Ławko Wróć

2167
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Nowolipki + Powązki
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
260 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Celem projektu jest powrót na podwórka Nowolipki + Powązki ławek które kiedyś były obecne na każdym podwórku. Obok każdej ławki zamontowany ma być kosz na śmieci.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Nowolipki + Powązki
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lokalizacja ławek wraz z koszami zostanie wybrana prze koordynatora. który zapyta mieszkańców Nowolipek+Powązek o to gdzie mają stać. Proces ma być transparentny a rekrutacja ogłoszona na stronach dzielnicy Wola i na profilu FB dzielnicy Wola
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja ławek wraz z koszami zostanie wybrana prze koordynatora który zapyta mieszkańców Nowolipek+Powązek o to gdzie mają stać. Proces ma być transparentny a rekrutacja ogłoszona na stronach dzielnicy Wola i na proilu FB dzielnbicy Wola

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest powrót na podwórka Nowolipki + Powązki ławek które kiedyś były obecne na każdym podwórku. Obok każdej ławki zamontowany ma być kosz na śmieci.
Opis projektu
Rezultatem projektu będzie ustawienie ławek na terenie obszaru Nowolipki Powązki. Ławki będą mogły być rozstawione na podwórkach obszaru jak i w ciągach komunikacyjnych (obok sklepów, przychodni i innych miejsc). By wybrać lokalizacje powołany zostanie koordynator. Jego rola będzie przygotowanie akcji promocyjnej oraz dotarcie z informacją o możliwości zamontowania ławki z koszem do mieszkańców. Dobrym kanałem informacji są wspólnoty mieszkaniowe i ich administratorzy. Sugerujemy by rolę koordynatora pełniła wolska organizacja pozarządowa mająca swoja siedzibę na terenie obszaru Muranów Powązki. Rola koordynatora będzie zebranie listy chętnych do zamontowania ławek i kosza. Będzie tez musiał zadbać o ich równomierne rozmieszczenie.
Uzasadnienie realizacji projektu
Brak ławek na osiedlach zabranych wiele lat temu z podwórek i innych miejsc skutkuje brakiem miejsca dla odpoczynku. Osoby starsze nie wychodzą przez to z domów. A rodziny z dziećmi nie maja gdzie przysiąść. Pamiętać też trzeba, że obszar się starzeje i dużą jego cześć stanowią osoby starsze często samotne. Dobrze zlokalizowana ławka staje się centrum aktywności podwórka. ŁAWKO WRÓĆ powinno się stać hasłem akcji promującej powrót ławek i koszy na podwórka.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Ławka i kosz z montażem 2500 zł x 100 =250 000
koszt kampanii informacyjnej 5000 zł
koszt koordynatora 5000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
260 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

21.04.2017 11:43
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany