Biblioteka nr 50 dzieciom

1644
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Praga-Północ
Obszar I - Nowa Praga z Pelcowizną
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
66 000 zł
Kategoria
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 415 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Celem projektu jest dopasowanie przestrzeni Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 50 do potrzeb najmłodszych użytkowników. Uzupełnienie wyposażenia o: funkcjonalne regały na multimedia, książki, wymiana komputerów. Zakup poduszek dla dzieci do siadania na podłodze, miękkich puf, małego siedziska i krzeseł, podpórek do książek w różnych kolorach, które ożywiłyby półki biblioteczne.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
22.01.2019 13:14

Dzięki realizacji projektu biblioteka wzbogaciła swój wystrój o meble biblioteczne, wyposażenie do kącika dla najmłodszych, sprzęt informatyczny i materiały biblioteczne. Dokupiono zabawki, klocki drewniane, miękkie klocki, gry i puzzle.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Północ
Obszar objęty pomysłem:
Obszar I - Nowa Praga z Pelcowizną
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50; ul. Skoczylasa 9
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50 przy ul. Skoczylasa 9 jest zlokalizowana na terenie Nowej Pragi, ale jest ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców Dzielnicy Praga-Północ.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest dopasowanie przestrzeni Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 50 do potrzeb najmłodszych użytkowników. Uzupełnienie wyposażenia o: funkcjonalne regały na multimedia, książki, wymiana komputerów. Zakup poduszek dla dzieci do siadania na podłodze, miękkich puf, małego siedziska i krzeseł, podpórek do książek w różnych kolorach, które ożywiłyby półki biblioteczne.
Opis projektu
Wyposażenie Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 50 wymaga uzupełnienia i dostosowania do potrzeb najmłodszych użytkowników, którzy chcą nie tylko wypożyczać i poznawać książki, ale też spędzać czas wolny w przyjaznym otoczeniu.
Z biblioteki korzysta coraz więcej rodziców z małymi dziećmi. Aby dopasować przestrzeń Biblioteki do potrzeb najmłodszych użytkowników należałoby dokupić drobne wyposażenie: poduszki wraz ze stojakami, aby dzieci mogły wygodnie brać je i siadać na podłodze i słuchać bajek, układać puzzle itp. Wyposażyć kącik do zabawy dla najmłodszych w: miękkie pufy, małe siedzisko, kolorowe, mobilne regaliki na książki dostosowane do wzrostu 3-8 latków. Funkcjonalne, obrotowe i mobilne regały na zbiory multimedialne zajmujące mało miejsca zapewniłyby użytkownikom wygodny dostęp do książki mówionej. Dostawienie kilku regałów bibliotecznych na gry planszowe i puzzle pozwoliłoby wyeksponować przestrzeń do gier. Wózek biblioteczny pełniłby również funkcję mobilnego regału na zamówione przez czytelników książki.
Sprzęt komputerowy nie spełnia już oczekiwań młodych użytkowników biblioteki, którzy chcą grać w gry komputerowe. Wymiana komputerów na nowe o lepszych parametrach technicznych wpłynęłaby na zwiększenie liczby dzieci i młodzieży spędzających czas wolny w bibliotece. Biblioteka posiada metalowe, szare i nieciekawe podpórki do książek. Aktualnie są dostępne bajeczne podpórki do książek dla dzieci w różnych kolorach i kształtach, które ożywiłyby półki biblioteczne. Zakupione elementy wyposażenia spowodują, że Biblioteka dla Dzieci nr 50 będzie jeszcze bardziej funkcjonalna, kolorowa i przyjazna dla swoich najmłodszych użytkowników. Celem Projektu jest dopasowanie przestrzeni bibliotecznej do zmieniających się potrzeb rodziców i dzieci tak, aby czuli się w bibliotece jeszcze lepiej niż dotychczas.
Uzasadnienie realizacji projektu
Nic nie stoi w miejscu. Wszystko wokół ulega zmianie. Dotyczy to również wyposażenia Biblioteki dla Dzieci. Sprzęt i wyposażenie, które 10 lat temu wydawało się bardzo nowoczesne, aktualnie nie robi już takiego wrażenia na użytkownikach. Wyposażenie Bibliotek powinno ulegać zmianie i dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań swoich użytkowników. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50 chciałaby swoim najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom stworzyć jeszcze lepsze, bardziej przyjazne warunki do spędzania czasu wolnego.
Zakupione elementy spowodują, że Biblioteka dla dzieci będzie bardziej funkcjonalna, kolorowa i przyjazna niż dotychczas.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Regały na zbiory multimedialne, regały biblioteczne, wózek na książki. Drobne wyposażenie: mobilne regaliki dla małych dzieci, krzesełka, pufy, mała kanapa, podpórki do książek, komputery.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
66 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

30.05.2017 10:07
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Praga-Północ

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany