Dni Parków i malowanie kredą. Bociani Zakątek, Park Henrykowski, Park Myśliborska.

2053
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Białołęka
Autor pomysłu Agnieszka Borowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
88 800 zł
Kategoria
  • kultura
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
W Bocianim Zakątku, Parku Henrykowskim i placu zabaw przy ul. Myśliborskiej odbędą się Dni Parków. To zabawa od wschodu do zachodu, która połączy Białołękę. W programie będą m.in. gry, malowanie kredą po chodniku, warsztaty audiowizualne, obserwacja przyrody, muzyka i catering.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Bociani Zakątek, Park Henrykowski, ul. Myśliborska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Bociani Zakątek przy ul. Ruskowy Bród Park Henrykowski przy ul. Klasyków Park ul. Myśliborska
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W Bocianim Zakątku, Parku Henrykowskim i placu zabaw przy ul. Myśliborskiej odbędą się Dni Parków. To zabawa od wschodu do zachodu, która połączy Białołękę. W programie będą m.in. gry, malowanie kredą po chodniku, warsztaty audiowizualne, obserwacja przyrody, muzyka i catering.
Opis projektu
Dni Parków to pomysł na zabawę i integrację sąsiedzką pomiędzy mieszkańcami różnych części Białołęki. Rozpoczniemy ją we wschodniej części - w Bocianim Zakątku przy ul. Ruskowy Bród, następnie przeniesiemy się do położonego centralnie Parku Henrykowskiego, a zakończymy na nowo powstającym terenie przy ul. Myśliborskiej, po stronie zachodniej.

Program Dni Parków będzie tak przygotowany, aby każdy znalazł coś dla siebie.
Dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w niezwykłej wyprawie po parku. Będą schodzić ze ścieżek, zagłębiać się w bardziej „dzikie” tereny i poznawać najbliższą przyrodę. Podążą szlakami zwierząt, poszukają jadłodajni wiewiórek i dzięciołów. Podczas wyprawy poznają park za pomocą różnych zmysłów. Będą go wąchać, smakować, dotykać. Poprzez zabawę wiele się nauczą o miejscu, które często odwiedzają.

Wśród atrakcji znajdzie się malowanie kredą na chodniku, nowe i stare gry podwórkowe jak "chłopek", skakanie w gumę. Wystąpi znany didżej. Będzie też grillowany poczęstunek - kiełbaski, karkówka, warzywa, napoje itp.

Dni Parków przybliżą nam swoją historię samego parku. Będzie to historia opowiedziana przez mieszkańców, jego użytkowników, a przygotowana podczas warsztatów audiowizualnych. Warsztaty tzw. „wideo uczestniczącego” odbędą się wcześniej, tak aby ich efekt w postaci filmu był pokazany podczas Dnia Parku. Weźmie w nich udział ok. 12 osób (z różnych grup wiekowych). Ich celem będzie wspólna refleksja nad przestrzenią, sposobem urządzenia, funkcjonalnością, dostosowaniem do potrzeb poszczególnych grup i osób, a także przyszłością parku. W trakcie 4 spotkań poprzedzających (soboty-niedzielę, by mogły w nich wziąć również osoby aktywne zawodowo) przygotują swój własny film, w którym przedstawią park i ich zdaniem, najważniejsze kwestie związane z funkcjonowaniem otoczenia. Film powstanie na zasadach audiowizualnej diagnozy partycypacyjnej – uczestnicy najpierw poznają podstawy realizacji filmowej, by następnie samemu wyprodukować krótką etiudę. Film zostanie zaprezentowany uczestnikom Dni Parków, tak by wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w dyskusji.

Tradycję Dnia Parku zapoczątkował Bociani Zakątek. Dzień Bocianiego Zakątka zostanie zrealizowany w tym roku w ramach Budżetu Partycypacyjnego.
Uzasadnienie realizacji projektu
Parki to miejsca spotkań osób w różnym wieku. Są przestrzenią do zabawy i odpoczynku. Korzystamy z nich, jednak czasem mało znamy inne osoby, bądź mało rozmawiamy jak można nasz park uczynić piękniejszym. Jak go uczynić bardziej przyjaznym, tak aby uwzględnić potrzeby zarówno młodzieży jaki dorosłych, matek z dziećmi.

Dni Parków umożliwią lepsze poznanie się użytkowników parków. Będą integracją i wspólną zabawą. Podczas Dni Parków odbędzie się dyskusja, jak uczynić park bardziej funkcjonalnym, co jest w nim ciekawego, że warto go odwiedzić. Poprzez trzy lokalizacje w różnych częściach Białołęki poznajemy lepiej naszą dzielnicę. Dni Parków łączą Białołękę od wschodu do zachodu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Elementy kosztorysu 1 Dnia Parku:
1. Przyrodnicza wyprawa parkowa i zabawy dla dzieci - 2000 zł
Przyrodnicza wyprawa - 3 godz. dla 15 rodzin (po 2 rodziców lub 1 rodzica + co najmniej 1 dziecko w wieku 3-10 lat). Pozostałe zabawy dla chętnych - 6 godz.
2. Muzyka DJ wraz z nagłośnieniem i obsługą techniczną - 6500 zł
3. Zaiks do muzyki DJ/ubezpieczenie imprezy - 1800 zł
4. Warsztaty audiowizualne (4 warsztaty poprzedzające x 6 godz. dla 13 osób + 1 warsztat prezentacyjny x 6 godz dla odwiedzających na pikniku, w tym: ekran; projektor; obsługa (projekcja filmów zrealizowanych po warsztatach). Sesja zdjęciowa na pikniku - 7000 zł
5. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych podczas pikniku (6 godz) - 2000 zł
6. Catering (kiełbaski, karkówka, żeberka barbecue, warzywa z grilla itp., napoje) wraz z obsługą i pozwoleniami sanitarno – epidemiologicznymi 150 osób x 50 - 7500 zł
7. Promocja (plakaty, zaproszenia, ogłoszenia) - 2000 zł
8. Sprzątanie miejsca parku - 500 zł
9. Wynajem TOI TOI (2 x 150) - 300 zł
RAZEM BRUTTO (23%VAT) 29600 zł

3 Dni Parku
29600 zł x 3 = 88800 zł
RAZEM BRUTTO (23%VAT) 88800 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
88 800,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

16.03.2017 16:09
Autor projektu
21.03.2017 12:39
Wydział Kultury dla Dzielnicy Białołęka
31.05.2017 14:26
Koordynator w dzielnicy Białołęka
31.05.2017 16:01
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany