Piesuary na Oleandrów

1912
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Śródmieście
Śródmieście Południowe
Autor pomysłu Jan Rybczyński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
10 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 317 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Pi(e)suary czyli psie toalety na Skwerze Oleandrów mają pełnić rolę zarówno użytkową, jak i edukacyjną. Oznaczone tabliczką z dużym napisem "Pi(e)suar" i wyposażone w plastikowy kosz na psie nieczystości będą przypominać właścicielom o obowiązku sprzątania po swoim pupilu.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
06.08.2018 08:46

W ramach projektu na skwerze Oleandrów pojawiły się psie "toalety", zaopatrzone dodatkowo w podajnik biodegradowalnych torebek na psie odchody oraz kosz na śmieci. Ma to dodatkowo zachęcać właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich pupilach.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zakład Gospodarowania Nieruchomościami

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Śródmieście
Obszar objęty pomysłem:
Śródmieście Południowe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer Oleandrów
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Pi(e)suary czyli psie toalety na Skwerze Oleandrów mają pełnić rolę zarówno użytkową, jak i edukacyjną. Oznaczone tabliczką z dużym napisem "Pi(e)suar" i wyposażone w plastikowy kosz na psie nieczystości będą przypominać właścicielom o obowiązku sprzątania po swoim pupilu.
Opis projektu
Zainstalowanie 4 sztuk pi(e)suarów czyli psich toalet na Skwerze Oleandrów ma na celu sprawdzenie skuteczności tego rozwiązania - czy przypadną one do gustu zarówno psom, jak i ich właścicielom. Aby piesuary się przyjęły, potrzebny jest przede wszystkim pozytywny odzew właścicieli czworonogów. To oni powinno dbać o to, aby ich psy załatwiały się w miejscach do tego wyznaczonych. Urządzenia zostaną ustawione w miejscach dobrze widocznych, oznaczone tabliczką z dużym napisem Pi(e)suar i wyposażone w plastikowy kosz na psie nieczystości oraz podajnik na torebki na psie odchody. Będą przypominać właścicielom o obowiązku posprzątania po swoim pupilu. Pełnić będą zarówno funkcję zarówno użytkową, jak i edukacyjną. Piesuary zostały skonstruowane tak, aby dzięki substancjom zapachowym niewyczuwalnym dla człowieka, a przyciągającym dla zwierząt, zachęcały psy do załatwiania się w tym miejscu. Nie wymagają one specjalnej obsługi, a deszcz i wiatr skutecznie usuwają z nich wszelkie zabrudzenia. Specjalna konstrukcja piesuaru sprawia, że pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, jak ulewne deszcze, silne wiatry, czy śnieg, urządzenie stale emituje przyciągający psy feromon. Psie toalety montowane są na drenowanym podłożu, dzięki czemu nadmiar ściekającego moczu spływa do głębszych warstw ziemi.
Uzasadnienie realizacji projektu
Niestety nie ma powszechnego obyczaju sprzątania nieczystości po swoich psach wyprowadzanych na spacer. Piesuary obok funkcji użytkowych mają pełnić przede wszystkim rolę edukacyjną wobec właścicieli psów. Zamocowane na nich tabliczki z dużym napisem Pi(e)suar i plastikowe kosze na psie nieczystości oraz podajnik na torebki na psie odchody, będą przypominać właścicielom o obowiązku posprzątania po swoim czworonogu. Proponujemy doposażenie piesuarów w tabliczki z nstp. apelem: „Właścicielu przyprowadź swojego psa do pi(e)suaru. Oszczędź okoliczną zieleń, ściany budynków, ogrodzenia”
http://www.dogproduction.eu/pl/home-pl/item/96-piesuar-betonowy-zestaw-dunaj

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Piesuar miejski, betonowy wyposażony w tabliczkę informacyjną zawieszoną na metalowym drążku wychodzącym z korpusu i wyposażony w plastikowy kosz na psie nieczystości, podajnik na torebki na psie odchody - ok. 2.400,00 zł
Koszt 4 piesuarów - 8.800,00 zł
Montażu tabliczek informacyjnych BP
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
10 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Roczne koszty opróżniana 4 koszy z psimi nieczystościami, uzupełnianie podajników w torebki na psie odchody oraz sprzątania: 2500,00
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 500,00 zł

Modyfikacje

06.05.2017 18:24
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
09.06.2017 15:39
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany