Remont chodnika wzdłuż ulicy Suchodolskiej 24

2264
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Praga-Południe
Grochów Kinowa
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
37 800 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 217 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Remont chodnika po wschodniej stronie budynku od strony ogrodzenia Szpitala Grochowskiego w nieprzejezdnej części ulicy Suchodolskiej oraz w części północnej budynku wzdłuż jej szczytu do altany śmietnikowej stojącej przy drodze przeciwpożarowej prowadzącej do Szpitala Grochowskiego.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
01.08.2018 13:04

Projekt zrealizowany.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zakład Gospodarowania Nieruchomościami

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Grochów Kinowa
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lokalizacja projektu - chodniki wzdłuż budynku przy ul. Suchodolskiej 24, działka 55,67 i 70.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren publiczny, chodnik przylegający do ulicy Suchodolskiej 24, który jest ciągiem komunikacyjnym wzdłuż ogrodzenia Szpitala Grochowskiego oraz dojściem do szczytowej klatki budynku przy ul. Suchodolskiej24
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Remont chodnika po wschodniej stronie budynku od strony ogrodzenia Szpitala Grochowskiego w nieprzejezdnej części ulicy Suchodolskiej oraz w części północnej budynku wzdłuż jej szczytu do altany śmietnikowej stojącej przy drodze przeciwpożarowej prowadzącej do Szpitala Grochowskiego.
Opis projektu
Proponujemy wymianę o powierzchni ok 210m2 w skład obszaru wchodzi : chodnik po wschodniej stronie budynku wzdłuż ogrodzenia Szpitala Grochowskiego w nieprzejezdnej części ulicy Suchodolskiej począwszy od podjazdu bramy wschodniej a zakończywszy na szczycie budynku od północy (działka nr 55) oraz chodnik wzdłuż szczytu budynku do altany śmietnikowej włącznie z podjazdem do niej. Nowy chodnik powinien być wykonany z płyt betonowych 50x50 i jest kontynuacją osobnego projektu do BP2018 (działka 74 i 55). Proponujemy też remont nawierzchni wzdłuż szczytu od strony północnej obecnie wylanej asfaltem.Większość chodników w okolicy została już wyremontowana. W zeszłym roku wymieniono chodniki na Międzyborskiej, a z budżetu partycypacyjnego 2016 wyremontowano przylegające podwórko. Szczyt budynku powinien być wyłożony płytą betonową 50x50 i dalej chodnik który stanowi podejście do altany śmietnikowej (działka nr 67) i podejście do altany (działka nr 70) również wyłożone płytą betonową 50x50 . Wszystkie odcinki chodnika z uwzględnieniem wymiany istniejących krawężników. Biorąc szczególnie pod uwagę szczyt budynku który jest regularnie zastawiony zaparkowanymi samochodami pod same schody. Może odpowiednio wysoki krawężnik zniechęciłby kierowców do parkowania na chodniku.
Na załączonym rysunku na (niebiesko) zaznaczony jest obszar objęty projektem natomiast na (zielono) obszar już wyremontowanych chodników. Dołączone są zdjęcia na których dokładnie wskazany jest obrys chodników objętych projektem.
Uzasadnienie realizacji projektu
Większość chodników w okolicy została już wyremontowana. W zeszłym roku wymieniono chodniki na Międzyborskiej, a z budżetu partycypacyjnego 2016 wyremontowano przylegające podwórko. Klatki wychodzące na podwórko mają już wyremontowane podejścia, pozostał nam remont przy pierwszej klace budynku, która znajduje się od strony szczytu. Jest bardzo zniszczona przez regularne rozjeżdżanie samochodami , bezpośrednio przylega do drogi przeciwpożarowej Szpitala Grochowskiego, która została zdewastowana ciężkim sprzętem podczas budowy kolejnego segmentu szpitala.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Do wykonania jest ok 210 m2 remontu chodnika. Koszt jednostkowy za m2 uzyskany w rozmowie z ZGN - 180zł

210m2 x 180zł = 37800zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
37 800,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

21.03.2017 23:55
Autor projektu
12.04.2017 14:51
ZGN Praga Południe
12.04.2017 14:52
ZGN Praga Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany