Remont placu zabaw przy ulicy Czerskiej

2391
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 3
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
197 900 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada remont placu zabaw pomiędzy ulicami Czerską, Iwicką i Gagarina. W ramach projektu zostaną usunięte obecne sprzęty, zostanie wykonany nowy projekt placu, zostanie wykonana nowa nawierzchnia, nowe, bezpieczne ogrodzenie, ławki, śmietniczki, zieleń, plac zabaw zostanie wyposażony w nowe sprzęty: huśtawki, zestaw sprawnościowy, zestaw zabawowy, tablice edukacyjne, piaskownicę.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 3
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pomiędzy ulicami Czerską, Iwicką i Gagarina
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Nr obrębu 10306, nr działki 4/55
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada remont placu zabaw pomiędzy ulicami Czerską, Iwicką i Gagarina. W ramach projektu zostaną usunięte obecne sprzęty, zostanie wykonany nowy projekt placu, zostanie wykonana nowa nawierzchnia, nowe, bezpieczne ogrodzenie, ławki, śmietniczki, zieleń, plac zabaw zostanie wyposażony w nowe sprzęty: huśtawki, zestaw sprawnościowy, zestaw zabawowy, tablice edukacyjne, piaskownicę.
Opis projektu
W ramach projektu zostanie wyremontowany plac zabaw pomiędzy ulicami Gagarina, Iwicką i Czerską.
Zostaną usunięte obecne sprzęty i nawierzchnia. Zostanie wykonany nowy projekt placu, zostaną zakupione i zamontowane nowe sprzęty: huśtawki, zestaw zabawowy, zestaw sprawnościowy, piaskownica, bujak, ławka, dwie śmietniczki, panel edukacyjny. Zostanie zrobione nowe bezpieczne ogrodzenie, ponieważ stara siatka ma ostre końce, jest zniszczona i powyginana. W ramach nowego projektu na placu zostanie zasadzona zieleń.
Nowa nawierzchnia zostanie częściowo wykonana z bezpiecznego i trwałego, odpornego na uszkodzenia granulatu. Produkt posiada 3 letnią gwarancję. Granulat jest wygodniejszy w użytkowaniu w zmieniających się warunkach atmosferycznych - po deszczu szybko wysycha, nie trzyma wilgoci jak piach, w słoneczną pogodę niemal się nie nagrzewa. Taka nawierzchnia pozwoli dzieciom w różnym wieku na swobodniejszą zabawę - po gładkiej nawierzchni łatwiej jest pchać i ciągnąć zabawki, grać w piłkę. Plac stanie się dostępniejszy dla małych dzieci do 5 lat.
Wielu rodziców z tej części osiedla chodzi z dziećmi na plac przy ulicy Czerniakowskiej, który jest bardziej nowoczesny. Obecny plac zabaw pomiędzy ulicami Gagarina, Czerską i Iwicką jest zaniedbany, urządzenia są zniszczone. Remont placu na pewno przyczyni się do zwiększenia liczby jego użytkowników. Wybór placu bliżej domu zamiast spaceru na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej przyczyni się do pogłębiania relacji sąsiedzkich.
Jednocześnie remont placu uporządkuje wizualnie przestrzeń polepszając samopoczucie małych i dużych użytkowników.
Plac zabaw znajdujący się w rejonie ulic Gagarina i Iwickiej jest przestronny. Jest to największy plac zabaw w tej części dzielnicy pomiędzy ulicą Belwederską a Czerniakowską. Będą z niego na pewno chętnie korzystać również rodzice i dzieci mieszkający po drugiej stronie ulicy Gagarina.
Uzasadnienie realizacji projektu
Rodzice mieszkający w pobliżu Gagarina, Czerskiej i Iwickiej niechętnie korzystają z tego placu zabaw z powodu piaskowej nawierzchni, na której dzieciom ciężko się poruszać i swobodnie bawić. Piasek jest podatny na warunki atmosferyczne, nagrzewa się lub długo trzyma wilgoć. Łatwo w nim ukryć drobne śmieci, niedopałki papierosów, kawałki szkła. Po piasku ciężko przejechać wózkiem i jeździkami. Rodzice zostawiają je na zewnątrz, co jest niewygodne i niebezpieczne. Plac jest w doskonałej lokalizacji, ocieniony co jest jego atutem w słoneczne dni. Urządzenia na nim są zniszczone. Stare ogrodzenie z siatki ma ostre, niebezpieczne zakończenia. Rodzice wolą chodzić na plac przy ulicy Czerniakowskiej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys obejmuje:
- wykonanie bezpiecznej nawierzchni: usunięcie podłoża piaskowego, wykonanie podbudowy betonowej o grubości ok. 10cm, dostawa i montaż bezpiecznej nawierzchni. Wartość prac: (350 zł x 398m2 ) -139 300,00 zł brutto.
Huśtawka - 2800 zł
Zestaw sprawnościowy - 10000 zł
Zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią - 17 550 zł
Panel interaktywny - 2000 zł
Bujak - 1000 zł
Piaskownica z montażem - 2300 zł
Kosz na śmieci - 2 x 600 zł
Ławka - 900 zł
Tablica regulamin placu zabaw - 350 zł
Zieleń na placu - 2000 zł
Ogrodzenie z bramkami - 13 000 zł
Projekt – 5 500,00Tablica edukacyjna łamigłówka - ok. 3075 zł
W kosztorysie zostały uwzględnione koszty dostawy, robocizny, nadzoru oraz koszty wymienionych w ofercie materiałów i urządzeń.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
197 900,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty sprzątania, bieżących remontów i konserwacji urządzeń. Szacunkowy koszt eksploatacji to 2000 zł rocznie.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Czy finał nie będzie taki, że plac zabaw za publiczne pieniądze będzie półprywatnym folwarkiem samozwańczych szeryfów z najbliższych budynków wielorodzinnych ?
    Mieszkaniec11324  28.06.2017 19:20
  • Drogi Latawcu, proszę uściślij co rozumiesz pod hasłem "półprywatny folwark" i " lokalny szeryf". Rozwiń myśl. Traktuję sprawę poważnie. Nie chce pozostawać w sferze domysłów, nie chcę nikogo źle zrozumieć i nie chce sama dawać niejasnych odpowiedzi. Co masz na myśli pisząc "finał"? Jaki może być "finał" inwestycji, która planowana jest na 10-20 lat? Bo sądząc po wyposażeniu obecnego placu zabaw tyle lat mogło upłynąć od ostatniego remontu. I kiedy można ocenić, ze jest to właśnie finał, kiedy to jest ten finalny moment na przestrzeni tak długiego czasu? Jak to zmierzyć/ ocenić? Wiem, że łatwo jest być źle zrozumianym, więc wyjaśnij co masz / kogo masz na myśli pisząc te konkretne zwroty, wyjaśnij czego się obawiasz - jakich postaw i sytuacji. Serdecznie pozdrawiam.
    Mieszkaniec1646  02.07.2017 03:10 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany