Legendy polskie – stwórzmy własną książkę

2175
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 2
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
11 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Książka obrazkowa, to taka, w której ilustracje odgrywają tak samo ważną rolę jak tekst. Historia może być opowiedziana na wiele sposobów przy użyciu różnorodnych technik i relacji pomiędzy słowem a obrazem.
Cykl 9 warsztatów (1 raz w miesiącu, w soboty) na których czytamy wybrane legendy polskie i do których tworzymy ilustracje.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 2
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Juliana Bruna 11, Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
SP nr 70 z Oddziałami Integracyjnymi znajduje się na Starym Mokotowie, przy stacji metra Pole Mokotowskie, w bezpośrednim sąsiedztwie Pola Mokotowskiego. Atrakcyjność lokalizacji i dostępność szkoły powoduje, że z pomieszczeń szkoły, poza zajęciami lekcyjnymi, korzystają okoliczni mieszkańcy i podmioty prywatne organizujące zajęcia dla dzieci i mieszkańców.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Książka obrazkowa, to taka, w której ilustracje odgrywają tak samo ważną rolę jak tekst. Historia może być opowiedziana na wiele sposobów przy użyciu różnorodnych technik i relacji pomiędzy słowem a obrazem.
Cykl 9 warsztatów (1 raz w miesiącu, w soboty) na których czytamy wybrane legendy polskie i do których tworzymy ilustracje.
Opis projektu
Celem projektu jest zorganizowanie cyklu spotkań z legendami polskimi. Projekt zakłada zorganizowanie 9 spotkań raz w miesiącu (sobota), prezentując legendy polskie następnie z ilustratorem stworzenia ilustracji do własnej książki, z pominięciem okresu (czerwiec-lipiec-sierpień).
Na warsztatach poznamy rożne style i techniki. Poznamy podstawy tworzenia własnych opowiadań i technik ilustracyjnych. Na ostatnich zajęciach dzieci nauczą się zszywać książeczki z własnymi ilustracjami! Połączymy wtedy w całość, wszystkie elementy, które zrobiły dzieci w cyklu warsztatów: ilustracje na papierze, ilustracje przestrzenne oraz grafiki, strony tytułowe i strony z tekstem. Dzieci ponadto będą przyklejały zakładki z tasiemki. Obłożą książkę i okleją ją obwolutą, wkleją wyklejkę. Na końcu dodadzą do książki sekretne miejsca, np. koperty do której będą mogły chować swoje tajemnice, zrobią dodatkowe strony niespodzianki, np. w postaci otwierającego się okienka, tak aby oglądający mógł za każdym razem odkrywać w książce coś nowego.
W czasie tych warsztatów dzieci umieszczą w książce fragmenty tekstów opowiadania. Niektóre fragmenty tekstu będziemy umieszczać na doklejanych do stron harmonijkach z papieru, lub innych „nadprogramowych” elementach, aby dodać element zaskoczenia przy oglądaniu książki.
Założeniem projektu jest odkrywać nowe hobby, a także zintegrować lokalną społeczność oraz pomóc w nawiązywaniu znajomości i przyjaźni.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma charakter dzielnicowy, mający na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości, budzenia ciekawości, kreatywności i pobudzania wyobraźni. Ilustrator postara się odpowiedzieć na każde pytanie dzieci, może podpowie rozwiązanie, zachęci, wyjaśni.
Głównym celem zajęć jest również upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, a także m. in.:
– ukazanie terapeutycznej funkcji wybranych utworów literackich,
– nabywanie przez dzieci umiejętności pracy w grupie,
– poszerzenie ich słownictwa,
– uwrażliwienie na potrzeby innych,
– rozwijanie logicznego myślenia, spostrzegawczości, kreatywności i sprawności manualnych.
Podczas każdych zajęć ma miejsce praca z tekstem literackim, dyskusja, wykonanie pracy plastycznej różnymi technikami.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Wynagrodzenie ilustratora – 9 x 500zł = 4 500 zł
2. Materiały kreatywne - 6000zł
3. Koordynator projektu – 1000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
11 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany