Budowa alei pieszej i drogi rowerowej w Parku "Olkówek"

2234
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
381 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt polega na utworzeniu alei pieszo-rowerowej na niezagospodarowanej części Parku „Olkówek” – połączy w ten sposób Kopę Cwila z okolicą Parku Jana Pawła II przy kościele. Pomoże to utworzyć spójny kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy na terenie Ursynowa Północnego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park "Olkówek" - część parku im. Romana Kozłowskiego

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na utworzeniu alei pieszo-rowerowej na niezagospodarowanej części Parku „Olkówek” – połączy w ten sposób Kopę Cwila z okolicą Parku Jana Pawła II przy kościele. Pomoże to utworzyć spójny kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy na terenie Ursynowa Północnego.
Opis projektu
Koncepcja alei pieszo – rowerowej w Parku Olkówek polega na utworzeniu w pustej dotychczas części Parku chodnika wraz z towarzyszącą mu ścieżką rowerową - na oddzielnej nawierzchni. Miałaby swój początek nieopodal wiaduktu na ulicy Surowieckiego, a kończyła wraz z boiskiem „Orlik”. Pozwoliłaby mieszkańcom cieszyć się spacerami i wypoczynkiem na ławkach ustawionych wzdłuż nowego traktu, a także w spokojny, bezpieczny sposób przemieścić się na tym odcinku. Oprócz tego, zasadzone zostaną nowe krzewy i drzewa, aby uczynić spędzanie tam czasu przyjemnym. Realizowanej alei powinna towarzyszyć „mała infrastruktura”, tj. kosze na śmieci, wysokiej jakości ławki oraz inne elementy – np. mapa okolicy umieszczona na tablicy informacyjnej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Duża część Olkówka pozostaje od wielu lat do zagospodarowania. Ponadto, dotychczas spacerowicze, chcący pokonać ten odcinek zmuszeni byli poruszać się drogą osiedlową, po której jeździły jednocześnie samochody. Brak chodnika czy nawet utwardzonego pobocza sprawiał, że piesi bardzo często narażali się na ochlapanie błotem i musieli ustępować pierwszeństwa samochodom.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowo będzie to 300 000 na budowę traktu, 80 000 na małą infrastrukturę i nasadzenia krzewów czy drzew. 1000 zł dodatkowo na postawienie tabliczek informujących o realizacji projektu z Budżetu Partycypacyjnego
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
381 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty sprzątania - 5 tys. zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 000,00 zł

Modyfikacje

18.03.2017 01:29
Autor projektu
12.04.2017 11:49
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Szanowny Panie,
  piszę w komentarzu, ponieważ nie odpowiedział Pan na informację przysłaną bezpośrednio do Pana, a nie mam innej formy kontaktu z Panem.

  Chciałbym zwrócić Pana uwagę, że istnieje już projekt, którego celem jest zbudowanie alei spacerowej na Olkówku. Jest to tegoroczny etap projektu "Łączymy Parki" i w edycji BP na 2018 rok ma numer 703.
  Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie www.laczymyparki.pl
  Na tej stronie można prześledzić zmiany na tym terenie od pierwszej edycji BP, gdy zgłosilismy po raz pierwszy projekt Łączymy Parki.
  Opis projektu na 2018 rok zamieszczę na stronie, po jutrzejszym spotkaniu dyskusyjnym (7 marca, godz 17.30 Urząd Dzielnicy), po wysłuchaniu uwag mieszkańców, urzędników oraz konsultacji z Panem.
  Zależy mi na tym, by nasze projekty nie tworzyły dla siebie konkurencji - głosy zwolenników zmian na Olkówku.
  Mieszkaniec562  06.03.2017 14:04
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany