Rewitalizacja zieleni na osiedlu Ksawerów

2408
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 6
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
100 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada urządzenie na gruncie przy ulicy Okęckiej pomiędzy budynkami Okęcka 3, Ksawerów 22, Al. Niepodległości 47, Al. Niepodległości 43, Al. Niepodległości 45 ogólnodostępnego miejsca wypoczynku dla mieszkańców tj. mini parku z nasadzeniami wielu gatunków krzewów i bylin tworzących w zależności od terminu kwitnienia kobierce z kwiatów wraz z latarniami, koszami na śmieci i płotkami.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 6
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Okęcka 3
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ogólnodostępne miejsce dla mieszkańców będzie zlokalizowane u zbiegu ulic Okęckiej, Sportowej i Ksawerów na terenie Dzielnicy Mokotów. Dostęp do placu możliwy jest od ulicy Okęckiej, ulicy Sportowej, ulicy Ksawerów i Al. Niepodległości.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada urządzenie na gruncie przy ulicy Okęckiej pomiędzy budynkami Okęcka 3, Ksawerów 22, Al. Niepodległości 47, Al. Niepodległości 43, Al. Niepodległości 45 ogólnodostępnego miejsca wypoczynku dla mieszkańców tj. mini parku z nasadzeniami wielu gatunków krzewów i bylin tworzących w zależności od terminu kwitnienia kobierce z kwiatów wraz z latarniami, koszami na śmieci i płotkami.
Opis projektu
Pomiędzy budynkami mieszkalnymi Okęcka 3, Ksawerów 22, Al. Niepodległości 43, Al. Niepodległości 45, Al. Niepodległości 47 znajduje się teren zielony, którego użytkownikiem wieczystym jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ksawerów” a właścicielem Miasto Stołeczne Warszawa.
Teren jest nieogrodzony i ogólnodostępny. W samych budynkach o których mowa powyżej znajduje się ponad 400 lokali mieszkalnych. Zieleń na ww. placu wymaga gruntownych zabiegów pielęgnacyjnych i rewitalizacji. Teren dzięki temu, że jest osłonięty wysokimi budynkami od głównych arterii takich jak Al. Niepodległości stanowi oazę ciszy i jest bardzo chętnie uczęszczany przez mieszkańców okolicznych bloków.
Projekt ma na celu powstanie ogólnodostępnej przestrzeni atrakcyjnej i bezpiecznej, bez barier architektonicznych, aby umożliwić korzystanie z niej osobom niepełnosprawnym oraz swobodne poruszanie się z wózkami dziecięcymi. Główną atrakcją terenu będą skupiska roślin pogrupowanych w zależności od terminu kwitnienia tworząc tym samym kobierce z kwiatów i zachęcając do odwiedzin tego miejsca o różnych porach roku dzięki ciągle zmieniającemu się krajobrazowi
Poprzez realizację mojego projektu poprawi się jakość życia mieszkańców. Teren Osiedla Ksawerów jest osiedlem dynamicznie rozwijającym się, ale też i przez ciągły rozwój i ekstensywną zabudowę coraz mniej jest terenów zielonych w naszym otoczeniu, które sprzyjałoby spacerom czy wypoczynkowi.
Stworzenie miejsca atrakcyjnego pod względem wypoczynkowym i rekreacyjnym umożliwi integrację społeczności lokalnej w dwóch ważnych aspektach: integrację nowych i dotychczasowych mieszkańców osiedla, a także integrację międzypokoleniową.
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu pozwoli przede wszystkim na integrację osób starszych, które chętniej będą spacerowały i przystawały na wybudowanych ławkach wśród zieleni poznając jednocześnie młodych mieszkańców osiedla.
Zrealizowanie ww. projektu da mieszkańcom impuls i możliwości do zmiany stylu życia na zdrowszy, sprawi, że zamiast spędzać czas w swoich domach będą woleli wypoczywać w mini parku. Projekt ten przyczyni się też do uporządkowania i zagospodarowania terenu na osiedlu Ksawerów.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Kosze na śmieci 3 x 700 zł = 2 100 zł
2. Stojak na rowery 1 X 700 zł = 700 zł
3. Ławka parkowa 6 x 1 500 zł = 9 000 zł
4. Latarnie 5 x 4 000 zł
5. Opracowanie dokumentacji projektowej 6 000 zł
6. Nadzór autorski 2 000 zł
7. Montaż urządzeń 4 000 zł
8. Rezerwa 5 000 zł
9. Nawierzchnia 31 200 zł
10. Nasadzenie drzew wraz z palikowaniem 5 000 zł
11. Nasadzenie krzewów i bylin 10 000 zł
12. Elementy małej architektury 5 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
1. Sprzątanie terenu - 6 000 zł
2. Energia elektryczna – 900 zł
3. Konserwacja - 1 200 zł
4. Woda – 600 zł
5. Bieżące remonty 1 800 zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
10 500,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

26.04.2017 15:14
WOŚ_Mokotów_1
01.06.2017 12:55
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany