Warsztatownia "Warszawski Horyzont"

2466
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Targówek
Targówek Mieszkaniowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
82 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 279 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Warsztatownia "WARSZAWSKI HORYZONT" - spotkania mieszkańców Targówka, których łączy wspólna pasja i zainteresowania. W ramach projektu prowadzone będą koła tematyczne: turystyka, ratownictwo, plastyka, muzyka. Warsztatownia będzie skupiać grupę działaczy społecznych, pragnących dzielić się swą wiedzą z innymi.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
17.01.2019 14:59

W ramach projektu prowadzone były warsztaty plastyczne, muzyczne, turystyczne, fotograficzne oraz z szkolenia ratownictwa. Więcej informacji: http://warszawskihoryzont.pl/

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Kadry i Funduszy Europejskich dla Dzielnicy Targówek

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Targówek
Obszar objęty pomysłem:
Targówek Mieszkaniowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
CHOPPERS CLUB ul. Radzymińska 154
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Pomieszczenie na działalność warsztatową może znajdować się w klubie CHOPPERS za zgodą właściciela. Pomieszczenie jest udostępnione nieodpłatnie przez cały tydzień w godz. od 18.00 do 22.00. Koszt tylko za media i utrzymanie czystości lokalu. Spełnia wszystkie warunki socjalne, dobry dojazd i przyjazny dla osób niepełnosprawnych.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Warsztatownia "WARSZAWSKI HORYZONT" - spotkania mieszkańców Targówka, których łączy wspólna pasja i zainteresowania. W ramach projektu prowadzone będą koła tematyczne: turystyka, ratownictwo, plastyka, muzyka. Warsztatownia będzie skupiać grupę działaczy społecznych, pragnących dzielić się swą wiedzą z innymi.
Opis projektu
Warsztatownia "WARSZAWSKI HORYZONT" to projekt stworzony dla mieszkańców Targówka oraz społeczników lokalnych pragnących w czasie wolnym od zajęć zawodowych, szkolnych dzielić się własnymi zainteresowaniami i umiejętnościami. Forma warsztatów tematycznych pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń. Spowoduje on tworzenie wspólnych projektów. Planowane jest utworzenie grup warsztatowych z zakresu:
1) TURYSTYKA - zachęcenie naszych mieszkańców do czynnego wypoczynku, poprzez odwiedzanie ciekawych miejsc historycznych, wędrówki trasami turystycznymi.
2) PLASTYKA - umożliwienie doskonalenia swoich zdolności manualnych pod okiem artystów społeczników (malarstwo, plastyka, fotografia) poprzez warsztaty w plenerze oraz w różnych obiektach architektonicznych
3) WARSZTATY MUZYCZNE - nauka śpiewu, promocja młodych, zespołów muzycznych poprzez mi.in. spotkania w studiach nagrań, występy na scenach muzycznych.
4) SZKOLENIA Z RATOWNIKAMI - szkolenia i propagowanie bezpieczeństwa na drodze wśród wszystkich grup społecznych, np. poznawanie sprzętu ratowniczego,
Planowane są cztery warsztatów z każdego obszaru tematycznego.
Część spotkań realizowanych będzie w terenie (w zależności od pogody). Warsztaty stacjonarne mogą odbywać się w jednej z sal w Choppers Club przy ulicy Radzymińskiej 154. Jest zgoda właściciela, który udostępni ją w godzinach popołudniowych.
Czas trwania każdego warsztatu, to od 1 do 4 godzin.
Warsztaty tematyczne odbywać się będą średnio co dwa tygodnie. Osobami prowadzącymi warsztaty będą się społecznicy pragnący podzielić się swą wiedzą i umiejętnościami. Większość osób będzie prowadzić warsztaty za darmo.

Harmonogram warsztatów:
Turystyka - dwa warsztaty w miesiącu
Plastyka - dwa warsztaty w miesiącu
Warsztaty muzyczne - trzy razy w miesiącu
Warsztaty ratowników - dwa spotkania w miesiącu
Liczba warsztatów w miesiącu wynosi 9
Uzasadnienie realizacji projektu
Jestem społecznikiem od ponad 30 lat. Znam wiele osób, którzy tak ja jak lubią działać na rzecz swojego otoczenia, czyli Targówka. Uważam, że tworząc takie miejsce, gdzie lokalni społecznicy mogą dzielić się wiedzą z mieszkańcami jest potrzebne. Dzięki takim spotkaniom poszerzamy horyzonty mieszkańców, a społecznikom dajemy miejsce, w którym mogą się udzielać społecznie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt eksploatacji sali – 300 zł miesięcznie
Materiały promocyjne/promocja, internet, prasa – 8 000 zł
Zezwolenia autorskie /zaiks, AVS, inne – 2 000 zł za rok
Wynajem szkoleniowych ratowników (szkolenie przez instruktora ratownictwa) – 6 000 zł
Wynajem sprzętu muzycznego i nagłośnienia - 9 000zł
Materiały i doradztwo malarskie - 10 000 zł
Pracownia fotograficzna – 6 000 zł
Grupa turystyczna – 6 000 zł
Koszt oznakowania projektu – 2 000 zł

Szczegółowy kosztorys:
- koszty sprzątania pomieszczeń i mediów na warsztaty we wszystkich grupach tematycznych. W kosztach utrzymania zawiera się energia, media, ochrona, ogrzewanie i sprzątanie. Magazyn udostępniony przez cały czas trwania projektu.
Roczny koszt wynajmu sali: 11 miesięcy x 300 zł = 3300 zł
- Materiały promocyjne pozwalające rozpropagowanie naszego projektu i dotarcie do zainteresowanych chcących wsiąść udział w naszych warsztatach /promocja, internet, prasa, ulotki reklamowe/ - 8000 zł
- Zezwolenia autorskie /zaiks, AVS, inne - 2000 zł za rok. (Przy prowadzeniu warsztatów muzycznych z możliwością koncertowania dla osób postronnych takie zezwolenia są wymagane)
- Wynajem szkoleniowych ratowników (szkolenie przez instruktora ratownictwa) - 6000 zł. Po zapoznaniu się z programem szkoleniowym w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla grupy około 40 osób jest to suma nie wygórowana. Koszt ten obejmuje: wynagrodzenie dla prowadzących kurs i materiały szkoleniowe (materiały opatrunkowe i apteczki)
- Wynajem sprzętu muzycznego i nagłośnienia - 9 000 zł.
Biorąc pod uwagę że nasz projekt jest nowy, uważam ze na początek jest lepiej wynająć sprzęt na warsztaty.
- Materiały i doradztwo malarskie - 10 000 zł.
Uważam że jest to kierunek najbardziej kosztowny i ta suma ta jest minimalną kwotą dla tego projektu.
- Pracownia fotograficzna - 6000 zł.
Koszt obejmuje zakup materiałów oraz wynagrodzenia dla osób zajmujących się fotografią artystyczną. Przewidujemy co najmniej 10 spotkań z zawodowymi fotografikami.
- Grupa turystyczna - 6000 zł.
Większość spotkań w terenie. Spotkania z podróżnikami i osobami zawodowo związanymi z turystyką. Koszty obejmują wynagrodzenia dla podróżników i przewodników oraz zakup przewodników i map.
- Koszt oznakowania projektu (zakup tablicy informacyjnej) – 2000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
82 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

02.03.2017 14:03
Koordynator w Dzielnicy Targówek
07.04.2017 15:40
Koordynator w Dzielnicy Targówek
26.04.2017 15:47
Koordynator w Dzielnicy Targówek
26.04.2017 15:49
Koordynator w Dzielnicy Targówek
30.05.2017 18:30
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Proszę o informacje kto miałby realizować ww zajęcia ? jest wskazana lokalizacja czy to czasem nie jest wskazanie wykonawcy usług?
  Mieszkaniec236  08.02.2017 21:01
  • Mnie natomiast zastanawia kwestia kosztu utrzymania sali i magazynu na materiały. To suma 43 tys. zł czyli przeliczając na jeden miesiąc to kwota ok. 3600 zł. Koszty wynajmu sali to prawie połowa wszystkich kosztów a w podanej w projekcie informacji jest, że to koszty wyłącznie za media i utrzymanie czystości. To takie koszty mediów i aż tak sterylna czystość będzie panowała? Ponadto brakuje informacji ile tych warsztatów będzie, ile planowanych jest grup. Przyjmując że mieszkańcy zdecydują się poprzeć projekt ile osób skorzysta?
   Mieszkaniec821  10.02.2017 10:05
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany