Bielańska Edukacyjna Telewizja Internetowa - BETI

2542
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Maciej Pieńkowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
140 550 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Telewizja internetowa przedstawiająca życie, rozrywkę, kulturę, historię oraz ciekawe miejsca i wydarzenia w dzielnicy Bielany. Planowana realizacja przez Bibliotekę Publiczną we współpracy z Pogotowiem Opiekuńczym nr 1.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Duracza 19
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, ul. Duracza 19
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Telewizja internetowa przedstawiająca życie, rozrywkę, kulturę, historię oraz ciekawe miejsca i wydarzenia w dzielnicy Bielany. Planowana realizacja przez Bibliotekę Publiczną we współpracy z Pogotowiem Opiekuńczym nr 1.

Opis projektu
Projekt przewiduje kontynuację telewizji internetowej w dzielnicy Bielany. Biblioteka posiada półtoraroczne doświadczenie w organizacji przekazu internetowego, wyemitowała prawie 80 audycji na temat funkcjonowania i aktywności kulturalnej Biblioteki. (eventy, teatry, wernisaże, warsztaty, kino i inne wydarzenia plenerowe oraz nowości wydawniczych).
Reporterzy będą relacjonować wydarzenia odbywające się na Bielanach, przedstawiać ciekawe osoby w dzielnicy, a także stworzą różnorodne cykle tematyczne.
Do realizacji cyklu Programów zapraszane będą dzieci i młodzież z bielańskich szkół i Pogotowia Opiekuńczego Nr 1 z którym Biblioteka od wielu lat współpracuje w sferze kultury
(Placówka ta jest typu opiekuńczo-wychowawczego, współpracuje z sądem, powiatowym centrum pomocy rodzinie, rodziną, asystentem rodziny, organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej oraz z innymi instytucjami i osobami, które podejmują się wspierania działań wychowawczych placówki opiekuńczo-wychowawczej).Dodatkowo Biblioteka zorganizuje dla dzieci i młodzieży warsztaty z wydawcami, dziennikarzami, montażystami, bloggerami, youtuberami operatorami kamer i dźwiękowcami.
Najbardziej aktywni zostaną włączeni do organizacji festiwalu dla młodzieży odbywającego się od wielu lat na Bielanach UPTO 21.
Uzasadnienie realizacji projektu
Internet to najpopularniejsza forma przekazu informacji wybierana szczególnie przez młodych ludzi. Biblioteka posiada niezbędny specjalistyczny sprzęt do nagrywania i montażu filmów. Od wielu lat też współpracuje z Pogotowiem Opiekuńczym Nr 1. Jest to innowacyjna i bardzo atrakcyjna forma przekazu, zwłaszcza dla ludzi młodych oraz tych, którzy nie mają czasu na oglądanie konwencjonalnej telewizji. Atrakcyjna forma spędzania czasu dla tworzących telewizję i oglądających.

Jednym z celów tego projektu jest też zaangażowanie i włączenie w realizację od początku do końca młodzieży trafiających do Pogotowia Opiekuńczego Nr 1. Młodzież wcieli się w role prezenterów, montażystów, realizatorów, dźwiękowców, wydawców i redaktorów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1.Serwer - 350,00 zł (rok)
2. Strona www - 8 000,00 zł (zakup jednorazowy)
3. Serwis techniczny - 2 200,00 zł (rok)
4. Materiały redakcyjne - 2 000,00 zł
5. Szkolenia (honorarium dla szkoleniowca) - 8 000,00 zł
Koszty produkcji miesięczne: 2 odcinki po 5 000,00 zł w miesiącu 120 000,00 zł (rok)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
140 550,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

25.01.2017 10:45
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
26.01.2017 14:47
slacek
15.02.2017 09:23
aarabadzic
09.05.2017 16:25
slacek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany