Oświetlenie wału Wiślanego ekologicznymi latarniami LED

2608
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Białołęka
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Piotr Cieszkowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
225 500 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Nie ma chyba osoby, która by nie korzystała z wału Wiślanego. Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/zejść na wał Wiślany x 11, na odcinku od mostu im. M. Skłodowskiej-Curie do granicy miasta z gminą Jabłonna, ekologicznymi, solarnymi latarniami LED, nie zużywającymi energii i nie potrzebującymi kosztownych przyłączy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wał Wiślany na wysokości ul.: 1. rozgałęzienie drogi Kępa Tarchomińska i drogi wzdłuż wału (w pobliżu baru Jupiter) (schody) 2. Ul. Kępa Tarchomińska/ul. Aluzyjna (betonowy podjazd) 3. Ul. Kępa Tarchomińska/ul. Sprawna (schody) (bar Chata Trapera) 4. Ul. Grzymalitów (w pobliżu Baru Wodnik Szuwarek) (betonowy podjazd) 5. Ul. Odkryta 15/ul. Książkowa (na wys. stadniny koni) (betonowy zjazd) 6. Ul. Łącząca (betonowy podjazd) 7. Ul. Mehoffera (podjazd, schody) 8. Ul. Maciejewskiego (podjazd, schody) 9. Park Picassa (schody) 10. zejście na plażę (podjazd) 11. Ul. Myśliborska 21/ul. Laurowa (skrzyżowanie)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/zejść na wał Wiślany, na odcinku od mostu im. M. Skłodowskiej-Curie do granicy miasta z gminą Jabłonna.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Nie ma chyba osoby, która by nie korzystała z wału Wiślanego. Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/zejść na wał Wiślany x 11, na odcinku od mostu im. M. Skłodowskiej-Curie do granicy miasta z gminą Jabłonna, ekologicznymi, solarnymi latarniami LED, nie zużywającymi energii i nie potrzebującymi kosztownych przyłączy.
Opis projektu
Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/ zejść na wał Wiślany w najbardziej uczęszczanych miejscach. Solarne lampy uliczne LED używane są w wielu krajach w tym w Polsce. Jest to rodzaj innowacyjnych i energooszczędnych produktów oświetleniowych, które wykorzystują diody LED o wysokiej mocy, które są zasilane wyłącznie z zestawu paneli fotowoltaicznych. Wytwarzane światło nie zawiera promieni ultrafioletowych, podczerwonych, ciepła czy promieniowania - działa bez zasilania sieciowego.
W ciągu dnia, kiedy jest słońce, panel fotowoltaiczny konwertuje energię słoneczną na energię elektryczną i przechowuje ją w akumulatorze. W nocy lub w czasie pochmurnych i deszczowych dni kontroler przy pomocy czujników może obliczać jasność światła dziennego i automatycznie włącza światło. Akumulator dostarcza energii na oświetlenie LED nawet przez kilka godzin dziennie przez kilka dni przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych (brak słońca). Ok. 1,5 m fundament.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt przy wykorzystaniu innowacyjnych na skalę światową najnowocześniejszych technologii, nie wymagających skomplikowanej dokumentacji technicznej, wielkich nakładów finansowych na przyłącza czy dużych opłat za korzystanie. Projekt sam w sobie jest ogólnodostępny, poprawiający bezpieczeństwo, mieszkańców licznie korzystających z wału Nadwiślańskiego przez cały rok (spacery, bieganie, rowerzyści). W okolicy wału nie biegnie żadna ulica, która posiadałaby chodnik lub oświetlenie, wyjątkiem jest Kępa Tarchomińska, ale tam także nie ma chodnika, ani oświetlenia a na ulicy panuje spory ruch samochodowy, a mieszkańcy licznie z niej korzystają a po zmroku są tam kompletnie niewidoczni, oświetlenie z wału pozwoliłoby choć w niewielkiej mierze doświetlić drogę

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
11 x latarnia 2-wu lampowa,solarna LED, dostosowanymi do wysokości położenia terenu, aby oświetlić jak największą powierzchnię dookoła, skierowanymi jedna na wał, druga na dojście/dojazd, cena 1 szt. latarni wraz z montażem - 20000 zł
Oznakowanie projektu: 5 500,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
225 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
co 4 lata koszt jednego akumulatora 800,00 zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 200,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

25.01.2017 13:36
Koordynator w dzielnicy Białołęka
18.04.2017 17:02
Koordynator w Zarządzie Zieleni
31.05.2017 12:32
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany