Siatkówka "OPEN REMBERTÓW" cd.

2636
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
61 560 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt dotyczy zajęć sportowych z zakresu siatkówki. Zajęcia będą skierowane do Mieszkańców chcących doskonalić swoje umiejętności w piłkę siatkową oraz osób, które uprawiają tę dyscyplinę sportową od wielu lat. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych i wieczornych na hali sportowej ZS Nr 76, trzy razy w tygodniu po dwie godziny.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Hala sportowa z zapleczem Zespołu Szkół Nr 76 ul. Dwóch Mieczy 4 Warszawa 04-491
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wymieniona hala sportowa jest jedyną co do wielkości pełnowymiarową halą sportową w Rembertowie. Jej lokalizacja jest korzystna dla zawodników ze wszystkich osiedli Rembertowa. Hala zaopatrzona jest w profesjonalne zaplecze techniczne + mini parking. Wszyscy mają łatwy i bliski dojazd z każdego miejsca w Rembertowie. W pobliżu jest przystanek ZTM i PKP.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy zajęć sportowych z zakresu siatkówki. Zajęcia będą skierowane do Mieszkańców chcących doskonalić swoje umiejętności w piłkę siatkową oraz osób, które uprawiają tę dyscyplinę sportową od wielu lat. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych i wieczornych na hali sportowej ZS Nr 76, trzy razy w tygodniu po dwie godziny.
Opis projektu
Przedstawiony powyżej projekt dotyczy udziału w zorganizowanych zajęciach z siatkówki w obiekcie do tego przystosowanym. Zapewni to bezstresowy i komfortowy udział w treningach w piłkę siatkową. Brak w naszej Dzielnicy pełnowymiarowych hal sportowych oraz drogi i ograniczony dostęp do hal sportowych ASW i ZS Nr 76, zmusza naszych siatkarzy do wynajmowania hal sportowych w innych dzielnicach Warszawy, co stanowi ogromne obciążenie finansowe i czasowe dla każdej z drużyn i poszczególnych zawodników. Realizacja przedstawionego projektu znacznie wpłynie na usportowienie mieszkańców, doskonalenie swoich umiejętności w grę zespołową jaką jest siatkówka. Udział we wspólnych treningach wpłynie pozytywnie na integrację środowiska sportowego. Poprzez skomasowane działania na rzecz siatkówki, mamy już od 15 lat, na każdym osiedlu Dzielnicy Rembertów ćwiczące i biorące udział w dzielnicowych turniejach drużyny piłki siatkowej. Stworzenie odpowiednich warunków do uprawiania siatkówki w znacznym stopniu ograniczy odpływ naszej utalentowanej młodzieży do klubów i drużyn w innych dzielnicach Warszawy. Popularność tej dyscypliny, udział w turniejach, promowanie najlepszych drużyn i zawodników wpływa pozytywnie na młodzież, z roku na rok przybywa osób chcących uprawiać tę dyscyplinę sportu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zajęcia są dla siatkarzy i mieszkańców Rembertowa. Główne uzasadnienie projektu:
- mała ilość hal sportowych; - brak środków finansowych na doskonalenie i systematyczne treningi; - mała ilość sparingów, zawodów i turniejów; - podniesienie swoich umiejętności gry w siatkówkę; - wspólne treningi wpłyną na integrację zawodników; - organizowane turnieje przyciągną na halę sportową wiele rodzin, sympatyków sportu i kibiców; - turnieje są promocją umiejętności naszych siatkarzy;
- w trakcie zawodów są konkursy dla kibiców i pokazy dziecięcych zespołów tanecznych z Rembertowa, co stanowi promocję naszej utalentowanej młodzieży

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynajem hali: 246 godz. x 150 zł = 36900 zł
Instruktor 246 godz. x 60 zł = 14760 zł
Organizacja dwudniowego turnieju: 6500 zł (obsługa sędziowska, wynajem hali, ubezpieczenie, obsługa medyczna, sekretariat, zabezpieczenie sprzętu i materiałów niezbędnych do przeprowadzenia turnieju, plakaty.
Trofea sportowe – 2400 zł, w tym 8 sztuk dobrej jakości piłek dla każdej z drużyn.
Nagrody dla występujących dzieci: 1000 zł
Razem: 61560 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
61 560,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany