Zrób To Sam w Rembertowie! – cykl praktycznych warsztatów dla każdego.

2649
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Marzena Kosowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
26 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt „Zrób To Sam w Rembertowie! – cykl praktycznych warsztatów dla każdego” polegał będzie na przeprowadzeniu serii 16 warsztatów w Domu Kultury „Rembertów” z: renowacji mebli, stolarki, szycia, projektowania, używania kolorów, kowalstwa, wikliniarstwa, majsterkowania, napraw domowych, recyclingu, papieru czerpanego i napraw rowerowych. Projekt zakończy się Pierwszym Rembertowskim Piknikiem Majsterkowicza.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury „Rembertów”, Aleja Komandosów 8

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt „Zrób To Sam w Rembertowie! – cykl praktycznych warsztatów dla każdego” polegał będzie na przeprowadzeniu serii 16 warsztatów w Domu Kultury „Rembertów” z: renowacji mebli, stolarki, szycia, projektowania, używania kolorów, kowalstwa, wikliniarstwa, majsterkowania, napraw domowych, recyclingu, papieru czerpanego i napraw rowerowych. Projekt zakończy się Pierwszym Rembertowskim Piknikiem Majsterkowicza.
Opis projektu
Projekt „Zrób To Sam w Rembertowie! – cykl praktycznych warsztatów dla każdego” polegał będzie na przeprowadzeniu serii 16 warsztatów w Domu Kultury „Rembertów” z : renowacji mebli, stolarki, szycia, projektowania, używania kolorów, kowalstwa, wikliniarstwa, majsterkowania, napraw domowych, recyclingu, papieru czerpanego i napraw rowerowych. Projekt zakończy się Pierwszym Rembertowskim Piknikiem Majsterkowicza. Forma i treść warsztatów przeznaczona i dostosowana będzie dla odbiorcy w każdym wieku. Warsztaty dla dzieci z rodzicami i dla kobiet zostaną specjalnie przygotowane przez prowadzących. Warsztaty i piknik odbędą się w czasie wiosny, lata i jesieni 2018 w nowopowstałym miejscu aktywności lokalnej „Szopie Dobrych Pomysłów” działającej przy domu kultury oraz na estradzie letniej i terenie domu kultury. Warsztaty z renowacji mebli i stolarki umożliwią nabycie wiedzy o meblarstwie, środkach konserwujących, dokonywaniu własnych napraw i renowacji, zaprezentują i nauczą jak samodzielnie szybko i łatwo zbudować własny mebel. Warsztaty szycia, projektowania, używania kolorów staną się blokiem prezentującym i uczącym szeroko rozumianego krawiectwa. Kolejne warsztaty będą poświęcone tradycyjnemu rzemiosłu i rękodziełu związanemu z kowalstwem i wikliniarstwem, na których każdy z uczestników będzie mógł wykonać własne przedmioty. Kolejny blok warsztatowy poświęcony będzie bezpośrednio domowym naprawom, majsterkowaniu. Warsztaty będą miały na celu rozbudzenie zainteresowań technicznych. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się naprawiać popsute domowe rzeczy i konstruować własne. Kolejny blok warsztatowy będzie poświęcony współczesnym trendom praktycznych działań jak: recyclingu, papier czerpany czy naprawy nowoczesnych rowerów. Cykl warsztatów zakończy Pierwszy Rembertowski Piknik Majsterkowicza, na którym uczestnicy zaprezentują swoje zdobyte umiejętności i wykonane przedmioty. Piknik służył będzie również celom integracji społeczności lokalnej. Wstęp na wszystkie warsztaty i piknik będzie wolny.

Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt „Zrób To Sam w Rembertowie! – cykl warsztatów dla każdego” jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców dzielnicy i różnych grup wiekowych.
Celem jego jest wzrost atrakcyjności oferty kulturalnej i edukacyjnej w dzielnicy, promocja zajęć praktycznych i szeroko rozumianego zainteresowania zajęciami praktycznymi i majsterkowaniem, które często jest pomijane w edukacji dzieci i rozwijaniu osobistych pasji osób dorosłych. Uczestnicy projektu nauczą się podstawowych umiejętności często niezbędnych w codziennym życiu. Otrzymają podstawowe materiały podczas warsztatów oraz wsparcie merytoryczne. Na wszystkie warsztaty będzie wstęp wolny. Projekt zakończy się integracyjnym Pierwszym Piknikiem Rembertowskiego Majsterkowicza, który posłuży zaprezentowaniu osiągnięć uczestników projektu i wymianie doświadczeń.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys „Zrób To Sam w Rembertowie! – cykl praktycznych warsztatów dla każdego”:
1. Warsztaty renowacji mebli 1 000 zł
2. Warsztaty stolarki 1 000 zł
3. Warsztaty stolarki dla kobiet 1 000 zł
4. Warsztaty szycia 1 000 zł
5. Warsztaty projektowania ubrań 1 000 zł
6. Warsztaty z używania kolorów 1 000 zł
7. Warsztaty kowalstwa 1 000 zł
8. Warsztaty wikliniarstwa 1 000 zł
9. Warsztaty majsterkowania dla dzieci 1 000 zł
10. Warsztaty majsterkowania dla rodzin 1 000 zł
11. Warsztat napraw domowych dla kobiet 1 000 zł
12. Warsztat napraw domowych dla mężczyzn 1 000 zł
13. Warsztaty wikliniarstwa 1 000 zł
14. Warsztaty recyclingu 1 000 zł
15. Warsztaty z papieru czerpanego 1 000 zł
16. Warsztaty z napraw rowerowych 1 000 zł
17. Podstawowe materiały na warsztaty 16 warsztatów x 500 zł = 8 000 zł
18. Pierwszy Rembertowski Piknik Majsterkowicza 2 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
26 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

10.04.2017 11:47
Koordynator w dzielnicy Rembertów
25.04.2017 13:36
Koordynator w dzielnicy Rembertów
25.04.2017 13:37
Koordynator w dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany