Bezpłatne warsztaty rozwojowe dla rodziców, dziadków, opiekunów dzieci oraz osób stojących na progu rodzicielstwa

2722
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
18 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Przeprowadzenie dwudziestu bezpłatnych warsztatów dotyczących wychowania i edukacji dzieci. Projekt skierowany jest do rodziców, dziadków, opiekunów dzieci oraz osób stojących na progu rodzicielstwa. Jego celem jest udzielenie wsparcia w realizacji zadań wychowawczych – pomoc w budowaniu dobrych relacji z dziećmi i kształtowaniu ich osobowości oraz wspierania ich rozwoju i edukacji.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Al. Zjednoczenia 11
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Klub Przyjazny Rodzinie im. Świętego Jana Pawła II
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Przeprowadzenie dwudziestu bezpłatnych warsztatów dotyczących wychowania i edukacji dzieci. Projekt skierowany jest do rodziców, dziadków, opiekunów dzieci oraz osób stojących na progu rodzicielstwa. Jego celem jest udzielenie wsparcia w realizacji zadań wychowawczych – pomoc w budowaniu dobrych relacji z dziećmi i kształtowaniu ich osobowości oraz wspierania ich rozwoju i edukacji.
Opis projektu
Projekt umożliwia rodzicom, dziadkom, opiekunom dzieci oraz osobom stojącym na progu rodzicielstwa uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach dotyczących wychowania i edukacji dzieci. Część spotkań poświęcona będzie tematyce budowania bezpiecznej więzi z dzieckiem i wspierania rozwoju jego osobowości. Poruszanymi zagadnieniami będą m.in.: potrzeby i emocje dorosłego i dziecka, granice i mówienie "nie", budowanie w dziecku poczucia własnej wartości, wspieranie samodzielności i poczucia sprawczości. Treść tych warsztatów inspirowana będzie programem "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców" Mazlish i Faber oraz nurtem rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy. Inne warsztaty przybliżą kwestie wspierania rozwoju i edukacji dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję poznać podejście do edukacji i konkretne pomysły na działania z zakresu pedagogiki montessori i edukacji demokratycznej. Warsztaty odbywać się będą w Klubie Przyjaznym Rodzinie przy Al. Zjednoczenia 11. Pełen cykl warsztatów obejmuje 10 spotkań. Czas trwania jednego spotkania to ok. 4 godziny lekcyjne. W ramach projektu przewidziano realizację 2 pełnych cykli warsztatów. Odbiorcy zależnie od preferencji uczestniczyć będą we wszystkich warsztatach lub w części z nich.
W każdym warsztacie uczestniczyć będzie ok. 10 osób. Na warsztaty można się będzie zapisać mailowo lub telefoniczne. O zapisach będzie decydować kolejność zgłoszeń.
Warsztaty bedą również okazją do wspierających rozmów i wymiany doświadczeń między dorosłymi przeżywającymi podobne i/lub inne trudności wychowawcze. Dodatkową korzyścią dla ich uczestników może okazać się nawiązanie relacji z innymi i integracja z lokalną społecznością.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wiele osób skarży się na to, że w sytuacjach trudnych nie potrafi dotrzeć do dzieci i nie wie jak postępować, by budować z nimi dobre relacje i mądrze wspierać rozwój ich osobowości. Nierzadko brak wiedzy powoduje nieodpowiednie postępowanie dorosłych, stając się przyczyną problemów dzieci i gorszego funkcjonowania rodzin. Projekt, zapewniając wsparcie opiekunom w budowaniu zdrowych relacji z dziećmi polepszy funkcjonowanie dzieci i rodzin. Wiele osób pragnie również jak najlepiej wspierać rozwój edukacyjny dzieci, ale brakuje im wiedzy i pomysłów na realizację tych zamierzeń. Projekt dostarczy im potrzebnej wiedzy i zainspiruje do działania.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- Koordynacja projektu (promocja, rekrutacja, bieżące kontakty z uczestnikami projektu i przekazywanie im informacji, rozliczenie projektu) – 2 600,00 zł.
- Koszt eksploatacji pomieszczeń Klubu Przyjaznego Rodzinie – 400,00 zł.
- Przygotowanie i prowadzenie warsztatów (80 godzin lekcyjnych) – 8 000,00 zł.
- Materiały dla uczestników i prowadzących zajęć (papier, ksero,druk, materiały piśmiennicze, flipchart) – 1 000,00 zł.
- Artykuły spożywcze – 1 000,00 zł.
- Koszt wynajmu lokalu/pracowni na warsztaty (gdyby dysponent lokalu wycofał się z deklaracji) - 5 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
18 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

27.01.2017 09:59
slacek
02.02.2017 08:12
slacek
09.02.2017 10:52
aarabadzic
16.02.2017 11:02
slacek
26.04.2017 18:30
slacek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany