Kreatywne pisanie "Na zawołanie"

2744
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Młynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
15 900 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Warsztaty kreatywnego pisania skierowane są do osób, które mają nieokiełznaną potrzebę pisania i chciałyby pogłębić swoje umiejętności. Kształtować mają wrażliwość i wyobraźnię, biegłość w stosowaniu wybranych form literackich i w technikach pisania, wyrabiać świadomość językową. Inspirować do samodzielnej twórczości, pomagać w pokonywaniu wątpliwości i lęków blokujących twórcze myślenie.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Młynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Młynarska 35a
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 ul. Młynarska 35a.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Warsztaty kreatywnego pisania skierowane są do osób, które mają nieokiełznaną potrzebę pisania i chciałyby pogłębić swoje umiejętności. Kształtować mają wrażliwość i wyobraźnię, biegłość w stosowaniu wybranych form literackich i w technikach pisania, wyrabiać świadomość językową. Inspirować do samodzielnej twórczości, pomagać w pokonywaniu wątpliwości i lęków blokujących twórcze myślenie.
Opis projektu
Kreatywne pisanie "Na zawołanie" czas realizacji warsztatów - od marca do czerwca 2018 r., podzielone na 3 bloki tematyczne. W ramach jednego bloku zrealizowane będą cztery dwugodzinne spotkania, jedno półtoragodzinne spotkanie z psychologiem twórczości oraz jedno spotkanie z zaproszonym pisarzem. Zajęcia poprowadzą osoby posiadające znaczący dorobek twórczy w dziedzinie prozy, blogowania, scenopisarstwa i psychologii twórczości. Do spotkań autorskich zostaną zaproszeni znani pisarze, reprezentatywni dla danego bloku. Pełna informacja o przebiegu warsztatów i rekrutacji zostanie podana na stronie internetowej biblioteki, portalu Facebook i w wybranych środkach masowego przekazu.
1 blok - warsztat prozatorski poświęcony prowadzeniu narracji, konstruowaniu bohaterów, budowaniu dialogów oraz praktycznym ćwiczeniom literackim.
2 blok - warsztat blogowania uczący tworzenia zawartości bloga, obsługi technicznej, organizacji treści i zarządzania nim, rozpoznawania i wykorzystywania sposobów przyciągania uwagi internauty, wykonania zdjęcia i wykorzystania prostych programów graficznych.
3 blok - warsztat pisania scenariusza uczący prawidłowej struktury scenariusz, techniki budowania scen i sekwencji, rozwijania własnych pomysłów, koncepcji i dialogów, tworzenia bohaterów i ich charakterystyka.
Każdy blok warsztatowy zostanie rozpoczęty spotkaniem z psychologiem twórczości, który zainspiruje słuchaczy do szerszego twórczego myślenia i kreatywności, pomoże w przekuciu idei w projekty i w usunięciu wątpliwości blokujących twórcze działania. Natomiast na zakończenie każdego bloku odbędzie się spotkanie autorskie ze znanym twórcą, dające możliwość poznania, rozmowy i wymiany doświadczeń. Po zakończonych warsztatach, w październiku zostanie opracowana i wydana broszura zawierająca fotorelację z warsztatów oraz wybrane utwory uczestników. W listopadzie odbędzie się spotkanie podsumowujące z uczestnikami warsztatów i publicznością, prezentujące wydana broszurę.
Uzasadnienie realizacji projektu
Udział w warsztatach może być spełnieniem marzeń o pisaniu, szansą na spotkanie z osobami o podobnych pasjach i motywatorem do rozwoju osobistego. Biblioteka będzie miejscem dla kreacji literackich, nabywania umiejętności pisarskich oraz pobudzania ochoty na twórcze działania. Warsztaty będą elementem promocji czytelnictwa. Zostaną przeprowadzone dla mieszkańców Woli, przyczyniając się do podniesienia jakości ich życia. Wpłyną na rozwój społeczno-kulturalny Dzielnicy Wola. Poszerzą wachlarz bezpłatnego dostępu do wiedzy zmniejszając zagrożenie wykluczenia z dostępu do niej. Warsztaty zagwarantują także szerokiej publiczności spotkanie z pisarzami i psychologiem twórczości, w bliskiej i szeroko dostępnej przestrzeni biblioteki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Prowadzenie trzech bloków tematycznych - razem 6000 zł,
Spotkanie z psychologiem twórczości - 3 spotkania, każde po 1,5 godz. - razem 1600 zł,
Spotkania autorskie - 3 spotkania, każde po 1,5 godz. - 3000 zł,
Opracowanie i wydanie broszury - 3000 zł,
Projekt graficzny i materiały promocyjne projektu: plakaty, ulotki - 2000 zł,
Materiały do prowadzenia warsztatów: papier, artykuły piśmiennicze, papier i flamastry do flipchart'a - 300 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 900,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

31.01.2017 09:20
Koordynator w dzielnicy Wola
30.05.2017 12:53
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany