Park Leśny na Nowodworach - rewitalizacja i rozbudowa

107
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Białołęka
Obszar 1 - Tarchomin, Nowodwory, Kępa Tarchomińska
Autor pomysłu Mieszkaniec11848
Współautorzy Mieszkaniec11937, Mieszkaniec14179
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
70 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
  • rekreacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt "Park Leśny na Nowodworach - rewitalizacja i rozbudowa" zakłada stworzenie miejsca przeznaczonego do spędzania ciepłych dni w rodzinnym gronie na otwartym powietrzu od wczesnej wiosny aż po późną jesień. Celem projektu jest remont już istniejącego Parku Leśnego oraz jego rozbudowę tak, aby był on dostępny dla szerokiej rzeszy mieszkańców Białołęki.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Obszar 1 - Tarchomin, Nowodwory, Kępa Tarchomińska
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Niezagospodarowany teren pomiędzy ulicami Strumykową, Dróżka i Gozdawitów na Nowodworach.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Leśny znajduje się w niewielkim lesie pomiędzy ulicami Strumykową, Dróżka i Gozdawitów na Nowodworach. W jego bezpośrednim sąsiedztwie jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. P. E. Strzeleckiego, a w pobliżu znajduje się także Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera. W okolicznych blokach mieszka wiele rodzin z małymi dziećmi. Spotkać tu też można wielu studentów i bardzo liczną reprezentację warszawskiej młodzieży szkolnej. Obecnie jest to miejsce nieprzyjemne ze względu na zaniedbaną infrastrukturę i małą przestrzeń, jednakże lokalizacja w sercu Nowodworów, niedaleko pętli autobusowej i tramwajowej, sprawia, że park z prawdziwego zdarzenia byłby wspaniałym urozmaiceniem dla mieszkańców.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt "Park Leśny na Nowodworach - rewitalizacja i rozbudowa" zakłada stworzenie miejsca przeznaczonego do spędzania ciepłych dni w rodzinnym gronie na otwartym powietrzu od wczesnej wiosny aż po późną jesień. Celem projektu jest remont już istniejącego Parku Leśnego oraz jego rozbudowę tak, aby był on dostępny dla szerokiej rzeszy mieszkańców Białołęki.
Opis projektu
Celem projektu "Park Leśny na Nowodworach - rewitalizacja i rozbudowa" jest stworzenie parku przeznaczonego dla rodzin z dziećmi, grup znajomych i przyjaciół oraz młodzieży i studentów. Ma on w zamiarze wykorzystać dużą część niezagospodarowanego lasu na górce pomiędzy ulicami Strumykową, Dróżka i Gozdawitów - w samym sercu Nowodworów i odnowić istniejącą tam już (zaniedbaną i podniszczoną) infrastrukturę.

Projekt zakłada postawienie w lesie sześciu dużych, drewnianych, zadaszonych wiat ze stołami (odnowa istniejących już dwóch oraz postawienie dodatkowych czterech) o wymiarach 3,6 x 4,5m (powierzchnia pod dachem). Pod każdą z wiat znajdować się ma ławostół grubości 7cm, a długość stołu i siedzisk ma wynieść 2,5m. W dwóch miejscach parku znajdować się mają metalowe stojaki na rowery (każdy przeznaczony do pozostawienia 8 rowerów), a każdej wiacie towarzyszyć ma drewniany kosz na śmieci o pojemności 70l (w sumie 12 sztuk na terenie całego parku).

Park powinien być regularnie sprzątany przez służby odpowiedzialne za utrzymywanie czystości w dzielnicy i zajmujące się opróżnianiem koszy z pobliskiego Parku Strumykowa oraz odpowiednio zabezpieczony wieczorami poprzez objęcie tego terenu policyjnymi patrolami.
Uzasadnienie realizacji projektu
Białołęckie rodziny z dziećmi i młodzież potrzebują właśnie takiego miejsca jak Park Leśny. Jego kameralne otoczenie, dogodna lokalizacja w centrum Nowodworów i duża dostępność sprawiają, że może stać się on wspaniałą atrakcją dla mieszkańców po odpowiednim zainwestowaniu i rozplanowaniu jego przestrzeni. Byłoby to wspaniałe miejsce na spotkania i zaspokoiłoby potrzeby wielu młodych ludzi, którzy nie zawsze mają gdzie się udać wiosną i latem w ciepły wieczór.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
4 drewniane wiaty z ławostołami: 4 x 8000zł = 32 000zł
18 ławki (bez oparcia): 18 x 600zł = 10 800zł
12 drewnianych koszy na śmieci: 12 x 600zł = 7 200 zł
2 stojaki na rowery: 2 x 2000zł = 4000zł
odnowa już istniejących wiat wraz z malowaniem i restoracją: 8000 zł
prace porządkowe i pielęgnacyjne w drzewostanie 8 000zl
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
70 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
sprzątanie, malowanie co 3-4 lata, pielęgnacja zieleni
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
20 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki

Modyfikacje

13.01.2018 13:43
Autor projektu
19.01.2018 23:48
Autor projektu
01.02.2018 13:45
Koordynator w dzielnicy Białołęka
05.04.2018 16:30
Koordynator w Lasach Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany