Kryte boisko na św.Jana - zaprasza wszystkich od rana.

1038
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Bemowo
Boernerowo, Fort Radiowo, Górce, Groty
Autor pomysłu Edyta Okninska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
450 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Postawienie hali namiotowej na odkrytym boisku w celu korzystania całorocznego z obiektu bez względu na pogodę i porę dnia (także jesienią i zimą oraz w niepogodę). Atutem jest wkorzystanie krytego boiska przez wszystkich chętnych.Pokrycie i doświetlenie boiska umożliwi całoroczne wykorzystanie obiektu uatrakcyjniając ofertę kulturalno -sportową dla tej części dzielnicy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bemowo
Obszar objęty pomysłem:
Boernerowo, Fort Radiowo, Górce, Groty
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul.Górczewska 201 rejon ulic Górczewska róg Konarskiego na terenie SP 82 , obok Art.BEM
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Boisko położone jest na terenie należącym do SP 82 w Warszawie w sąsiedztwie ART.bem, dostęp do boiska mają wszyscy mieszkańcy w szczególności zamieszkujący obszar Górc. Łatwy dostęp do boiska z uwagi na bliskość komunikacji miejskiej - przystanki autobusowe 109,154,171,190,523 oraz tramwaje 10,11,26,28. Lokalizacja boiska jest bardzo bezpieczna teren ogrodzony i oświetlony. Możliwość dojścia na piechotę do obiektu z wielu stron osiedla, możliwość bezpiecznego pozostawienia rowerów, hulajnog, miejsce często odwiedzane przez mieszkańców z uwagi na dużą liczbę organizowanych zajęć kulturalno - sportowych na terenie szkoły.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Postawienie hali namiotowej na odkrytym boisku w celu korzystania całorocznego z obiektu bez względu na pogodę i porę dnia (także jesienią i zimą oraz w niepogodę). Atutem jest wkorzystanie krytego boiska przez wszystkich chętnych.Pokrycie i doświetlenie boiska umożliwi całoroczne wykorzystanie obiektu uatrakcyjniając ofertę kulturalno -sportową dla tej części dzielnicy.
Opis projektu
Postawienie hali namiotowej na odkrytym boisku szkolnym SP 82 celem umożliwienia korzystania przez cały rok bez względu na pogodę porę dnia i roku. Atutem jest możliwość korzystania z krytego boiska przez społeczność szkolną w godzinach pracy placówki a następnie udostępnianie go wszystkim zainteresowanym mieszkańcom przy wykorzystaniu potencjału szkoły . Korzystanie z boiska będzie bezpłatne dla wszystkich na podstawie regulaminu stworzonego na potrzeby realizacji projektu aby w przypadku dużej liczby chętnych ułatwić dostępność oraz umożliwić odpowiedzialnym pracownikom sprzątanie i dozór . Godziny dostępności będą ustalone w oparciu o godziny "ciszy nocnej" aby nie zakłócać ciszy i spokoju okolicznym mieszkańcom oraz umożliwi prace konserwacyjne obiektu. Dotychczasowe boisko odkryte może być wykorzystywane tylko w pogodne dni (z wyłączeniem dni bardzo upalnych) co powoduje że jesienią i zimą, w deszczowe dni oraz w godzinach popołudniowych kiedy jest ciemno na zewnątrz boisko jest niewykorzystane i nie służy potencjalnemu odbiorcy. Kryta hala namiotowa będzie ocieplona i oświetlona tak aby była dostępna bezwarunkowo.Należy wziąć pod uwagę aby była możliwość podwijania ścian bocznych hali tak aby w okresie upałów była możliwość dostępu świeżego powietrza. BoiskO uatrakcyjni ofertę kulturalno – sportową dzielnicy dla tego obszaru, spowoduje w pełni wykorzystanie obiektu.Dotychczasowe zajęcia odbywały się na terenie szkolnej hali sportowej w godzinach późno popołudniowych w ograniczonej ilości z uwagi na brak możliwości udostępniania sali przez szkołę przez co nie wszyscy byli zainteresowani zajęciami w późnych godzinach a w tym przypadku będzie istniała alternatywa. Na naszym terenie brak jest jakiegokolwiek krytego boiska z którego mogliby korzystać bezpłatnie mieszkańcy. W niedalekiej przyszłości planowany jest remont/rozbudowa hali sportowej przy SP82 co spowoduje brak jakiejkolwiek sali dla uczniów szkoły i mieszkańców a w konsekwencji likwidację całej oferty zajęć kulturalno sportowych na tym terenie na okres ok.2 lat, pokrycie hali w niedalekiej przyszłości stanowiłoby pewnego rodzaju rozwiązanie problemu i dla uczniów miejscowej szkoły i dla okolicznych mieszkańców.
Uzasadnienie realizacji projektu
Kryte boisko umożliwi całoroczne wykorzystanie obiektu nie tylko przez uczniów miejscowej szkoły (ok.1100 osób) ale i przez zainteresowanych mieszkańców. Szkoła jest w posiadaniu jednej małej sali gimnastycznej powoduje,że młodsze klasy nie mają możliwości korzystania z sali ćwiczą tylko na korytarzach szkolnych a starsze korzystają okazjonalnie 1 raz w tygodniu. Projekt spowoduje że młodzież będzie miała zajęcia wf prowadzone efektywnie zachęci do aktywności fizycznej. Na trenie boiska prowadzone będą dodatkowe zajęcia tj. szkółki piłkarskie, koszykarskie, judo, gimnastyka, zajęcia sportowe i kulturalne ART.BEM, akcje Lato w mieście,Zima w mieście, pikniki integracyjne integrujące lokalna społeczność bez uwzględniania pogody czy pór roku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Projekt postawienia hali namiotowej - 10.000,00 zł.
2. Pokrycie boiska o wymiarach 20 m x40 m- halą namiotową z membrany PCV - z atestami na trudnopalność , z uwzględnieniem oświetlenia i ogrzewania obiektu . Należy również uwzględnić pokrycie boiska halą namiotową z uwzględnieniem świetlików oraz możliwością 2 boków dłuższych otwieranych i podwijanych. Ściany szczytowe powinny zawierać wentylatory nawiewno-wywiewne, drzwi wejściowe pół przeszklone w ilości zgodnej z przepisami bhp i p.poż. Należałoby uwzględnić połączenie hali z budynkiem szkoły aby ułatwić komunikację i kontrole nad osobami przebywającymi na terenie boiska. - 440000,00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
450 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
1. koszty zużytej energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia obiektu
2. koszty ogrzewania obiektu
3. koszty eksploatacyjne tj. sprzątanie, bieżąca konserwacja,
4. koszty pracownika
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
20 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany