"Ping-pong" - czyli od Grubby do Partyki pobieramy dobre nawyki.

189
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Edyta Okninska
Współautorzy Anna Kalman-Tokarska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
43 200 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 978 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
"Ping-pong" - nauka gry w tenisa stołowego od podstaw dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat, czyli od Grubby do Partyki - pobieramy dobre nawyki. Zapoznanie z zasadami gry w tenisa stołowego, zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej, pokazanie innej, aktywnej formy spędzania wolnego czasu oprócz gry na komputerze, komórce ,TV.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
27.03.2020 10:18

Projekt zrealizowany.

Zajęcia prowadzone były w Szkole Podstawowej nr 321, w Szkole Podstawowej nr 316 oraz w Szkole Podstawowej nr 362, w dwóch grupach, w godzinach popołudniowych.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bemowo

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Cała dzielnica Bemowo z uwzględnieniem podziału Dzielnicy na obszary - aby projekt miał charakter ogólnodzielnicowy należałoby prowadzić zajęcia w każdym rejonie tj.
Obszar 1: Obszar Bemowo – Lotnisko, Fort Bema
Obszar 2: Obszar Boernerowo, Fort Radiowo, Górce,
Obszar 3: Obszar Chrzanowa, Jelonek Południowych i Jelonek Północnych
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zajęcia prowadzone będą w miejscach wskazanych przez dzielnicę lub podmiot do tego uprawniony które będą dysponowały w 2019 r. salą gimnastyczną, salą szkoleniową, salą sportową w których znajduje się możliwość korzystania ze stołów do tenisa stołowego. Należałoby przyjąć że każdy z 3 obszarów Bemowa będzie dysponował taką lokalizacją dając możliwość ogólnodostępności wszystkim mieszkańcom.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
"Ping-pong" - nauka gry w tenisa stołowego od podstaw dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat, czyli od Grubby do Partyki - pobieramy dobre nawyki. Zapoznanie z zasadami gry w tenisa stołowego, zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej, pokazanie innej, aktywnej formy spędzania wolnego czasu oprócz gry na komputerze, komórce ,TV.
Opis projektu
Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 8 - 16. Celem projektu jest bezpłatna nauka gry w tenisa stołowego w celu podniesienia sprawności fizycznej, zainteresowania nową dyscypliną sportu, pokazaniem jednej z zapomnianych już form aktywności fizycznej. Sport ten nie wymaga ponoszenia dużych nakładów finansowych wystarczy być posiadaczem rakietki i małej piłeczki i można grać. Nauka gry przez profesjonalistów umożliwi lepsze zrozumienie zasad gry i zapozna z prawidłową postawą i odbiorem sportu. Prowadzenie zajęć dostosowane będzie do wieku , możliwości i warunków fizycznych dzieci i młodzieży. Nauczy dyscypliny, zorganizowania , właściwej reakcji na stres związany z emocjami sportowymi, umiejętność współpracy z drugim człowiekiem. Dzieci i młodzież posiadając umiejętność gry zostanie bardziej zachęcona do wyjścia z domu i spotkań z rówieśnikami, rywalizacji sportowej.Wypożyczenie stołu do gry w ping ponga nie jest dużym wydatkiem finansowym co w większym stopniu zachęca do wyjścia i pogrania z rówieśnikami. Nauka gry w tenisa stołowego umożliwi dzieciom atrakcyjniejsze spędzanie czasu wolnego w wakacje, ferie zimowe czy wolne weekendy. W tenisa można grać zarówno na świeżym powietrzu jak i w pomieszczeniach tj. halach sportowych, korytarzach szkolnych, w zależności od umiejscowienia stołów można grać o różnych porach roku i dnia co czyni ofertę bardziej atrakcyjną. Treningi mają być prowadzone przez rok - czyli przez 10 miesięcy ponieważ wyłączone zostały 2 miesiące wakacyjne . Założeniem jest aby zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku ( w zależności od dostępności sal treningowych) po 2 treningi 1 godzinne dziennie - kolejno następujące po sobie. Należy przyjąć , że przeszkolone zostaną 2 grupy każdego tygodnia i tak analogicznie co tydzień. Każdy z chętnych sportowców będzie miał 1 , 1 godzinny trening 1 raz w tygodniu przez okres 10 miesięcy. Należy przyjąć że trenowane grupy będą małe z uwagi na specyfikę sportu. Liczebność grup powinien określić trener czy będą to grupy 2, 4 wieloosobowe aby można było osiągnąć konkretne efekty treningowe.
Uzasadnienie realizacji projektu
Sprawne ciało idzie w parze ze sprawnym umysłem. Sport pozytywnie wpływa na fizyczny rozwój młodych ludzi. Nauka gry w ping-ponga dzieci i młodzieży będzie miała pozytywny wpływ na ich sprawność fizyczną. Spowoduje, że dzieci nie będą się nudziły, wypromuje zdrowy stylu życia i aktywność ruchową. Pokazanie dzieciom jednej z wielu możliwości spędzania czasu wolnego z rówieśnikami "wyciągnięcie ich z domów" poznanie nowej dyscypliny sportu nie wymagającej ponoszenia dużych nakładów finansowych. Umiejętność gry w ping ponga przyda się jako aktywna forma spędzania czasu na przerwach szkolnych, lekcjach wf , obozach czy piknikach, zachęci dzieci i młodzież do uprawiania tej dyscypliny sportu .

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynagrodzenie trenera: 1 godz. 80 zł.
Wynajem sali ze sprzętem (opcjonalnie- nauka może odbywać się na terenie wyznaczonych w poszczególnych rejonach szkół bądź placówek sportowych jak np. Bemowski OSiR - koszty projektu mogą zostać obniżone ) : w innym przypadku należy uwzględnić koszt wynajmu stołu wraz ze sprzętem o ile uczniowie nie będą mieli swojego) : 100 zł.
Razem : 180 zł. - wynajem sali ze sprzętem oraz wynagrodzenie szkoleniowca

(180 zł. x 1 trening w tygodniu x 4 tygodnie w miesiącu x 10 miesięcy ) x 3 rejony Dzielnicy=21600,00 zł. -
1 grupa treningowa =21600 zł. za okres 10 miesięcy
2 grupa treningowa =21600 zł. za okres 10 miesięcy
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
43 200,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

21.01.2018 10:06
Autor projektu
21.01.2018 21:59
Autor projektu
22.01.2018 21:58
Autor projektu
22.03.2018 14:49
pstrzelczyk
29.05.2018 08:59
pstrzelczyk

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany