Oświetlenie ulicy Goczałkowickiej przy Jeziorku Czerniakowskim

209
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Miasto Ogród Sadyba
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
200 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze łączącej tereny mieszkalne i rekreacyjne. Ulica Goczałkowicka obecnie posiada oświetlenie w rejonie pl. Rembowskiego. Projekt polega na uzupełnieniu oświetlenia wzdłuż ul. Goczałkowickiej poprzez ustawienie 10 szt. lamp.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Miasto Ogród Sadyba
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Goczałkowicka, teren Rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie, teren Klubu Sportowego Delta oraz ulicę Goczałkowicką. Dziaka nr 10, 2 i 11.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren objęty niniejszym pracowaniem to droga gruntowa ( ulica Goczałkowicka ) obsługująca tereny zielone po południowo wschodniej stronie jeziorka. Zawiera się w otulinie rezerwatu na działce numer 10 i 11.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze łączącej tereny mieszkalne i rekreacyjne. Ulica Goczałkowicka obecnie posiada oświetlenie w rejonie pl. Rembowskiego. Projekt polega na uzupełnieniu oświetlenia wzdłuż ul. Goczałkowickiej poprzez ustawienie 10 szt. lamp.
Opis projektu
Otulina jeziorka posiada wysokie, unikalne w skali dzielnicy warte podkreślenia walory krajobrazowe. Jest miejscem użytkowanym przez mieszkańców przez cały rok, terenem otwartym związanym ze sportem i rekreacją, miejscem spacerów, spotkań i zabaw. Goczałkowicka jest drogą łącząca Ogrodowe Miasto Sadyba z obiektami sportowymi (Kahuna, Delta), drogą miejską biegnąca wzdłuż ogródków działkowych, drogą, która nie posiada obecnie żadnego oświetlenia a nawierzchnia w postaci drogi gruntowej pełna ubytków i nierówności sprawia że jest niebezpieczna po zmroku. Ten zaniedbany fragment miasta jest często traktowany jak wysypisko śmieci czy miejsce spotkań spożywających alkohol spacerowiczów. Widok osoby oświetlającej sobie drogę smartfonem lub latarką jest na porządku dziennym. Niedawno przy Goczałkowickiej powstał park zabaw dla psów. Teren jest pięknie oświetlony co miedzy innymi stanowi o jego atrakcyjności w godzinach popołudniowo - wieczornych. Aby się do niego dostać trzeba jednak przejść przez tonący w mroku fragment miasta.
Obecnie najbardziej eksploatowany związany z Jeziorkiem Czerniakowskim jest teren pomiędzy linią brzegową a ulicą Jeziorną. Dzięki powstałej w latach ubiegłych ścieżce edukacyjnej zakres eksploatacji rozszerzył się na tereny wokół całej linii brzegowej. Niniejszy projekt współgra z trasą ścieżki edukacyjnej na fragmencie zawartym w obrębie działki nr 10. Dzięki zastosowaniu oświetlenia ulicy Goczałkowickiej zapewni bezpieczną drogę wracającym ze spacerów mieszkańcom okolicznych budynków oraz ma szanse stać się przyjemną aleją spacerową.
Na terenie zlokalizowanie zostanie :
1/ 10 lamp zlokalizowanych wzdłuż ulicy Goczałkowicka . Ich zadaniem jest zapewnienie bezpiecznej dla spacerujących po zmierzchu mieszkańców drogi. Zastosowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED z zasilaniem miejskim.
Uzasadnienie realizacji projektu
Oświetlenie ulicy Goczałkowickiej to propozycja działań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz podkreślenie walorów estetycznych i krajobrazowych miejsca. Jeziorko Czerniakowskie wraz z przyległym doń terenem zielonym to unikalny w skali dzielnicy fragment tkanki miejskiej, z którego korzystają zarówno mieszkańcy okolicznych domów, użytkownicy ogródków działkowych jak i osoby przyjeżdżające tu w celach rekreacyjnych. Dzięki oświetleniu ulicy teren można będzie użytkować w szerszym zakresie czasowym. Rozświetlenie ulicy Goczałkowickiej pozwoli na bezpieczne skomunikowanie sąsiadujących ze sobą przestrzeni.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowy koszt inwestycji
a. Projekt 50 000pln
b. Wykonanie :
ustawienie lamp typu "Pastorał" - 15 tyś. zł/szt. x 10 szt. = 150 tyś. zł

RAZEM : 200 000 pln
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
200 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Utrzymanie i konserwacja w kolejnych latach – 2000 pln / rok
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Modyfikacje

21.01.2018 00:13
Autor projektu
21.03.2018 14:20
Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów
13.04.2018 08:51
Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany