Zakup nowości wydawniczych - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67/ Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110.

338
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Praga-Południe
Gocław
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
12 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 829 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Celem projektu jest zakup nowości wydawniczych dla Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, mieszczących się przy ulicy Abrahama 10.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
26.03.2020 16:18

Projekt zrealizowany. W Wypożyczalni 110 zakupiono 242 voluminy, w  Bibliotece dla Dorosłych nr 67 - 306 voluminów.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga – Południe m. st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Gocław
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Abrahama 10
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka znajduje się w budynku publicznym o charakterze oświatowym, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich oraz przedszkole nr 198. W najbliższym otoczeniu biblioteki znajduje się także Park nad Balatonem (jeziorko, plac zabaw), basen "Wodnik" oraz Klub Kultury Gocław. W odległości ok. 100 m. usytuowany jest przystanek ZTM "Os. Orlik", zapewniający mieszkańcom Gocławia doskonały dojazd do omawianej lokalizacji.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest zakup nowości wydawniczych dla Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, mieszczących się przy ulicy Abrahama 10.
Opis projektu
Głównym celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom Pragi Południe bezpłatnego dostępu do nowości książkowych, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych oraz uzupełnienie oferty lektur obowiązkowych dla młodzieży szkolnej. W związku ze zmieniającymi się kanonami lektur szkolnych oraz reformą edukacji dostęp ten bywa mocno ograniczony, dlatego też biblioteka pragnie zadbać zarówno o nowości wydawnicze jak i książki potrzebne do pracy uczniom praskich szkół. Realizacja projektu z całą pewnością wesprze działania biblioteki mające na celu promocję czytelnictwa i bibliotek w społeczeństwach lokalnych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Według badań sondażowych czytelnictwo w Polsce - zarówno wśród dzieci jak i dorosłych - systematycznie spada. Powinnością współczesnych bibliotek jest więc nie tylko oferowanie wolnego i swobodnego dostępu do książek, ale również promowanie czytelnictwa i pozyskiwanie nowych czytelników. Żeby to osiągnąć, biblioteki powinny poznawać zainteresowania czytelników, śledzić trendy na rynku księgarskim i poszerzać swoją ofertę książkową, edukacyjną i literacką. Dla wielu osób książki w dzisiejszych czasach stały się niedostępnym luksusem, zwłaszcza dla młodych, wielodzietnych rodzin oraz seniorów. Rolą biblioteki jest zapewnienie otwartego, bezpłatnego dostępu do zarówno do literatury klasycznej jak i współczesnej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup książek dla dzieci i młodzieży - 6000 zł
Zakup książek dla dorosłych - 6000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
12 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany