Biblioteka - bajkowy świat dziecięcej wyobraźni.

383
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Praga-Południe
Gocław
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
10 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada organizację warsztatów edukacyjnych, spotkań autorskich etc. na terenie Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 67, usytuowanej przy ul. Abrahama 10, oraz zakup materiałów potrzebnych do działalności edukacyjnej biblioteki: materiałów plastycznych, edukacyjnych, gier planszowych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Gocław
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Abrahama 10
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka znajduje się w publicznym budynku o charakterze oświatowym, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich oraz Przedszkole nr 198. W najbliższym otoczeniu biblioteki znajduje się także Park nad Balatonem (jeziorko, plac zabaw), Basen „Wodnik” oraz Klub Kultury Gocław. Są to miejsca z których korzystają w szczególności najmłodsi mieszkańcy Gocławia. W odległości ok. 100 m. usytuowany jest przystanek ZTM „Os. Orlik”, zapewniający mieszkańcom Gocławia doskonały dojazd do omawianej lokalizacji.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada organizację warsztatów edukacyjnych, spotkań autorskich etc. na terenie Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 67, usytuowanej przy ul. Abrahama 10, oraz zakup materiałów potrzebnych do działalności edukacyjnej biblioteki: materiałów plastycznych, edukacyjnych, gier planszowych.
Opis projektu
Głównym celem projektu jest pozyskanie funduszy na działalność edukacyjną biblioteki, skierowaną przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Realizacja projektu pozwoli na organizację warsztatów edukacyjnych, spotkań autorskich czy lekcji bibliotecznych, co bezpośrednio przyczyni się do promocji biblioteki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzięki zakupionym materiałom plastycznym i edukacyjnym, zajęcia prowadzone w bibliotece będą ciekawe, kreatywne a przede wszystkim bezpłatne dla wszystkich uczestników warsztatów. Dostępność gier planszowych pozwoli miło spędzić czas zarówno dzieciom jak i rodzicom odwiedzającym bibliotekę. Szeroki zakres prowadzonych zajęć bezpośrednio wpłynie na pozyskanie nowych czytelników oraz podniesienie jakości działań edukacyjnych biblioteki.
Uzasadnienie realizacji projektu
Główną rolą bibliotek dziecięcych jest rozbudzenie potrzeb czytelniczych wśród najmłodszych użytkowników, nie tylko poprzez oferowanie wolnego i swobodnego dostępu do książek, ale również poprzez promowanie czytelnictwa Jedną z najbardziej efektywnych form promocji jest organizowanie zajęć i warsztatów edukacyjnych czy dostępność gier planszowych. Dzięki takim działaniom biblioteka staje się miejscem przyjaznym, otwartym i ciekawym, co jest szczególnie ważne w obliczu systematycznie spadającego czytelnictwa, również wśród najmłodszych. Warsztaty i lekcje biblioteczne przybliżają dzieciom bibliotekę i literaturę oraz są istotnym elementem edukacji czytelniczej najmłodszych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Warsztaty edukacyjne, spotkania autorskie etc. 5000 zł
Zakup materiałów plastycznych, edukacyjnych etc. - 3000 zł
Zakup gier planszowych - 2000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
10 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Czy te gry planszowe, które projektowane są w projekcie będą ewentualnie udostępniane do wypożyczania?
  Alicja Wydro  24.02.2018 08:45
  • Gry planszowe dostępne będą wyłącznie w bibliotece. Jednak korzystać z nich będzie mógł każdy zainteresowany, niezależnie od tego, czy posiada kartę biblioteczna czy nie jest zarejestrowanym czytelnikiem.
   Mieszkaniec  28.02.2018 11:30 Autor projektu
  • dziękuję za wyjaśnienie, życzę powodzenia
   Alicja Wydro  28.02.2018 12:43
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany