Klub dla rodzin "Zwalcz Nudę", miejsce przyjazne rodzinie na Pradze - Południe

438
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Praga-Południe
Grochów Centrum
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
68 400 zł
Kategoria
  • kultura
  • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
W Klubie dla Rodzin Zwalcz Nudę każdy poczuje się jak w domu. Zawsze otwarty dla chętnych, pełen
atrakcji, z profesjonalnym wsparciem dla rodziców, jest miejscem wyjątkowym na mapie Pragi-Południe od dwóch lat dzięki BPP. A w nim: strefa malucha, planszówek, wspólna przestrzeń, warsztaty dla każdego, wydarzenia rodzinne.
www.zwalcznude.pl

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Grochów Centrum
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Kickiego 1 lok U4
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Klub mieści się na środku dzielnicy Praga - Południe - Grochów - Centrum. Dzięki temu mają do niego niedaleko wszyscy mieszkańcy dzielnicy. Klub składa się z kilku pomieszczeń, w których prowadzimy: strefę malucha - salę zabaw; strefę kawiarniano-świetlicową oraz salę warsztatową. Lokal należy do Miasta Stołecznego Warszawa, znajduje się na Pradze- Południe, a wynajmuje go Fundacja Zwalcz Nudę, której Prezes składa niniejszy wniosek.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W Klubie dla Rodzin Zwalcz Nudę każdy poczuje się jak w domu. Zawsze otwarty dla chętnych, pełen
atrakcji, z profesjonalnym wsparciem dla rodziców, jest miejscem wyjątkowym na mapie Pragi-Południe od dwóch lat dzięki BPP. A w nim: strefa malucha, planszówek, wspólna przestrzeń, warsztaty dla każdego, wydarzenia rodzinne.
www.zwalcznude.pl
Opis projektu
Proponujemy Państwu kontynuację prowadzenia miejsca, które jest Wasze. Nasz projekt to efekt kilkuletnich doświadczeń.
Zaowocowały one przygotowaniem programu, na który składają się:
1. Strefa mamy i malucha - bezpieczna sala zabaw. A w niej basen z kulkami, zjeżdżalnia i atestowany mini labirynt.
2. Otwarta przestrzeń kawiarniano-świetlicowa. Każdy członek klubu może nieodpłatnie skorzystać z
herbaty, kawy, gier planszowych, czy po prostu przestrzeni na organizację wydarzeń. Tu też jest wypożyczalnia
gier planszowych - w budżecie ujęty jest małe doposażenie pomieszczenia i dokupienie sprzętu. Tu też organizujemy we współpracy z mieszkańcami dzielnicy i klubowiczami m.in.: babskie wieczory, mikołajki, zawody w szachy itp. Każdy członek klubu może zorganizować tu swoje wydarzenie.
3. Warsztaty - organizacja serii nieodpłatnych warsztatów - program jest tworzony wspólnie z mieszkańcami. W 2016 i 2017 r odbyły się tu m.in warsztaty z pierwszej pomocy, warsztaty kulinarne, mikołajki, andrzejki czy opowieści o podróżach rodzinnych.
Na pewno znajdą się w programie takie pozycje jak: poprawa kompetencji rodzicielskich; mały artysta;
eksperymenty; angielski; joga...
Realizujemy też inne pomysły naszych sąsiadów, klubowiczów i zaprzyjaźnionych NGO.
Klub istnieje od wiosny 2016 roku. Bez wsparcia BPP bylibyśmy otwarci jedynie na zajęcia - dzięki wsparciu BPP jesteśmy otwarci prawie codziennie i oddajemy do dyspozycji mieszkańców nowoczesną, wspólną przestrzeń. Potrzebny jest pracownik, który klub w 2019 roku poprowadzi, będąc na miejscu szczególnie w sali głównej, która dzięki niemu będzie mogła być otwarta w wymiarze 32 godzin tygodniowo (plus 8 godzin na pracę organizacyjną). To największy koszt naszego budżetu. Mamy świadomość, że w dofinansowaniu z budżetu partycypacyjnego koszty pracownicze są na drugim planie. Jednak w przypadku miejsca, w którym jest sprzęt, otwarte pomieszczenia należące do fundacji - musi być osoba, która jest zawsze na miejscu, zajmuje się obsługą gości i sprzętu.Oprócz kosztów koordynatora projekt zakłada też dofinansowanie drobnych napraw i zakupów bieżących na prowadzenie warsztatów czy środki czystości. Koszty czynszu i użytkowania lokalu pokrywa fundacja.
Uzasadnienie realizacji projektu
Klub to miejsce inicjatyw lokalnych, otwarta przestrzeń dla każdego mieszkańca dzielnicy. Tu odbywają się nieodpłatne warsztaty, wspólne wydarzenia. Integrujemy sąsiadów i klubowiczów. Organizujemy urodziny,
pokazy slajdów, czy mikołajki. Projekt klubu można już od maja 2016 śledzić na stronie www.zwalcznude.pl. W 2017 roku zrealizowaliśmy ponad 250 warsztatów i wydarzeń rodzinnych.
Na miejscu musi być na stałe pracownik - dzięki temu klub może działać, a sprzęt i lokal są zaopiekowane.
Klub odpowiada przede wszystkich na potrzeby rodzin i dzieci, nie każdy bowiem może sobie pozwolić na spędzenie czasu przy kawie w płatnej sali zabaw, czy na zajęcia płatne. U nas wszystko jest bezpłatne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. koszt koordynatora - (ok. 2700 pensji netto plus koszty pracy) - 4.700 PLN przez 12 miesięcy co daje 56.4000 PLN -jet to koszt brutto ubruttowiony, czyli z wszystkimi kosztami pracowniczymi, które ponosi zatrudniający
2. koszt comiesięcznego działania klubu - czyli materiały na warsztaty, środki higieniczne czy czystości - 500 PLN miesięcznie przez 12 miesięcy - co daje 6.000 PLN
3. koszt dokupienia sprzętu, jego amortyzacja, drobne naprawy bieżące - 6.000 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
68 400,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
jeśli będzie taka wola mieszkańców będziemy w kolejnych latach dalej utrzymywać lokal - koszty będą niezmienne, jak w tym roku - koszty samego lokalu pokrywa fundacja z własnych środków, projekt generuje tylko koszt zabezpieczenia lokalu w tym samym stanie - czyli pilnującego go koordynatora, który odpowiada nie tylko za lokal i sprzęt fundacji, ale też za program i jego realizację.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
68 400,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany