Koncerty i zabawy muzyczne dla dzieci

1972
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Siekierki Augustówka
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
6 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 348 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada sfinansowanie koncertów muzycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, organizowanych w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3, ul. Gościeniec 53, Warszawa. Koncerty będą ogólnodostępne, bezpłatne, organizowane 1 raz w miesiącu w trakcie roku szkolnego.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
29.01.2020 12:20

Odbyło się 10 koncertów, zgodnie z projektem.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Mokotów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Siekierki Augustówka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
rejon 4
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie, ul.Gościniec 53 00-704 Warszawa

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada sfinansowanie koncertów muzycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, organizowanych w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3, ul. Gościeniec 53, Warszawa. Koncerty będą ogólnodostępne, bezpłatne, organizowane 1 raz w miesiącu w trakcie roku szkolnego.
Opis projektu
Organizowane koncerty będą dotyczyły różnych gatunków muzycznych i tańca, tj. muzyka klasyczna, rockowa, jazz, pop, kolędowanie, muzyka patriotyczna i narodowa, taniec towarzyski i musicalowy. Artyści występujący podczas koncertu są profesjonalistami, dzięki czemu temat / gatunek muzyczny zaprezentowany będzie na najwyższym poziomie. Tematyka koncertów często będzie związana z obchodzonymi świętami i patriotyzmem (również lokalnym). Dzięki różnorodności koncertów dzieci będą mogły odkryć piękno muzyki, która rozwija osobowość i życie człowieka, czyni je bogatszym, wzbogaca codzienna rzeczywistość. W trakcie 45-minutowego koncertu, artyści będą starali się zapoznać dzieci z wybranym gatunkiem muzycznym, opowiedzą ciekawą historię związaną z tematem, jak również zagrają najbardziej charakterystyczne dla gatunku utwory. Niejednokrotnie zaprezentują również taniec i zaangażują dzieci w zabawę muzyką. Wybór grup koncertujących może być dokonany w oparciu o poszukiwanie ofert w wyszukiwarce internetowej. Można w ten sposób znaleźć zarówno ofertę Filharmonii Narodowej jak i różnego rodzaju stowarzyszeń i firm. Tematyka koncertów może obejmować zaznajomienie dzieci z postaciami wielkich kompozytorów, choreografów, stylami muzyki z różnych okresów, tańcami, wszystko po to, by pozwolić dzieciom podpatrywać grę muzyków, ruchy tancerzy i doświadczać wyjątkowych emocji, jakie dostarcza kontakt z żywą sztuką.
Uzasadnienie realizacji projektu
Podstawowym celem wychowania muzycznego jest przygotowanie dzieci do świadomego korzystania z dorobku rodzimej i światowej kultury muzycznej oraz twórczego uczestnictwa w życiu muzycznym kraju. Różnorodność koncertów rozwinie znajomość muzyczną dzieci, jak również wzbogaci życie lokalnej społeczności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
10 koncertów x 600 zł = 6000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
6 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

07.02.2018 09:55
akrawczynska
06.04.2018 11:16
wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany