Akordeon dla "Misia"

182
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Ursus
Ursus Północny
Autor pomysłu Martin Imrich
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
14 150 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt dotyczy zakupu akordeonu do profesjonalnej obsługi różnego rodzaju imprez kulturalnych, społecznych i edukacyjnych w Domu Kultury "Miś".

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursus
Obszar objęty pomysłem:
Ursus Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury "Miś" Ośrodka Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy zakupu akordeonu do profesjonalnej obsługi różnego rodzaju imprez kulturalnych, społecznych i edukacyjnych w Domu Kultury "Miś".
Opis projektu
Celem projektu jest zakup profesjonalnego akordeonu do nauki gry na instrumencie oraz obsługi uroczystości oraz imprez o charakterze kulturalnym. Dom Kultury „Miś” jest jednostką filialną Ośrodka Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Skupia mieszkańców dzielnicy w ramach wydarzeń kulturalnych, spotkań, zespołów tanecznych, wokalnych, wieczorów poetyckich, spektakli, koncertów, festynów. W wyniku realizacji operacji zakupiony akordeon umożliwi podniesienie jakości organizacji imprez i stanowić będzie zaplecze dla działań społeczności lokalnej. Model "Cassotta" to instrument odpowiedni dla solistów i profesjonalnych muzyków. Specjalny system cassotto i jakość materiału, z którego wykonane są głosy gwarantują wysoki poziom głośności oraz doskonałą „odzywalność”. Dzięki specjalnemu systemowi cassotto akordeon ten jest lżejszy od tradycyjnych instrumentów kanałowych. Specjalna konstrukcja cassotto została opracowana przez Gottharda Richtera we współpracy z Instytutem Instrumentów Muzycznych (IFM - Zwota) na podstawie charakterystycznym dźwiękiem cassotto. Brak profesjonalnego akordeonu często stanowi barierę w organizacji nauki gry na instrumencie, wydarzeń kulturalnych, koncertów muzycznych indywidualnych i zbiorowych. Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia jakości wydarzeń oraz zwiększy ofertę kulturalną domu kultury.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ten jest ważnym czynnikiem zmierzającym do zatrzymania i odwrócenia trendów zanikania wspólnoty mieszkańców. Jego celem jest podniesienie poziomu atrakcyjności społecznej tej części dzielnicy oraz jakości życia jej mieszkańców, a także poszerzenie możliwości spędzenia wolnego czasu i podejmowania aktywności, które budują kapitał społeczny. Brak odpowiedniego instrumentu muzycznego ogranicza dalsze podnoszenie poziomu realizacji podejmowanych przedsięwzięć społecznych, twórczych i artystycznych. Uniemożliwia również pełne wykorzystanie potencjału społecznego miejsca i środowiska poprzez ograniczenie możliwości produkcyjnych i organizacyjnych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Akordeon - 14150,-
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 150,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.03.2018 13:00
Wydział Kultury
29.05.2018 08:08
j.lipka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany