Doświetlenie przejścia dla pieszych przez ul. Gołkowską (na wysokości ul. Starowieyskiego)

2023
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Miasto Ogród Sadyba
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada oświetlenie przejścia dla pieszych przy ul. Gołkowskiej (na wysokości ul. Starowieyskiego) przez zainstalowanie tam specjalnych latarni.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Miasto Ogród Sadyba
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
przejście dla pieszych przy ul. Gołkowskiej 15 (na wysokości ul. Starowieyskiego)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Przejście dla pieszych, które wymaga oświetlenia znajduje się przy ul. Gołkowskiej 15 i jest głównym przejściem dla pieszych łączącym różne okoliczne sklepy i lokale usługowe (więcej w Uzasadnieniu dla realizacji projektu). Teren jest własnością m. st. Warszawy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada oświetlenie przejścia dla pieszych przy ul. Gołkowskiej (na wysokości ul. Starowieyskiego) przez zainstalowanie tam specjalnych latarni.
Opis projektu
Projekt zakłada zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na przejściu przy ul. Gołkowskiej 15 (na wysokości skrzyżowania z ul. Starowieyskiego) przez zainstalowanie tam latarni (dwóch słupów i dwóch naświetlaczy zaprojektowanych specjalnie do oświetlania przejść dla pieszych). Latarnie sprawią, że przejście będzie lepiej widoczne dla wszystkich użytkowników drogi, a przez to bardziej bezpieczne.
Uzasadnienie realizacji projektu
Przejście dla pieszych na wysokości ul. Gołkowskiej 15 (przy skrzyżowaniu z ul. Starowieyskiego) wymaga zainstalowania specjalnego oświetlenia, żeby było bardziej widoczne dla wszystkich użytkowników drogi - pieszych i kierowców. Jest ono głównym przejściem łączącym różne sklepy i lokale usługowe - po jednej stronie pocztę, aptekę, sklep spożywczy, cukiernię, a po drugiej supermarket, kiosk, warzywniak. Oznacza to też wzmożony ruch samochodowy. Jest to newralgiczny punkt, którym codziennie przechodzi większość mieszkańców osiedli przy ul. Bernardyńskiej i Limanowskiego, w tym wiele osób starszych, które często muszą długo czekać, żeby samochody się zatrzymały. Zamontowanie oświetlenia wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa tego miejsca i jego widoczności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
zakup i montaż oświetlenia - 40 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

26.03.2018 14:16
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Mam podobne uwagi, jak do poprzedniego projektu. Oświetlenie jest na pewno potrzebne. Ja bym dodała progi wyspowe oraz uniemożliwiła parkowanie w odległości 10 m od przejścia - również zatoka nie może być tak blisko przejścia, żeby bo w ten sposób ograniczona jest widoczność.
  • Pełna zgoda. Zgodnie z wynikami audytu przejść dla pieszych:

   "Należy bezwzględnie fizycznie uniemożliwić parkowanie przed, na i za przejściem dla pieszych, tak aby uzyskać pole dobrej widoczności pieszego, stosując słupki uniemożliwiające parkowanie. Dodatkowo należy wyremontować chodnik w okolicy przejścia i usunąć najniższy punkt zlewni, tak aby na i przy przejściu nie tworzyły się kałuże. Zaleca się również wzmożoną kontrolą parkowania w tym rejonie." str. 125

   https://zdm.waw.pl/uploads/1796/01-synteza-etap-ii-brd-mokotow-b_1516271412.pdf
   Robert Buciak  24.01.2018 11:16
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany