Ogólnodostępny kort tenisowy

894
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Targówek
Bródno
Autor pomysłu Krzysztof Kaniewicz
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
166 000 zł
Kategoria
 • sport
 • zdrowie
 • rekreacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt obejmuje wybudowanie ogólnodostępnego kortu tenisowego z nawierzchnią ze sztucznej trawy, ogrodzonego siatką z furtką, na terenie starego nieużywanego dziś asfaltowego kortu tenisowego w pobliżu bloku Rembielińska 10c. Kort będzie czynny cały rok. Słupki do siatki będą zamocowane na stałe - (wbetonowane w podłoże). Na terenie obiektu będą dwie ławeczki .

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Targówek
Obszar objęty pomysłem:
Bródno
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Stary kort asfaltowy znajdujący się, pomiędzy blokami Rembielińska 10c a Wyszogrodzka 10.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
W zaproponowanej lokalizacji znajduje się stary zniszczony asfaltowy kort tenisowy. Kilka lat temu rozebrano starą ściankę tenisową, która znajdowała się na jego południowym boku oraz wycięto słupki do siatki. Obecnie teren nie jest wykorzystywany. Znajduje się w dogodnym komunikacyjnie terenie miedzy blokami. Mógłby znów służyć lokalnej społeczności jako teren rekreacyjny.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje wybudowanie ogólnodostępnego kortu tenisowego z nawierzchnią ze sztucznej trawy, ogrodzonego siatką z furtką, na terenie starego nieużywanego dziś asfaltowego kortu tenisowego w pobliżu bloku Rembielińska 10c. Kort będzie czynny cały rok. Słupki do siatki będą zamocowane na stałe - (wbetonowane w podłoże). Na terenie obiektu będą dwie ławeczki .
Opis projektu
Kort miałyby być usytuowany w liniach starego kortu asfaltowego. Powinien to być kort o rozmiarach deblowych z nawierzchnią ze sztucznej trawy ogrodzony siatką o wys 3 m. Korty ze sztucznej trawy są wygodne w użytkowaniu, trwałe i nie wymagają czynności przygotowawczych przed graniem. W ogrodzeniu na dłuższym boku od zachodniej strony powinna być zamykana tylko na klamkę furtka. Na terenie obiektu powinny być dwie ławeczki dla oczekujących na swoją kolej i do przebierania się w strój sportowy. Ławeczki, jak zawsze na kortach, będą zlokalizowane w środku kortu przy słupkach. Kort nie będzie posiadał oświetlenia. Wewnątrz na siatce ogrodzenia będzie wywieszona tablica z regulaminem korzystania. Słupki do rozwieszania siatki powinny być zamontowane na stałe (wbetonowane w podłoże) aby uniknąć kradzieży. Siatka powinna być zamocowana na stałe. W przypadku jej kradzieży grający mogą instalować własną siatkę (koszt używanej ok 200 zł) lub rozwieszać miedzy słupkami linkę symulującą siatkę. Roczna obsługa kortów polegałaby na podsypaniu i rozprowadzeniu piasku na sztuczną trawę (konserwacja nawierzchni).
Uzasadnienie realizacji projektu
Na Bródnie zlikwidowano w minionych latach kilka obiektów tenisowych. Obecnie nie ma na Bródnie kortu tenisowego. Otwarty i ogólnodostępny kort byłby zachętą dla dzieci i młodzieży aby zainteresować się tym pięknym sportem a dla wszystkich - wspaniałym miejscem rekreacji.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wybudowanie jednego kortu z nawierzchnią ze sztucznej trawy to wg informacji uzyskanej od jednej z firm budujących korty to koszt ok - 120 tys zł.
Według internetowych kalkulatorów koszt ogrodzenia z powlekanej siatki o wymaganej wysokości ogrodzenia nie powinien przekroczyć - 40 tys zł.
Dwie ławki zamontowane na stałe – koszt ok 4 tys zł
Tablica z regulaminem korzystania - koszt 1 tys zł
Siatka - cena ok 1 tys zł .
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
166 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Raz do roku na wiosnę - konserwacja nawierzchni (podsypanie i rozprowadzenie piasku kwarcowego oraz odświeżenie nawierzchni),
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
1 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Z tego co wiem to projekty infrastrukturalne w obszarze Parku Bródnowskiego są wstrzymane w związku w projektem rewitalizacji parku.
  Słyszałem też, że na terenie kortów ma powstać ogród sensoryczny, ale nie wiem ile w tym prawdy.
  Robert Goliński  31.01.2018 13:36
 • Co do Parku to rzeczywiście tak może być. Obecnie na ukończeniu są konsultacje w sprawie zagospodarowania parku. Na ten temat można poczytać na stronie urzędu. Podobno jednym z ważniejszych postulatów mieszkańców jest przywrócenie kortów ale na innych zasadach użytkowania niż dotychczas. Ja także jestem za tym pomysłem. Powyższy projekt ,,ogolnodostępny kort tenisowy" dotyczy jednak lokalizacji poza parkiem, przy pawilonie ze sklepem Lewiatan, dentystą Laserdent i Biblioteką publiczną (miedzy blokami Rembielińska 10 c i Wyszogrodzka 10). Moj drugi projekt,, dwustronna ścianka tenisowa,, rzeczywiście zlokalizowałem w Parku widząc tam najlepszą lokalizację, ale nie na terenie obecnych kortów tylko obok nowo wybudowanych grilli ( przy budynku policji). To prawie poza parkiem gdyż tam do tej pory nic się nie działo z wyjątkoiem wycięcia pięknego drzewa ???!!!!!! i postawienia grilli. Na terenie obecnych kortów rzeczywiście ma powstać jakis ogród sensoryczny ale póki co korty zarastają. Serce sie kraje. Pozdrawiam i dziekuję za komentarz
  Krzysztof Kaniewicz  31.01.2018 14:35 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany