Treningi piłkarskie - spełnienie marzeń dzieci

296
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Bielany
Wrzeciono, Młociny
Autor pomysłu Jacek Łukasik
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
48 520 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 274 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Treningi piłkarskie łączące rozwój fizyczny, społeczny i intelektualny. Wzbogacone profesjonalnymi testami sprawnościowymi. Zajęcia skierowane są do wszystkich dzieci w wieku szkolnym. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy pod względem wiekowym, aby zwiększyć atrakcyjność zajęć oraz zmaksymalizować ich efekty końcowe.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
01.04.2020 15:36

Przeprowadzone zajęcia sportowe oparte był na zakupionym "Treningu mentalnym", tzn. metodzie i technice miającej na celu zwiększenie lub też optymalizację umiejętności danego uczestnika. Na początku i końcu projektu zostały przeprowadzone testy sprawnościowe i motoryczne. W trakcie trwania całego projektu został zorganizowany: Turniej Andrzejkowy, Turniej Mikołajkowy oraz Rozgrywki Piłkarskie.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Szkoła Podstawowa nr 247

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bielany
Obszar objęty pomysłem:
Wrzeciono, Młociny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Wrzeciono 9
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka"
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Treningi piłkarskie łączące rozwój fizyczny, społeczny i intelektualny. Wzbogacone profesjonalnymi testami sprawnościowymi. Zajęcia skierowane są do wszystkich dzieci w wieku szkolnym. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy pod względem wiekowym, aby zwiększyć atrakcyjność zajęć oraz zmaksymalizować ich efekty końcowe.
Opis projektu
Projekt zakłada zorganizowanie bezpłatnych zajęć sportowych w ciągu roku szkolnego od stycznia do czerwca i od września do grudnia. Podział na cztery grupy wiekowe, np. klasy 0-1, 2-3, 4-5, 6. Każda grupa uczęszcza na zajęcia jeden raz w tygodniu (dwa semestry zajęć/ nowy nabór uzupełniający we wrześniu). Zestaw ćwiczeń, gier i zabaw ogólnorozwojowych dostosowany do różnych przedziałów wiekowych z przewagą piłki nożnej. Zajęcia prowadzone przy użyciu różnorodnego sprzętu sportowego udostępnianego z zasobów projektu, np. piłki, przenośne małe bramki dla młodszych grup wiekowych, przybory do gier.

Wdrożenie systemu szkolenia, którego głównym celem będzie stworzenie zawodnikowi optymalnych warunków do rozwoju na każdym poziomie, wyposażenie go w niezbędną wiedzę z gry w piłkę nożną, taką jak technika, taktyka, motoryka i przygotowanie mentalne, pozwalająca na stabilny i harmonijny rozwój. Celem jest wypracowanie perfekcyjnej techniki, którą zawodnicy będą w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia.Trening mentalny przygotuje, aby uczniowie byli silni psychicznie, pewni siebie, cechowała ich wysoka koncentracja, opanowanie i aby posiadali wysoką inteligencję piłkarską, szybko adaptowali się do zmieniających się warunków gry, niezależnie od przyjętego modelu gry, byli kreatywni i szybko podejmowali właściwe decyzje. Dostarczenie materiału szkoleniowego w postaci szczegółowych miesięcznych modułów treningowych oraz materiału filmowego.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wdrażanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej, dbanie o zdrowy styl życia.
Nabycie nowych umiejętności piłkarskich: rozwój zdolności kontrolowania piłki, techniki i koordynacji ruchowej, wiedzy o przepisach piłki nożnej. Doskonalenie dyscypliny, nauki współpracy w grupie i zasad fair play.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Koordynator - wynagrodzenie (70 godzin x 70 zł/godz.) - 4 900,00 zł
2. Instruktor - wynagrodzenie (152 zajęcia x 172zł) - 16 340,00 zł
3. Pochodne od wynagrodzenia - 980,00 zł
4. Reklama - zakup papieru, toneru, wydruk plakatów - 800,00 zł
5. Zakup środków czystości - 800,00 zł
6. Opłata za media (energia elektryczna, zużycie wody) - 900,00 zł
7. Zakup modułów treningowych ze scenariuszami do treningu techniki, taktyki, motoryki, przygotowania mentalnego) - 18 000,00 zł
8. Zakup sprzętu sportowego w tym: składane bramki przenośne, piłko nożne, koszulki znaczniki, pachołki, znaczniki pola płaskie (maty znakujące) - 5 800,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
48 520,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.01.2018 23:50
Autor projektu
25.01.2018 15:23
Koordynator w Dzielnicy Bielany
29.01.2018 12:30
slacek
03.04.2018 14:12
slacek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Analogiczna sytuacja do pozostałych projektów. Rozumiem konieczność opłacenia trenera za toto koordynatora już nie bardzo.
    Mieszkaniec11934  26.01.2018 22:20
    • Projekt został sprawdzony przez gminę i zakwalifikowany do głosowania. To jest kontynuacja zeszlorocznego projektu, który cieszy się bardzo dużą popularnością. W tego typu projektach koordynator jest wymagany przez gminę, to nie jest mój wymysł. Musiałem zamieścić taką pozycję razem z kosztami, które są identyczne w całej dzielnicy dla wszystkich koordynatorów. Są specjalne regulacje dotyczące wyboru koordynatora, liczby godzin i stawek, które są ustalane przez gminę. Pochodne od wynagrodzeń to podatek (obciążenia publiczno-prawne). Gmina tak to rozdziela. Koordynator ma sporo pracy, ponieważ prowadzi listy zapisów, jeśli uczeń się wypisze to zaprasza kolejne osoby z listy rezerwowej, na której są uczniowie z różnych szkół. Informację o zapisach ukazują się na stronie gminy i są dostępne dla dzieci z całej Warszawy, gmina i szkoła dbają, aby wszystko było w zgodzie z prawem. Jeśli zapisze się uczeń ze świetlicy szkoły nr 247, to musi być w bezpieczny sposób doprowadzony na zajęcia i następnie odprowadzony do świetlicy. Koordynator wizytuje zajęcia, aby sprawdzać czy jest przerabiany program taki, jak był opisany w ofercie przetargowej/konkursowej. Obowiązkiem koordynatora jest comiesięczna sprawozdawczość do gminy odnośnie liczby uczniów, przerobionego programu, zgodności z projektem, celem prawidłowych rozliczeń finansów publicznych pomiędzy gminą/szkołą a firmą wykonującą projekt. Dziękuję za Pani komentarz.
      Jacek Łukasik  17.06.2018 17:18 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany