Tężnia solankowa w Parku Picassa - mini uzdrowisko


Realizacja pomysłu
Wykonaliśmy studium wykonalności/koncepcję budowy dwóch tężni w dzielnicy Białołęka. Odebraliśmy od operatora sieci elektrycznej warunki przyłączenia i projekty umów. Termin przyłaczenia do sieci 18 miesięcy od dnia podpisania umowy przyłączeniowej.
W grudniu 2019 roku ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na wykonanie tężni w systemie "zaprojektuj i wybuduj" i wybraliśmy wykonawcę.
Będzie to wolnostojąca budowla z dachem i orynnowaniem, zaprojektowana na rzucie prostokąta. Rdzeń tężni będzie wypełniony tarniną i posadowiony nad żelbetową płytą koryta. Solanka będzie krążyła w obiegu zamkniętym i będzie zasilana ze szczelnego zbiornika podziemnego. Koryto ociekowe będzie wyniesione powyżej poziomu nawierzchni, aby zapobiegać przedostawaniu się zanieczyszczeń, także w czasie okresowej stagnacji wody. Obiekt będzie oświetlony, a w jego otoczeniu powstanie mała architektura tj. ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe oraz tablica informacyjna. Termin zakończenia realizacji inwestycji zaplanowano na maj 2021 r.
Lokalizacja
Dane projektu
Miejsce idealne dla tężni z powodu dużej popularności mieszkańców naszej dzielnicy, którzy chętnie korzystają z atrakcji które są ogólnodostępne w parku (boisko do piłki nożnej, plac zabaw, siłownia w plenerze, barakowóz wystawiany przez BOK w okresie wiosna-lato, grille), miejsce często uczęszczane przez rodziny z dziećmi.
Projekt ma na celu promocję zdrowia.
Budując tu małą tężnię solankową możemy stworzyć unikatowe miejsce, które zintegruje mieskańców, poprawi jakość zdrowia i życia. Będzie to mini uzdrowisko, miejsce wypoczynku i relaksu, a wytwarzany w tężni aerozol będzie pozytywnie wpływał na samopoczucie, zdrowie górnych dróg oddechowych i poprawę zdrowia wśród osób z alergiami.
Zakłada się przy tym projekcie postawienie wokół tężni 6 ławek parkowych z oparciem oraz 3 kosze na śmieci z uwzględnieniem 1 stojaka na rowery.
Charakterystyka
Kosztorys
zakup i montaż tężni wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem 200 000,00
przyłącze wodne, elektryczne, kanalizacyjne 45 000,00
nawierzchnie 20 000,00
mała architektura- ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice informacyjne 11 000,00
ogrodzenie 17 000,00
podświetlenie - iluminacja 7 000,00
zagospodarowanie zielenią 5 300,00
razem 320 300,00
- konserwacja pompy wodnej, która transportuje solankę,
- koszt zrzutu solanki w okresie jesienno-zimowym,
- zakup solanki na uzupełnienie,
- opłaty za wodę, ścieki, śmieci i energię elektryczną
- dbanie o teren
Co sądzisz o tym pomyśle?
Dodaj komentarzBrak komentarzy