Altanki i grill w parku Picassa

621
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Białołęka
Obszar 1 - Tarchomin, Nowodwory, Kępa Tarchomińska
Autor pomysłu Mieszkaniec13093
Współautorzy Mieszkaniec13450
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
63 500 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada zakup trzech altanek, które będą stały nad stołami do grilla znajdującymi się w parku Picassa oraz jednego dodatkowego grilla wraz ze stołem piknikowym.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Obszar 1 - Tarchomin, Nowodwory, Kępa Tarchomińska
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Picassa przy ul. Picassa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Picassa znajduje się w bliskim otoczeniu szkół oraz Białołęckiego Ośrodka Kultury a także głównych ciągów komunikacji publicznej. Na terenie parku występują dwa stanowiska do grillowania wraz z miejscami do konsumpcji. Miejsce jest często odwiedzane przez mieszkańców.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zakup trzech altanek, które będą stały nad stołami do grilla znajdującymi się w parku Picassa oraz jednego dodatkowego grilla wraz ze stołem piknikowym.
Opis projektu
Projekt ma na celu zainstalowanie w Parku Picassa jednego niezależnego stanowiska do grillowania oraz 3 altan ( wielkość altany 3,5x3,5 m) nad stolikami piknikowymi. Przy stanowisku znajdować się będzie stolik piknikowy, trzy altany oraz zamykane kosze na odpady, co umożliwi zorganizowanie atrakcyjnego spędzenia czasu w towarzystwie rodziny bądź znajomych. Stanowiska grillowe miały by konstrukcje betonową co uniemożliwili ich zniszczenie lub kradzież.Altany mają służyć jako ochrona przed deszczem, wiatrem lub dużym słońcem, uważamy że dodatkowe miejsce do grillowania jest bardzo potrzebne co pokazały poprzednie lata oraz ilość osób które korzystają z tej formy relaksu oraz integracji. Altany będą dopełnieniem całej infrastruktury aby mieszkańcy mogli cieszyć się w pełni relaksem na świeżym powietrzu. Proponuje się aby w ramach projektu zainstalować betonowe grille posiadały regulowane ruszty przeznaczone do zastosowania na wolnym powietrzu, konstrukcja ich wykonana z betonu klasy B30, malowana farbą do podłoży betonowych, palenisko wykonane jest z betonu odpornego na wysokie temperatury, ruszt wykonany ze stali nierdzewnej. Grill ze względu na swoją wagę, jest stabilny i nie wymaga kotwiczenia w gruncie. Ze stanowisk mogą korzystać wszyscy zainteresowani spacerowicze. W celu uniknięcia zanieczyszczenia terenu inwestycji proponuje się zainstalowanie również w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń – zamykanych koszy na odpady, a w okresie sprzyjającemu grillowaniu zapewniona zostanie obsługa raz w tygodniu (bądź częściej w przypadku stwierdzenia zanieczyszczenia otoczenia) np. w poniedziałek firmy oczyszczającej.W skład altanki wchodzą:
-pokrycie dachowe
-kolory do pokrycia
-stolarka wykończeniowa
-słupy nośne
-krokwie
-płotki
-altanka impregnowana
Uzasadnienie realizacji projektu
Park Picassa jest atrakcyjnym terenem dla osób które spędzają aktywnie czas na powietrzu, posadowienie nowego stanowiska oraz altanek będzie z pewnością korzystne dla osób korzystających z udogodnienia. Obecnie podczas nagłego załamania pogody wszyscy użytkownicy grilli musieli zaprzestać swojego wypoczynku i udać się do domów, altanki mają zapewnić im podstawową ochronę aby w spokoju mogli dokończyć swój piknik lub odpocząć razem z dziećmi które bawiły się na pobliskim placu zabaw. Realizacja projektu uzupełni infrastrukturę parku w zakresie gastronomicznego zaplecza.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
dokumentacja projektowa 7 000,00
zakup i montaż 3 szt. altan 30 000,00
grill betonowy 6 500,00
stolik piknikowy z ławami do siedzenia 7 500,00
kosze na śmieci szt.2 2 500,00
budowa nawierzchni 10 000,00
razem 63 500,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
63 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

26.01.2018 13:25
Koordynator w dzielnicy Białołęka
09.02.2018 14:54
Koordynator w dzielnicy Białołęka
03.04.2018 13:48
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Białołęka
10.04.2018 13:56
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Białołęka
29.05.2018 14:52
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany