Wzmocnij kręgosłup - gimnastyka rehabilitacyjna w wodzie - dla zapracowanych

971
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Ernest Kobyliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 000 zł
Kategoria
 • sport
 • zdrowie
 • rehabilitacja
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt skierowany przede wszystkim dla osób pracujących "za biurkiem". Zajęcia rehabilitacyjne na pływalni DOSiR przy ul. Jagiellońskiej 7. Dwa razy w tygodniu przez 30 tygodni w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień grudzień odbywałyby się zajęcia rehabilitacyjne na basenie rekreacyjnym, pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Jagiellońska 7 - Pływalnia DOSiR
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Pływalnia DOSiR Jagiellońska 7

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt skierowany przede wszystkim dla osób pracujących "za biurkiem". Zajęcia rehabilitacyjne na pływalni DOSiR przy ul. Jagiellońskiej 7. Dwa razy w tygodniu przez 30 tygodni w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień grudzień odbywałyby się zajęcia rehabilitacyjne na basenie rekreacyjnym, pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta.
Opis projektu
Projekt zakłada zajęcia odbywające się 2 razy w tygodniu w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień-grudzień. Rehabilitacja odbywać się będzie na basenie rekreacyjnym DOSiR, pod okiem rehabilitanta. Na zajęcia jednorazowo mogłoby wejść około 15 osób - jedne zajęcia trwać będą 45 minut. Tygodniowo w zajęciach mogłoby więc uczestniczyć około 60 osób.
Zajęcia odbywałyby się dwa razy w tygodniu, w godzinach wieczornych - decyduje kolejność zgłoszeń na zajęcia.
45 minutowe zajęcia przewidują gimnastykę korekcyjna i wzmacniającą kręgosłup. Ze względu na to, iż odbywać się będą na basenie rekreacyjnym, udział w zajęciach mogą brać również osoby nie potrafiące pływać.
Projekt zakłada 60 dni zajęć po 1,5 godziny jednego dnia. 60 dni zajęć przekłada się na 30 tygodni w okresie marzec- czerwiec oraz wrzesień-grudzień.
1,5 godziny zajęć prowadziłby jeden rehabilitant - istnieje możliwość zatrudnienia jeden osoby na zajęcia 3 godziny w tygodniu, lub dwóch osób prowadzących zajęcia po 1,5 godziny.
Wszelkie szczegóły dotyczące dni i godzin mogłyby być ustalone bezpośrednio z kierownictwem basenu należącego do Dzielnicowego Ośrodka Sportu przy ul. Jagiellońskiej 7.
Uzasadnienie realizacji projektu
Bardzo wiele osób zmaga się z problemami kręgosłupa. Zarówno odcinek szyjny jak i lędźwiowy to zmora w szczególności osób pracujących "za biurkiem". Projekt byłby skierowany do dorosłych mieszkańców, którzy chcą wzmocnić swój kręgosłup i skorzystać z finansowanej za pomocą budżetu obywatelskiego rehabilitacji kręgosłupa. Zajęcia z pewnością cieszyć się będą dużym zainteresowaniem gdyż udział w nich będą mogły brać także osoby, które nie potrafią pływać.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1,5 godziny wynajęcia basenu rekreacyjnego na DOSiR to około 190 zł. - Zajęcia odbywające się 2 razy w tygodniu to koszt ok. 380 zł. (4 około 15 osobowe grupy każda po 45 minut)
Rehabilitant pracujący 1,5 godziny to koszt ok. 250 zł brutto - w przypadku zajęć 2 razy w tygodniu daje to tygodniowy koszt w wysokości 500 zł brutto

Łączy koszt tygodniowy to 880 zł. (440 zł 1 dzień).

Zajęcia odbywałyby się przez 60 dni (90 godzin) w przeciągu 30 tygodni - okres trwania zajęć: marzec-czerwiec oraz wrzesień-grudzień.

60 dni zajęć x 440 zł daje kwotę 26400 zł licząc drugą metodą (30 tygodni x 880 zł) = 26400 zł

Do kwoty zajęć 26400 zł należy doliczyć:
około 1000 zł na sprzęt - makarony, rękawice pływackie, deski do pływania, inne niezbędne narzędzia do prowadzenia zajęć.
około 1600 zł - ubezpieczenie OC i NNW podczas trwania zajęć.
około 1000 zł - przeprowadzenie zapisów na zajęcia oraz wydawanie numerków dla osób wchodzących na zajęcia.

Łączny koszt projektu to około 30 tys. zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • a czy te dwie pozycje:
  -około 1000 zł na sprzęt - makarony, rękawice pływackie, deski do pływania, inne niezbędne narzędzia do prowadzenia zajęć.
  -około 1000 zł - przeprowadzenie zapisów na zajęcia oraz wydawanie numerków dla osób wchodzących na zajęcia.
  są nieodzownym elementem?
  pływalnie posiada już ww. sprzęt; numerki wydają pracownicy recepcji pływalni
  Mieszkaniec12736  20.02.2018 23:45
  • Sprzęt ma do siebie to, że ulega zużyciu - koszt jest niski więc na pewno nie zaszkodzi.
   Wszelkie wątpliwości rozwiejemy chętnie podczas spotkań dyskusyjnych m.in. w Urzędzie.
   Pozdrawiam.
   Ernest Kobyliński  25.02.2018 21:45 Autor projektu
 • pomysł jest dobry; mam jednak pewne wątpliwości, czy zbiorą się chętni, bo wiele osób z tych "biurkowych" ma dostęp do różnych obiektów, w tym basenów z kartą multi-sport i często słabo korzystają z tych przywilejów, no ale zobaczymy :)
  Mieszkaniec12736  20.02.2018 23:56
  • Projekt będzie ogólnodostępny, póki co ze wszystkich projektów ten zdaje się cieszyć największym poparciem. Nie każdy posiada kartę multisport, zaś to będzie program bezpłatny dla mieszkańców.
   Ernest Kobyliński  07.03.2018 19:37 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany