Oświetlenie ulicy Brygady Pościgowej (odcinek wzdłuż ul. Jugosłowiańskiej, na przeciw bloku Kwiatkowskiego 2)

2029
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Praga-Południe
Gocław
Autor pomysłu Piotr Wróbel
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
63 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa, poprzez zamontowanie latarni, które będą oświetlać ulicę Brygady Pościgowej (odcinek wzdłuż ul. Jugosłowiańskiej, na przeciw bloku Kwiatkowskiego 2).
Aktualnie teren oświetlany jest jedynie przez lampy umieszczone przy klatkach schodowych, co sprawia, że światło nie dociera do ulicy Brygady Pościgowej, którą przemieszczają się piesi (strefa zamieszkania).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Gocław
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Brygady Pościgowej (odcinek wzdłuż ul. Jugosłowiańskiej, na przeciw bloku Kwiatkowskiego 2). Latarnie zlokalizowane byłyby wzdłuż ul. Brygady Pościgowej na pasie zieleni pomiędzy chodnikiem, który znajduje się przy ul. Jugosłowiańskiej, a parkingiem wzdłuż ul. Brygady Pościgowej (dokładna lokalizacja jest zaznaczona w załączniku).
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa, poprzez zamontowanie latarni, które będą oświetlać ulicę Brygady Pościgowej (odcinek wzdłuż ul. Jugosłowiańskiej, na przeciw bloku Kwiatkowskiego 2).
Aktualnie teren oświetlany jest jedynie przez lampy umieszczone przy klatkach schodowych, co sprawia, że światło nie dociera do ulicy Brygady Pościgowej, którą przemieszczają się piesi (strefa zamieszkania).
Opis projektu
Celem projektu jest zamontowanie 5 latarni, które będą oświetlać ulicę Brygady Pościgowej (odcinek wzdłuż ul. Jugosłowiańskiej, na przeciw bloku Kwiatkowskiego 2).
W chwili obecnej teren oświetlany jest jedynie przez lampy umieszczone przy klatkach schodowych, co sprawia, że światło nie dociera do tego odcinka ulicy Brygady Pościgowej, którą to przemieszczają się piesi (jest to strefa zamieszkania). Stwarza to zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Lokalizacja latarni jest zaproponowana na załączonej grafice, dokładna lokalizacja latarni powinna być wynikiem analizy możliwości technicznych i dostosowana do lokalnych warunków. Latarnie powinny być energooszczędne (LED), estetyczne, dostosowane wysokością, zaprojektowane w sposób uniemożliwiający zniszczenie.

Latarnie powinny posiadać lampy LED oświetlające ulice, a nie świecące do góry. To zapobiegnie świecenia "w okna" okolicznych mieszkańców oraz uniknie marnowaniu energii (przykłady w załączniku C).
Uzasadnienie realizacji projektu
Omawiany obszar osiedla jest nieoświetlony i mieszkańcy czują się niekomfortowo, korzystając z niego wieczorami i w nocy. Po tym terenie poruszają się bardzo często dzieci w wieku szkolnym wracające samodzielnie ze szkoły po zmroku. Obecnie korzystanie z tego obszaru jest niebezpieczne. Montaż latarni sprawi, że obszar ten stanie się przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców Gocławia także po zmroku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
8 000 zł x 5 latarni LED wraz z kablem zasilającym i montażem = 63 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
63 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty utrzymania to głównie koszty energii elektrycznej. Latarnie będą objęte kilkuletnią gwarancją.
Koszt energii elektrycznej - 500 zł.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
500,00 zł

Modyfikacje

17.04.2018 08:28
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • jak mają oświetlić jezdnię ul. Kwiatkowskiego latarnie ustawione prawie na szczycie skarpy?
  Alicja Wydro  23.01.2018 11:22
  • Pani Alicjo,
   bardzo dziękuję za pytanie.

   Latarnie nie muszą być zlokalizowane na szczycie skarpy. W projekcie zawarłem informację, że "dokładna lokalizacja latarni powinna być wynikiem analizy możliwości technicznych i dostosowana do lokalnych warunków". Latarnie, które wiele lat temu znajdowały się w tej lokalizacji nie były montowane na szczycie skarpy. Proszę mi uwierzyć - technicznie jest możliwe, umieszczenie latarni w taki sposób by oświetlały aktualnie zaciemnioną przestrzeń i poprawiły bezpieczeństwo na naszym osiedlu.

   Pozdrawiam i życzę powodzenia Pani projektom! Szczególnie kibicuję jednemu z nich : )

   Piotr Wróbel
   Piotr Wróbel  24.01.2018 00:23 Autor projektu
  • a to już rozumiem-czyli niekoniecznie na szczycie skarpy te latarnie? jeżeli tak to oczywiście jestem za ten fragment od wielu lat to po prostu niebezpieczne miejsce. Jezdnia koszmar ciemno
   Również trzymam kciuki. Cieszę się, że jest kolejna osoba, której zależy na zmianie tej części osiedla.
   A jest szansa (jakby co oczywiście) na głosowanie na kilka projektów z lokalizacją na Iskrze
   Alicja Wydro
   Alicja Wydro  24.01.2018 10:31
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany