Jak dobrze się uczyć-warsztaty nt. technik uczenia się i zapamiętywania dla dzieci, rodziców i nauczycieli

326
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
32 040 zł
Kategoria
  • edukacja
  • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Wsparcie dzieci w rozwinięciu umiejętności skutecznego uczenia się, technik zapamiętywania, wzmocnienia wewnętrznej motywacji do nauki i radzenia sobie ze stresem związanym z obowiązkami szkolnymi, a także wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności dotyczące skutecznego wspierania procesów uczenia się u dzieci.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Reymonta 25
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wsparcie dzieci w rozwinięciu umiejętności skutecznego uczenia się, technik zapamiętywania, wzmocnienia wewnętrznej motywacji do nauki i radzenia sobie ze stresem związanym z obowiązkami szkolnymi, a także wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności dotyczące skutecznego wspierania procesów uczenia się u dzieci.
Opis projektu
Projekt składa się z trzech komponentów dotyczących zjawiska przemocy rówieśniczej, które są ze sobą spójne i pozwolą na kompleksowe wsparcie uczniów i uczennic, a także ich rodziców i nauczycieli. W ramach planowanych działań realizowane będą:
1 - Warsztaty dla dzieci - 40 dwugodzinnych warsztatów, w sumie dla około 800 dzieci
Warsztaty dla dzieci mają na celu rozwinięcie ich kompetencji skutecznego uczenia się, wykorzystywania potencjału rozwijającego się mózgu, lepszego zapamiętywania, wykorzystywania technik wspierających procesy poznawcze takich jak wizualizacje, czy ćwiczenia usprawniające współpracę półkul mózgowych. Dzieci nauczą się jak organizować sobie pracę, żeby uczyć się lepiej i bardziej skutecznie.

2- Warsztaty dla rodziców - 3 czterogodzinne warsztaty, w sumie dla około 45 rodziców
Podczas warsztatów rodzice dowiedzą się jak funkcjonuje układ nerwowy i mózg dziecka, co jest potrzebne dziecku aby mogło się skutecznie uczyć i zapamiętywać, jak pracuje mózg dziecka w stresie. Nauczą się także podstawowych technik wspierających procesy uczenia się i zapamiętywania u dzieci, a także tego jak przygotowywać i organizować wspólną naukę, czy odrabianie prac domowych z dzieckiem, aby było ono jak najbardziej skuteczne i przyjemne.

3- Szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek - 2 całodniowe szkolenia, w sumie dla około 30 nauczycieli i nauczycielek
Uczestnicy i uczestniczki szkoleń dla nauczycieli będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu dynamiki rozwoju mózgu u dzieci, a także tego co najbardziej sprzyja skutecznym procesom poznawczym. Warsztaty będą oparte o najnowsze odkrycia neuronauki, mechanizmów plastyczności mózgu i pozwolą nauczycielom i nauczycielkom wprowadzić w swojej praktyce nauczycielskiej drobne zmiany służące lepszemu przyswajaniu wiedzy przez dzieci oraz wzmacnianiu ich motywacji wewnętrznej do nauki.

Dla dbałości o jakość, wszystkie warsztaty i szkolenia będą prowadzone przez zespół 2 prowadzących: psychologa-terapeutę z co najmniej 10 letnim doświadczeniem w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi i rodzicami, oraz trenera z co najmniej 10 letnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów zarówno dla dzieci, rodziców i nauczycieli.
Uzasadnienie realizacji projektu
Według raportu "Szkoła bez przemocy 2011" wiele dzieci odczuwa w szkole, oraz w związku z obowiązkami szkolnymi silny stres. Dzięki udziałowi w projekcie:
1. Dzieci - poznają techniki, zapamiętywania i uczenia się, zwiększy się ich wewnętrzna motywacja do nauki, poprawi się ich samoocena i wiara we własne siły.
2. Rodzice - będą bardziej skutecznie wspierać swoje dzieci w uczeniu się i pracach domowych, dzięki czemu poprawia się ich relacje z dziećmi.
3. Nauczyciele - pogłębią swoją wiedzę nt. mechanizmów funkcjonowania mózgu, technik wspierania procesów uczenia się, zapamiętywania, poznają metody na wzmacnianie motywacji wewnętrznej do nauki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- Zakup materiałów warsztatowych i szkoleniowych (m.in. papier do flipchartu, bloki techniczne, flamastry, markery, naklejki, etykiety, klej, pomoce dydaktyczne, papier xero, toner) - 3 900,00 zł
- Koszt formularza elektronicznego do zapisów online - 1 800,00 zł
- Promocja - 800,00 zł
- Koordynator - 3 080,00 zł
- Prowadzący psycholog-terapeuta - 7 560,00 zł
- Prowadzący trener - 7 560,00 zł
- Pochodne od wynagrodzeń - 3 640,00 zł
- Zakup środków czystości - 800,00 zł
- Opłata za media - 900,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
32 040,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

24.01.2018 16:21
slacek
24.01.2018 16:25
slacek
03.04.2018 13:50
slacek
04.04.2018 11:42
slacek
04.04.2018 13:11
slacek
04.06.2018 10:26
slacek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany