Doświetlenie przejścia dla pieszych przez ul. Gołkowską (na wysokości ul. Limanowskiego 8b)

1987
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Miasto Ogród Sadyba
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada oświetlenie przejścia dla pieszych przez ul. Gołkowską (na wysokości bloków Limanowskiego 8B, przy wyjeździe z osiedlowego parkingu) przez zainstalowanie tam specjalnych latarni. Zwiększy to bezpieczeństwo m.in. dzieci i rodziców z dziećmi, które przechodzą tamtędy do szkoły.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Miasto Ogród Sadyba
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
przejście dla pieszych przez ul. Gołkowską na wysokości bloków Limanowskiego 8B (przy wyjeździe z osiedlowego parkingu)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Przejście dla pieszych, które wymaga zwiększenia bezpieczeństwa pieszych przechodzi przez ul. Gołkowską (na wysokości bloków Limanowskiego 8B, przy wyjeździe z osiedlowego parkingu) i jest jednym z głównych przejść dla pieszych dla dzieci z osiedla Bernardyńska, które uczęszczają do szkoły podstawowej przy Limanowskiego 9. Teren jest własnością m. st. Warszawy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada oświetlenie przejścia dla pieszych przez ul. Gołkowską (na wysokości bloków Limanowskiego 8B, przy wyjeździe z osiedlowego parkingu) przez zainstalowanie tam specjalnych latarni. Zwiększy to bezpieczeństwo m.in. dzieci i rodziców z dziećmi, które przechodzą tamtędy do szkoły.
Opis projektu
Projekt zakłada zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na przejściu przez ul. Gołkowską (na wysokości bloków Limanowskiego 8B, przy wyjeździe z osiedlowego parkingu) przez zamontowanie tam latarni (dwóch słupów i dwóch naświetlaczy zaprojektowanych specjalnie do oświetlania przejść dla pieszych). Latarnie sprawią, że przejście będzie lepiej widoczne dla wszystkich użytkowników drogi, a przez to bardziej bezpieczne.
Uzasadnienie realizacji projektu
Przejście dla pieszych przez ul. Gołkowską wymaga zwiększenia jego widoczności przez zainstalowanie specjalnego oświetlenia. Zwiększy się przez to bezpieczeństwo dzieci idących lub wracających ze szkoły (przy ul. Limanowskiego 9). Bardziej wyraźne przejście może być też motywacją dla kierowców, żeby zmniejszyli prędkość jazdy (której niektórzy czasem na Gołkowskiej nadużywają).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
zakup i montaż oświetlenia - 40 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
bieżąca konserwacja
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
0,00 zł

Modyfikacje

26.03.2018 09:22
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich
26.03.2018 14:03
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • To bardzo ważne, żeby poprawić bezpieczeństwo pieszych na tym przejściu. Jednak obawiam się, że samo oświetlenie niewiele da. Wielu kierowców mimo takich rozwiązań nawet nie zwalnia i nie rozgląda się przed przejściami dla pieszych. Poza tym nawet na załączonych zdjęciach widać samochody zaparkowane bezpośrednio przy przejściu i skutecznie zasłaniające pieszego wchodzącego na przejście, a przypomnę, że nie wolno parkować w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia. Moim zdaniem żeby poprawić bezpieczeństwo na tym przejściu, należałoby:
  - zamontować progi wyspowe bezpośrednio przed przejściem
  - zamontować słupki uniemożliwiające parkowanie tuż przy przejściu.
  • Komentarz został usunięty przez autora

   Robert Buciak  24.01.2018 11:15
  • W pełni się zgadzam. Z audytu przejść dla pieszych wykonanego w zeszłym roku na zlecenie ZDM jako najczęstszy problem wskazano parkowanie w miejscach niedozwolonych. Tego przejścia na pewno to też dotyczy.
   Robert Buciak  24.01.2018 11:18
 • Jak było widać na spotkaniu i prezentacji projektu, poprawa bezpieczeństwa ma tu duże znaczenie i ma poparcie mieszkańców. Z tego, co zrozumiałam, to ZDM już w tym roku będzie tu porządkował parkowanie, natomiast jeżeli by się dało, to ja bym dodała jeszcze progi wyspowe. Wg. tego zestawienia, progi spowalniające kosztują około 15000, ale trzeba by to zweryfikować przy udziale urzędników: http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/ile_kosztuje_miasto
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany