Zielony skwer dla mieszkańców z naturalnym/leśnym placem zabaw przy ulicy Walewskiej, Suchodolskiej i Międzyborskiej

1916
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Praga-Południe
Grochów Kinowa
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
130 000 zł
Kategoria
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 173 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt obejmuje rewitalizację zieleni oraz zorganizowanie naturalnego mini placu zabaw na skwerze umiejscowionym między budynkami mieszkalnymi. Chodzi o uporządkowanie zieleni
i takie jej rozmieszczenie, które sprawi, że przestaną zamieszkiwać skwer bezdomni, a zaczną z niego korzystać okoliczni mieszkańcy, w tym rodziny z dziećmi.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
24.03.2020 16:18

Projekt zrealizowany.Projekt obejmował realizację naturalnego placu zabaw w skład którego wchodzi huśtawka, dwa sprężynowce, zestaw sprawnościowy oraz tunel wiklinowy. Wykonane zostały nowe alejki chodnikowe wraz ławkami oraz nasadzenia okalające skwer.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zakład Gospodarowania Nieruchomościami

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Grochów Kinowa
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer przy budynkach: Walewska 7a, Walewska 5a, Suchodolska 6-8, Suchodolska 4b, Międzyborska 89
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
brak
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje rewitalizację zieleni oraz zorganizowanie naturalnego mini placu zabaw na skwerze umiejscowionym między budynkami mieszkalnymi. Chodzi o uporządkowanie zieleni
i takie jej rozmieszczenie, które sprawi, że przestaną zamieszkiwać skwer bezdomni, a zaczną z niego korzystać okoliczni mieszkańcy, w tym rodziny z dziećmi.
Opis projektu
Skwer między ulicami Walewską, Suchodolską i Międzyborską to fantastyczne miejsce w naszej okolicy Grochów-Kinowa, ale niewykorzystane. Mógłby być to zielony, bezpieczny i spokojny skwer do spacerowania, leżenia na trawie, spędzania czasu z sąsiadami i zabaw. Natomiast mieszkańcy przemykają przez skwer szybko zarówno w dzień jak i wieczorami. Spowodowane jest to przez:
1. Rozmieszczenie zieleni sprzyjające zamieszkiwaniu krzaki (za gęstym żywopłotem) przez bezdomnych (przez większość roku), którzy załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne, śmiecą. Stary, zaniedbany żywopłot, który jest wzdłuż każdej alejki i uniemożliwia korzystanie z zieleni,
2. Nieuporządkowanie terenu w rogu między ulicami Międzyborską a Suchodolską (w rogu). oraz zalegające śmieci w rogu skweru: śmieci zostawiają zarówno mieszkańcy - najczęściej gabarytowe. Ale także firmy, które zajmują się obcinaniem gałęzi okolicznych drzew, czy firmy grabiące liście.
Projekt ma na celu takie zrewitalizowanie zieleni i skweru aby okoliczni mieszkańcy chętnie
z niego korzystali, spędzali tam czas, mieli miejsce do spotkań, zabaw z dziećmi - ogólnie do spędzania czasu blisko domu i w otoczeniu zieleni i przede wszystkim - bezpieczne.
W ramach projektu należy zlikwidować stary żywopłot który rośnie wzdłuż wszystkich alejek na skwerze i nie sprzyja korzystaniu z zieleni, wchodzeniu na trawę, a jest doskonałą kryjówką dla osób bezdomnych. Następnie należy posadzić drzewa, które dadzą cień i będą dobrze komponować się z roślinnością, która już tu jest: drzewa i krzewy iglaste. Należy posadzić trawę która będzie sprzyjała piknikowaniu; ponad to krzewy i kwietniki. Aby zachować czystość należy umieścić dwa kosze na śmieci. Aby zachęcić właścicieli psów do utrzymywania czystości jeden śmietnik na psie odchody. Naturalny (leśny) plac zabaw bardzo dobrze wkomponuje się w róg placu (tył budynku Międzyborskiej 93 oraz Suchodolskiej 6-8). W okolicy mieszka wiele rodzin z małymi dziećmi.
Uzasadnienie realizacji projektu
Skwer ma ogromny potencjał jako zielone, spokojne i bezpieczne miejsce dla okolicznych mieszkańców w każdym wieku. Taka przestrzeń jest bardzo potrzebna dla sąsiadów, którzy chętnie spędzają czas ze sobą, posiedzieć na zewnątrz, porozmawiać. Zielony skwer wśród budynków mieszkalnych jest absolutnie wyjątkowy dlatego warto zadbać o ten teren. W nowym budownictwie nie ma miejsca na takie przestrzenie, a są one niezwykle istotne: cisza, zieleń i wspólna przestrzeń - to będzie sprzyjało integracji sąsiadów, a okolica stanie się ładna i przyjemna ponieważ będzie zadbana. Naturalny mini plac zabaw będzie doskonałym dopełnieniem przestrzeni i odpowiedzą na potrzeby mieszkających w okolicy rodzin z dziećmi.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Projekt: 7 000 zł.
2. Zieleń: 45 000 zł
3. Kosz na śmieci i psie odchody, ławka, tablica informacyjna: 4 000 zł
4. Linarium 34 000 zł
5. Nowe utwardzone ścieżki 40 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
130 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
sprzątanie, utrzymanie zieleni, przegląd techniczny urządzenia 5 000 zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 000,00 zł

Modyfikacje

26.04.2018 14:50
ZGN Praga Południe
26.04.2018 15:11
ZGN Praga Południe
26.04.2018 15:24
ZGN Praga Południe
27.04.2018 10:43
ZGN Praga Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany