Plac zabaw "Kolorowy Zakątek"

1616
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Białołęka
Obszar 2 - Choszczówka, Białołęka Dworska, Dąbrówka Szlachecka, Henryków, Szamocin
Autor pomysłu Mieszkaniec13189
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
234 565 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Plac zabaw "Kolorowy Zakątek" znajdowałby się na działce, na osiedlu Białołęka Dworska. Będzie to przestrzeń publiczna, z której będą mogli korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Planowane jest wykonanie m.in. piaskownicy, zjeżdżalni, biegacza i ławki do ćwiczeń. Powierzchnia: 400m2.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Obszar 2 - Choszczówka, Białołęka Dworska, Dąbrówka Szlachecka, Henryków, Szamocin
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Lemiesz, część działki nr 18 z obrębu 4-05-16
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac zabaw miałby powstać przy ul. Lemiesz w dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, działka nr 18, obręb 4-05-16. Jest to okolica w ostatnim czasie co raz intensywniej zasiedlana przez rodziny z dziećmi. W ostaniach dwóch latach powstało tu osiedle bliźniaków oraz domów jednorodzinnych (liczące ok. 40 nowych lokali, co daje około 180 nowych mieszkańców). Obecnie nie ma w okolicy żadnego placu zabaw, na którym dzieci miałyby możliwość ciekawego spędzania czasu oraz socjalizowania się.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Plac zabaw "Kolorowy Zakątek" znajdowałby się na działce, na osiedlu Białołęka Dworska. Będzie to przestrzeń publiczna, z której będą mogli korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Planowane jest wykonanie m.in. piaskownicy, zjeżdżalni, biegacza i ławki do ćwiczeń. Powierzchnia: 400m2.
Opis projektu
Plac zabaw "Kolorowy Zakątek” w zamiarze wnioskodawcy będzie to nowoczesny, kameralny, bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw dla dzieci w środkowej części Białołęki Dworskiej. Dzieci w różnym wieku będą miały szansę na znalezienie dla siebie czegoś interesującego. Planowane jest wykonanie: piaskownicy, zjeżdżalni, twierdzy, stożka - pająka, bujaka na sprężynach, huśtawki, biegacza i ławki do ćwiczeń. Cała działka ma powierzchnię około 2581 m2. Na utworzenie placu zabaw powinna wystarczyć powierzchnia ok. 400m2. . Wszystkie zabawki na terenie będą posiadały stosowne atesty i certyfikaty.
Cały teren będzie ogrodzony i oświetlony. Całość terenu zostanie uzupełniona o elementy małej architektury, jak ławeczki, chodnik, kosze na śmieci, stojak na rowery itp.
Miejsce to będzie miało jednocześnie charakter skweru, głównie dzięki starannemu zaprojektowaniu, wygrodzeniu i rosnącym drzewom przy ulicy Lemiesz, co umożliwi także wypoczynek rodzicom, czy osobom starszym. Projekt zakłada analizę (pod kątem jakości i bezpieczeństwa) istniejącego drzewostanu i pozostawienie jak największej ilości istniejącej zieleni.
Plac zabaw ma także aktywizować lokalną społeczność i sprzyjać kontaktom międzyludzkim. Obiekt może być również miejscem organizacji niewielkich lokalnych imprez dla dzieci, np. z okazji dnia dziecka.
Uzasadnienie realizacji projektu
W ostatnim dziesięcioleciu rejon Białołęki Dworskiej (okolica ul. Zyndrama z Maszkowic) zmienił się. Wcześniej były to głównie tereny rolno-ogrodnicze z drobną zabudową. Obecnie osiedla domów jednorodzinnych stanowią co raz większy udział zabudowy. W ostatnich latach powstało tu kilka inwestycji zabudowy jednorodzinnej, a łączna liczba oddanych do użytku nowych domów wynosi ok. 50. Stad liczba mieszkańców ul. Zyndrama i okolic wzrosła o ok. 180, z czego znaczną część stanowią rodziny z małymi dziećmi. Obecnie dostępne place zabaw są odległe. Rodzice z dziećmi są zmuszeni do wyjazdów do innych obiektów, często na terenie innych dzielnic. Ten projekt ma szansę to zmienić.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szczegółowy kosztorys znajduje się w załączniku.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
234 565,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
- Koszty oświetlenia
- Koszty utrzymania czystości i porządku
- Koszty utrzymania zieleni
- Koszty serwisu i napraw placu zabaw po okresie gwarancyjnym
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 000,00 zł

Modyfikacje

12.02.2018 08:51
Koordynator w dzielnicy Białołęka
25.05.2018 10:04
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Białołęka
29.05.2018 15:57
Koordynator w dzielnicy Białołęka
20.06.2018 17:02
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany