Zajęcia uniwersytetu dziecięcego w ODT "Pogodna" w Starej Miłośnie

902
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Wesoła
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
14 750 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 300 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Organizacja nieodpłatnych warsztatów naukowych dla dzieci w formule uniwersytetu dziecięcego - prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie warsztatów aktywizujących dzieci i pobudzających ich zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy, w ODT Pogodna w Starej Miłośnie.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
08.01.2020 15:23

14 grudnia był ostatnim dniem zajęć "Uniwersytetu Dziecięcego" projektu realizowanego w ramach budżetu partycypacyjnego w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna" .

Założeniem był cykl 25 warsztatów który odbył się w trzech turach. Łącznie wzięło w nim udział 55 dzieci w wieku 8-13 lat. 

 

Na realizację zadania przewidziano następujące kwoty:

  1. Organizacja 25 warsztatów na 25 tematów. Koszt jednej jednostki warsztatowej, na który składają się honoraria prowadzących, organizacja, materiały, pomoce, wynajem sprzętu, opieka - 450 zł x 25 - 11 250 zł
  2. Projekt, druk i dystrybucja plakatów - 500 zł
  3. Ubezpieczenie - 500 zł 
  4. Koszt wynajmu sali zgodnie z rozporządzeniem nr 6/2017 Dyrektora Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy z dnia 30 sierpnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu wynajmu pomieszczeń w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Filii Ośrodka Kultury – ODT „Pogodna”. Koszt wynajmu pomieszczenia bez nagłośnienia – 100 zł/godzina x 25 spotkań - 2 500 zł


Razem: 14 750 zł

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wesoła
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Jana Pawła II 25, Stara Miłosna
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zajęcia będą odbywać się w pomieszczeniach Ośrodka Działań Twórczych "Pogodna", filii Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, przy ulicy ul. Jana Pawła II 25 w Starej Miłośnie.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Organizacja nieodpłatnych warsztatów naukowych dla dzieci w formule uniwersytetu dziecięcego - prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie warsztatów aktywizujących dzieci i pobudzających ich zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy, w ODT Pogodna w Starej Miłośnie.
Opis projektu
Warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowych wyższych uczelni i edukatorów z wykształceniem kierunkowym w danych dziedzinach lub uczelniane koła naukowe. Celem zajęć jest pobudzenie zainteresowań naukowych dzieci i ich ciekawości poznawczej. Będą dotyczyć różnych dziedzin wiedzy.
Jedno spotkanie: 60 minut.
Adresaci warsztatów: dzieci w wieku od 8 do 13 roku życia, w grupach do 15 osób.
Częstotliwość: 25 razy w ciągu roku (2-3 razy w miesiącu), w ustalony dzień, po południu, poza wakacjami i feriami. Zajęcia mogą łączyć się w grupy tematyczne.
Proponowane dziedziny: historia, chemia, matematyka, biologia (botanika, zoologia), geografia, archeologia, medycyna, nauki społeczne, fizjologia człowieka, inżynieria, fizyka, podróże, muzyka.
Uzasadnienie realizacji projektu
Uniwersytety dziecięce są bardzo atrakcyjną i efektywnie rozwijającą zainteresowania dzieci formą edukacyjną, znakomicie uzupełniającą podstawową naukę w szkole.
Organizacja nieodpłatnych zajęć tego typu da możliwość najmłodszym mieszkańcom pobudzenia ich zainteresowań w kierunku naukowym, z wielką korzyścią dla ich dalszej edukacji. Lokalizacja zajęć przyciąga i oswaja dzieci ze światem wiedzy i kultury, czyniąc z ODT również miejsce żywego spotkania z naukowcami i pasjonatami.
Nieodpłatny charakter zajęć ma walor zwiększający szanse edukacyjne dzieci z rodzin mniej zamożnych czy wielodzietnych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Organizacja 25 warsztatów na 25 tematów o łącznym koszcie 11250zł.
Koszt jednej jednostki warsztatowej, na który składać się będą honoraria prowadzących, organizacja, materiały, pomoce, wynajem sprzętu, opieka = 450 zł
2. Projekt, druk i dystrybucja plakatów, ogłoszenia sponsorowane w serwisach społecznościowych - 500 zł
3. Koszt ubezpieczenia - 500 zł
4. Koszt wynajmu sali zgodnie z zarządzeniem nr 6/2017 Dyrektora Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy z dnia 30 sierpnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu wynajmu pomieszczeń w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Filii Ośrodka Kultury - ODT "Pogodna". Koszt wynajmu pomieszczenia bez nagłośnienia - 100 zł/godzina x 25 spotkań = 2 500 zł

Razem 14 750 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 750,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

19.03.2018 09:58
Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wesoła

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany