Broadway- nowe ławki i kosze na Zatrasiu

1368
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Żoliborz
Obszar 2 - Sady Żoliborskie - Zatrasie - Rudawka
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
141 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 271 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt polega na poprawie wyglądu terenu "ZP po" (zieleń publiczna) w centrum Osiedla WSM Zatrasie, jak również terenów przyległych, w tym wzdłuż deptaka tzw. Broadway łączącego Szkołę Podstawową Nr 92 wraz ze wspomnianym terenem zielonym.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
25.03.2020 09:00

Zamontowano 32 ławki i 22 kosze na Zatrasiu.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Żoliborz
Obszar objęty pomysłem:
Obszar 2 - Sady Żoliborskie - Zatrasie - Rudawka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Broniewskiego - Krasińskiego - Przasnyska - Elbląska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt będzie realizowany na ogólnodostępnym terenie otwartym, którego użytkownikiem wieczystym jest Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na poprawie wyglądu terenu "ZP po" (zieleń publiczna) w centrum Osiedla WSM Zatrasie, jak również terenów przyległych, w tym wzdłuż deptaka tzw. Broadway łączącego Szkołę Podstawową Nr 92 wraz ze wspomnianym terenem zielonym.
Opis projektu
W ramach tego projektu przewiduje się wymianę i dostawienie ławek, a także koszy na śmieci. Elementy te muszą dobrze korespondować z zabytkową późnomodernistyczną architekturą Osiedla WSM Zatrasie. Ławki i kosze będą ustawione wzdłuż ciągu pieszego tzw. Broadwayu, który stanowi główną oś dla całego układu urbanistycznego. Przedmiotowy deptak łączy Szkolę Podstawową Nr 92 z ogrodem osiedlowym (zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego teren oznaczony "ZP po"- zieleń publiczna). Wymiana elementów małej architektury dotyczy również ogrodu osiedlowego, jak i terenu przed gmachem szkoły.
Uzasadnienie realizacji projektu
Teren zieleni publicznej koło tzw. górki jest od wielu lat zaniedbany, podobnie deptak tzw. Broadway po którym dzieci wraz z rodzicami uczęszczają do szkoły. Teren jest ogólnodostępny i posiada ogromny potencjał, lecz wymaga zmian, które poprawią jakość życia w tym rejonie, a także poziom estetyki.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Zakup i montaż 32 ławek (model Portiqua kolor RAL 7016) - 3 000 zł brutto x 32 =96 000 zł brutto;
2. Zakup i montaż 22 koszy na śmieci (model Tubus 03.053 kolor RAL 7016)- 2 000 zł x 22 = 44 000 zł brutto;
3. Oznakowanie projektu w ramach budżetu partycypacyjnego- 1 000 zł brutto;
SUMA: 141 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
141 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

20.03.2018 13:54
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Żoliborz

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Witam. Skoro koszty utrzymania w kolejnych latach są 0 to czy to znaczy, iż w kolejnych latach nie będą występowały koszty utrzymania, serwisu, renowacji, malowania?
  Czy też ,,Nie" odnosi się tylko do braku kosztów po stronie Urzędu Miasta? Czy też dalsze utrzymanie ma przejąć WSM Zatrasie ? Jeśli tak to w jakiej wysokości? Pozdr. AZG
  Mieszkaniec11957  08.06.2018 21:41
 • Szanowny Panie Adamie,

  Odpowiadając na Pana pytanie te same może Pan powielić do projektu pn. plac zabaw przy górce w ramach tegorocznego budżetu. Projekt przeszedł szczegółową weryfikację przez Wydział Ochrony Środowiska. Wszystkie projekty, które realizowane są na terenach w użytkowaniu wieczystym spółdzielni muszą uzyskać zgodę zarządcy, w tym przypadku Zarządu WSM. Rada Osiedla nie jest ciałem decyzyjnym, a opiniotwórczym. Zgodnie z regulaminem Budżetu Partycypacyjnego zgłoszone projekty nie podlegają konsultacją społecznym. O tym czy projekt ma sens opiniują mieszkańcy Warszawy podczas głosowania w danej edycji. Co do eksploatacji i opłat generowanych w następnych latach to jest dokładnie tak jak było do tej pory. Większość ławek zostanie wymieniona na nowe, tam samo kosze. Rodzaje ławki i kosza są elementami małej architektury już stosowanej w dotychczasowych projektach w latach poprzednich zaopiniowane przez Wydział Estetyki Przestrzeni Publicznej Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m. st. Warszawy. Podobnie jak plac zabaw przy górce ma on konkretny okres gwarancji, za który odpowiada wykonawca zgodnie z umową przetargową. Za bieżącą konserwację odpowiada WSM, który podpisał zobowiązanie że będzie dbał za bieżącą konserwację.
  Mieszkaniec  08.06.2018 22:14 Autor projektu
 • Dziękuję za info. Czyli koszty eksploatacyjne leżą po stronie WSM Zatrasie. Pozdr. AZG
  Mieszkaniec11957  08.06.2018 22:48
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany