Sielce wczoraj i dziś - stała wystawa archiwalnych fotografii.

1778
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Sielce
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
28 300 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada wykonanie stałej wystawy fotografii, które będą przedstawiały ciekawe miejsca na Sielcach – to jak wyglądały kiedyś. Zdjęcia wzbogacone zostaną opisem tego, co kiedyś w tym miejscu mieściło się, albo co się działo. Wokół wystawy organizowane będą spacery z przewodnikiem-animatorem oraz przygotowany zostanie quest do zwiedzania Sielc.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Sielce
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dokładna lokalizacja tablic zostanie określona po wyborze najciekawszych zdjęć, które pojawią się na tablicach.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada wykonanie stałej wystawy fotografii, które będą przedstawiały ciekawe miejsca na Sielcach – to jak wyglądały kiedyś. Zdjęcia wzbogacone zostaną opisem tego, co kiedyś w tym miejscu mieściło się, albo co się działo. Wokół wystawy organizowane będą spacery z przewodnikiem-animatorem oraz przygotowany zostanie quest do zwiedzania Sielc.

Opis projektu
Projekt zakłada wybór spośród zdjęć, znajdujących się w archiwum miasta (ewentualnie wybierać można spośród zdjęć będących własnością mieszkańców Sielc, publikowanych np. na profilu "Sielce - moje miejsce w Warszawie" na Facebooku: https://www.facebook.com/SielceMojeMiejsce/) max 6 zdjęć, przestawiających dawne Sielce. W miejscu wykonania fotografii postawione zostaną tablice (max 6), na których znajdować będą się wybrane zdjęcia oraz ciekawy opis tego, co w danym miejscu kiedyś się mieściło, albo działo. Jeżeli będzie to możliwe, tablice zostaną usytuowane tak, aby można było spojrzeć na miejsce ze zdjęcia z podobnej perspektywy, która została przedstawiona na zdjęciu, aby można było porównać zmiany, jakie zaszły na przestrzeni czasu. Na tablicach znajdować będą się również kody QR, które odsyłać będą na stronę www Partnerstwa Moje Sielce (w budowie), gdzie znajdować będzie się dodatkowy content (np. wspomnienia mieszkańców, dodatkowe zdjęcia).
Jedną z form promocji tablic będą 2 spacery po Sielcach z przewodnikiem. Ważne jest, aby podczas spacerów pojawiała się okazja do wymiany wspomnień i opinii uczestników nt. odwiedzanych miejsc, budynków. Spacery mają mieć nie tylko wymiar edukacyjny, ale również sentymentalny. Wspólnie stworzona zostanie sentymentalna mapa Sielc, pełna wspomnień i emocji mieszkańców osiedla, uczestniczących w spacerze. Opowieści będą ponadto nagrywane (głos)/spisywane i udostępnione razem z mapą na stronie Partnerstwa Moje Sielce oraz w mediach społecznościowych (profile skupiające społeczność lokalną).
Drugą formą promocji będzie przygotowanie questa. To ciekawa forma zwiedzania poprzez zabawę, polegająca na przemierzaniu trasy kierując się informacjami w postaci wierszowanych wskazówek. Kolejne miejsca (wśród których znajdować będą się tablice, a niektóre zagadki związane będą ze zdjęciami) odnajduje się rozwiązując zagadki. Na końcu szlaku czeka nagroda/dyplom (koniec szlaku - lokalne zaangażowane społecznie miejsce, nagroda symboliczna - magnes na lodówkę lub przypinka, której projekt nawiązywałby do treści questa). Treść questa byłaby do pobrania ze strony www Partnerstwa Moje Sielce w wersji na telefon oraz do wydruku.

Uzasadnienie realizacji projektu
Zdjęcia dostępne w miejscach publicznych - budują poczcie przynależności do miejsca, zaciekawiają historią. Punkt wyjścia do tworzenia ciekawych wydarzeń integrujących mieszkańców.
Spacery - pretekst do spotkania społeczności lokalnej. Mieszkańcy będą mogli dzielić się swoimi wspomnieniami, wiedzą na temat odwiedzanych miejsc. Dla starszych wartość sentymentalna, dla młodych edukacyjna. Buduje/wzmacnia poczcie przynależności do miejsca, zaciekawia jego historią, pomaga budować społeczność lokalną.
Questy - uatrakcyjnienie formy zwiedzania miejsca, przekazywanie historii w atrakcyjny, kreatywny sposób, wzbudzenie ciekawości nt. Sielc, rozwój, pobudzenie wyobraźni zwiedzających.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Postawienie tablic (6 szt.)w tym koszty projektu architektonicznego, nadruku i materiału na 6 tablic , kwerendy źródeł = 20 000 zł(tj. 2500x6+3000 umowa na kwerendę+ projekt architektoniczny 2000zł)
Zatrudnienie osoby, która stworzy opisy do zdjęć: 2 000 zł
Zatrudnienie przewodnika i animatora do pomocy - stworzenie scenariusza spacerów i realizacji sentymentalnej mapy Sielc oraz przeprowadzenie wydarzenia (2 spacery): 2 000 zł
Wynajęcie mikrofonu bezprzewodowego dla przewodnika na 2 spacery: 200 zł
Narysowanie i wydrukowanie mapy Sielc: 700 zł
Materiały plastyczne potrzebne do stworzenia sentymentalnej mapy Sielc: 200 zł
Przygotowanie questa: 1 000 zł
Projekt rysunku na magnesach/przypinkach: 500 zł
Produkcja magnesów/przypinek: 500 zł
Wydruk dyplomów: 200 zł
Zatrudnienie koordynatora wydarzeń: 1000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
28 300,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

20.03.2018 15:25
Zespół Kultury dla Dzielnicy Mokotów
23.03.2018 09:32
Zespół Kultury dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany