Energetyczna Liga Mistrzów - sędziowanie

1337
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Sadyba Stegny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
10 900 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt polega na zapewnieniu obsługi sędziowskiej rozgrywkom piłkarskim Energetycznej Ligi Mistrzów. Jest to niekomercyjne przedsięwzięcie dla mieszkańców Warszawy.
Organizatorami rozgrywek są sami uczestnicy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Sadyba Stegny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
S. Pyjasa 5 (dawniej F. Bartoszka), teren sportowo-rekreacyjny przy ulicy Maltańskiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Boiska na: Stegnach - teren sportowo-rekracyjny przy ul. Maltańskiej, oraz boisko na osiedlu Idzikowskiego.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na zapewnieniu obsługi sędziowskiej rozgrywkom piłkarskim Energetycznej Ligi Mistrzów. Jest to niekomercyjne przedsięwzięcie dla mieszkańców Warszawy.
Organizatorami rozgrywek są sami uczestnicy.
Opis projektu
Projekt polega na zaangażowaniu profesjonalnych sędziów piłkarskich do rozgrywek Energetycznej Ligi Mistrzów. Rozgrywki są inicjatywą społeczną i są organizowane przez mieszkańców Warszawy. Spotkania odbywają się na dwóch boiskach bezpłatnie udostępnianych przez spółdzielnię mieszkaniową w okresie marzec-czerwiec (runda wiosenna) i wrzesień-listopad (runda jesienna).

Dotychczas rozgrywki odbywały się bez udziału sędziów, w oparciu o zasadę fair-play. Jesienią 2017 roku przeprowadzony został pilotażowy program sędziowania wybranych spotkań przez sędziów z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Sędziowie zostali opłaceni ze składek uczestników, a rozgrywki zyskały nowy wymiar.
Liga założona została w 2014 roku. Liga jest przedsięwzięciem obliczonym na integrację mieszkańców - łącznie udział bierze 12 drużyn i blisko 200 osób (przy czym w pierwszej edycji było to 4 drużyny i 30 osób).
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.facebook.com/EnergetycznaLM/
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt rozgrywek integruje mieszkańców. Każda kolejna edycja przyciąga więcej osób. Energetyczna Liga Mistrzów zapewnia mieszkańcom darmowy udział w rozgrywkach piłkarskich, co jest alternatywą dla udziału w drogich, komercyjnych ligach.
Drużyny powstają z czasem nieznających się wcześniej osób, które mieszkają obok siebie, co skutkuje budowaniem nowych więzi sąsiedzkich.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Sędziowanie jednego spotkania (2x25 min) to w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej koszt 50 zł. W rundzie wiosennej i jesiennej łącznie odbędzie się ok. 200 spotkań (rundy zasadnicze, plus play-off). Dokładną liczbę trudno przewidzieć, gdyż zależy od liczby zgłoszonych drużyn w 2019 roku. Jednocześnie przy stałej współpracy i zakontraktowaniu całej rundy możliwe jest uzyskanie niższej ceny. Alternatywą jest zakontraktowanie min. 2 osób z uprawnieniami do sędziowania.

Zatem przy obecnej cenie w MZPN koszt projektu to 10000 zł.
Koszty promocji : 900,00 zł
1) 500 zł na promocję online w mediach społecznościowych (byłyby to dwie kampanie po 250 zł na FB - jedna przed rundą wiosenną, druga przed jesienną.
2) 400 zł na przygotowanie i druk plakatów/ulotek - optymalne byłoby ich wywieszenie np. przy orlikach i innych obiektach sportowych w mieście W podanej cenie mieści się druk 200 ulotek A5 (ok. 120 zł) oraz 200 plakatów A2 (280 zł) - podobnie po połowie na wiosnę i jesień.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
10 900,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

20.03.2018 17:25
Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Mokotów
01.06.2018 14:10
akrawczynska

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany