Markerspace w Bibliotece - multimedialna przestrzeń dla każdego

660
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
34 600 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Aktywizacja społeczności lokalnej do twórczych multimedialnych działań (fotografia, montaż filmów). Chcemy wykreować przyjazną przestrzeń dla ludzi chcących rozwijać swoje pasje używając profesjonalnego sprzętu i oprogramowania komputerowego. Projekt umożliwi poznanie od podstaw programu do obróbki zdjęć Photoshop oraz profesjonalnego programu do montażu filmu. Przestrzeń będzie ogólnodostępna.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 19
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka Publiczna im. S. Staszica (Miejsce posiada parking, jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu biblioteki znajdują się szkoły oraz stacja metra - Słodowiec).
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Aktywizacja społeczności lokalnej do twórczych multimedialnych działań (fotografia, montaż filmów). Chcemy wykreować przyjazną przestrzeń dla ludzi chcących rozwijać swoje pasje używając profesjonalnego sprzętu i oprogramowania komputerowego. Projekt umożliwi poznanie od podstaw programu do obróbki zdjęć Photoshop oraz profesjonalnego programu do montażu filmu. Przestrzeń będzie ogólnodostępna.
Opis projektu
Makerspace - przestrzeń animacji medialnej poprzez aktywizację dzieci,młodzieży i osób dorosłych. Makerspace to miejsce współpracy, tworzenia, uczenia się i dzielenia wiedzą, do którego każdy może przyjść i pobyć w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Miejsce realizowania pasji fotograficznych i multimedialnych, na które często nie ma miejsca oraz środków finansowych w domu.
Stworzymy profesjonalne stanowiska do obsługi programu Photoshop oraz rozbudujemy stanowiska montażu filmowego.Przestrzeń ta będzie dedykowana osobom, które chcą nauczyć się edycji zdjęć oraz podstaw montażu filmów pod czujnym okiem instruktora. Nasze stanowiska komputerowe, wraz z nowoczesnym oprogramowaniem, drukarką do zdjęć, będą dostępne dla każdego.
Uzasadnienie realizacji projektu
Biblioteka jest znakomitym miejscem mogącym służyć aktywizacji każdej grupy społecznej, również osób niepełnosprawnych.
Posiadamy dobrą lokalizację.Projekt będzie charakteryzował się dużą elastycznością czasu zajęć - zarówno godziny przedpołudniowe, jak i wieczorne. Zajęcia będą nieodpłatne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Monitory 6 sztuk 600 zł. = 3 600,00 zł
Komputery 6 sztuk 2000 zł. = 12 000,00 zł
Licencja Photoshop 6 x 2 500 = 15 000,00 zł
Drukarka do zdjęć = 2 000,00 zł
Materiały (papier do zdjęć, tonery) = 2 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
34 600,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.01.2018 21:35
Autor projektu
25.01.2018 08:51
Koordynator w Dzielnicy Bielany
31.01.2018 12:47
slacek
09.04.2018 10:17
slacek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Z całym szacunkiem ale tego miejsca nie sposób nazwać makerspacem (swoja drogą w nazwie projektu jest błąd).

  Makerspace to przede wszystkim miejsce gdzie "makerzy" mogą tworzyć swoje dzieła i które w związku z tym jest odpowiednio wyposażone. Gdzie jest warsztat z narzędziami, drukarki 3d, obrabiarki CNC, plotery laserowe, stanowiska do lutowania, szycia i tego typu fizycznych aktywności. Robienie zdjęć czy filmów może być jakimś dodatkiem ale nie główną działalnością makerspace.
  Mieszkaniec15126  18.06.2018 19:25
  • Trafna uwaga .
   Pragnę jednak zauważyć że nasz projekt nosi nazwę " MARKERSPACE" .Jest to nazwa własna tak samo jak nazwa firmy np. MOREX sp. z o.o. Chciałbym również podkreślić że nie zauważyłem żeby właściciel "Zakład Makerspace" dokonał zgłoszenia do urzędu patentowego ,więc wykorzystanie takiej nazwy byłoby możliwe. Fakt iż ktoś zajmuje już jakąś nazwę nie oznacza że nikt inny nie może jej wykorzystać (wyjątkiem jest wcześniej wspomniana ochrona prawna). Jeśli jestem w błędzie proszę mnie poprawić .
   Dziękuję za uwagę i zapraszam do głosowania na nasz projekt .
   Pozdrawiam
   Mieszkaniec13379  18.06.2018 20:16 Autor projektu
  • Nazwa "Markerspace" pojawia się wyłącznie w nazwie projektu. Dalej w opisie dwukrotnie pada słowo "Makerspace". Sugeruje to, że dodatkowe "r" w nazwie jest jedynie literówką.

   Oczywiście, że makerspace nie jest nazwą zastrzeżoną - jest to zwykłe słowo przeniesione z języka angielskiego. Poznański Zakład nie jest też jedynym makerspacem w Polsce. Absolutnie nie mam pretensji o używanie tutaj słowa makerspace z powodu naruszenie czyiś praw. Według mnie problemem jest nazywanie makerspacem czegoś co nim nie jest.

   Również pozdrawiam :)
   Mieszkaniec15126  18.06.2018 23:04
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany