Białołęcki Kiermasz Wiedzy ”Naukowy Zawrót Głowy” - III edycja

603
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Białołęka
Obszar 3 - Kobiałka, Augustów, Brzeziny, Grodzisk, Lewandów
Autor pomysłu Mieszkaniec13340
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
15 740 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Całodniowy piknik naukowy skierowany do dzieci, młodzieży i całych rodzin. "Wystrzałowe" , "wybuchowe" wydarzenie naukowe na Białołęce. Okazja do eksperymentowania, doświadczania, poznawania, pytania. Zabawa połączona z atrakcyjną formą przedstawiania świata nauki.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Obszar 3 - Kobiałka, Augustów, Brzeziny, Grodzisk, Lewandów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Słodka 2
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Budynek szkoły podstawowej i teren przylegający do szkoły, przy ul. Słodkiej 2
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Całodniowy piknik naukowy skierowany do dzieci, młodzieży i całych rodzin. "Wystrzałowe" , "wybuchowe" wydarzenie naukowe na Białołęce. Okazja do eksperymentowania, doświadczania, poznawania, pytania. Zabawa połączona z atrakcyjną formą przedstawiania świata nauki.
Opis projektu
Na pikniku naukowym, w sposób przystępny i przyjazny, dzieciom zaprezentowane będą prawa rządzące naszym światem, wprowadzimy je w świat tajemnic fizyki, chemii, dźwięku, światła, w świat magii, nauki oraz ciekawych i zaskakujących eksperymentów oraz doświadczeń. Dzieci będą mogły zobaczyć, dotknąć, zrozumieć. Aktywna forma uczestniczenia w wydarzeniu rozbudzi dziecięcą wyobraźnię, zainspiruje do dalszych poszukiwań, do stawiania pytań, tworzenia własnych pomysłów na badania i poznawanie świata. Z pewnością zaskakujące doświadczenia z suchym lodem, ogniem i ciekłym azotem na długo pozostaną w pamięci nie tylko dzieci. Eksperymenty zaintrygują również rodziców, ujawniając ich potrzebę poznania i szczyptę ciekawości.
Na pikniku naukowym treści można zaprezentować w podziale tematycznym w formie naukowych stanowisk. Najszerszy dział stanowić będą eksperymenty i doświadczenia, m.in.: eksperymenty z wodą, powietrzem, światłem, kolorem, dźwiękiem, eksperymenty z zakresu elektryczności, fizyki, chemii, pokazy z użyciem dwutlenku węgla i helu, ognia, ciekłego azotu itp. Rozbudzimy również twórczość wynalazczo-techniczną, proponując dzieciom warsztaty majsterkowania oraz pokaz na tablicy multimedialnej pt. "Historia wynalazków".
Dodatkowo na pikniku znajdą się następujące stanowiska: robotyka dla dzieci, kącik krawiecki, odkrywanie przyrody, czyli mały poszukiwacz skarbów natury, bańki mydlane, kule sferyczne, techniki malarskie, tajemnice fotografii. Dla małych informatyków do dyspozycji będzie pracownia komputerowa, gdzie dzieci przeniosą się w świat ciekawostek informatycznych. Zarówno dla młodszych, jak i starszych - edukacyjne gry i programy obsługiwane na tablicach multimedialnych.
Aktywności na wszystkich stanowiskach będą zaplanowane w taki sposób, aby dać dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń, a jednocześnie, aby uczyć, wyjaśniać, pogłębiać wiedzę, odkrywać. Piknik naukowy może stać się plenerowym wydarzeniem upowszechniającym naukę. Dobra zabawa, uśmiechy dzieci i naukowy duch będą obecne w naszej dzielnicy na szeroką skalę.
Pragnę zaproponować jako bazę do zorganizowania niniejszego projektu wyposażoną w pracownię komputerową oraz tablice multimedialne szkołę podstawową przy ul. Słodkiej 2.
Uzasadnienie realizacji projektu
Każdego roku przybywa na Białołęce mieszkańców, głównie młodych rodzin. Pragnę zaproponować inicjatywę wspierającą społeczno-oświatowe zaplecze Białołęki. "Wybuchowe" wydarzenie, które rozbudzi naukową ciekawość najmłodszych, a i rodzicom przysporzy wiele zabawy. Im więcej zabawy, tym więcej nauki." (Glenn Doman) Zainspirowana powyższym cytatem, w obliczu tak licznej najmłodszej grupy mieszkańców Białołęki, a co za tym idzie ogromnej fali popytu na zajęcia, warsztaty itp. wszelkie atrakcje i inicjatywy skierowane do dzieci i młodzieży, pragnę zaproponować zorganizowanie białołęckiego pikniku naukowego pt. "Białołęcki Kiermasz Wiedzy". Piknik naukowy będzie okazją do zaspokojenia dziecięcej ciekawości, poznawania świata, naturalnej otwartości i chęci do eksperymentowania, obserwowania i doświadczania

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Pokazy naukowe, eksperymenty i doświadczenia - 2300 PLN
2. Pokaz z użyciem CO2 i Helu – 700 PLN
3. Pokaz z użyciem ognia i ciekłego Azotu – 700 PLN
4. Kula sferyczna (1 szt., 8 godzin) - 1700 PLN
5. Robotyka dla dzieci – 1300 PLN
6. Warsztat majsterkowania (łącznie z materiałami do pracy) - 1200 PLN
7. Kącik krawiecki, tajemnice fotografii, plener malarski - 1700 PLN
8. Edukacyjne pokazy i gry multimedialne - 990 PLN
9. Wynagrodzenie dla animatorów prowadzących gry i zabawy dla młodszych dzieci - 1800 PLN
10.Nagrody – 1200 PLN
11.Uporządkowanie budynku i terenu po imprezie - 600 PLN
12.Działanie mające na celu promocję imprezy - 1200 PLN
13. Ubezpieczenie 350 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 740,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

01.02.2018 14:13
Koordynator w dzielnicy Białołęka
04.04.2018 14:28
Wydziału Kultury dla Dzielnicy Białołęka
29.05.2018 14:47
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany