Nieodpłatne rodzinne pokazy naukowe w PROM Kultury Saska Kępa

917
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Praga-Południe
Saska Kępa
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
20 000 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 585 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Organizacja nieodpłatnych pokazów naukowych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat i ich rodziców, prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie spektakli scenicznych pobudzających zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy, aktywizujących dzieci i rodziców. Pokazy odbywać się będę w PROM Kultury Saska Kępa dzielnicy Praga Południe.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
20.05.2020 14:23

Projekt zrealizowany

Jednostka odpowiadająca za realizację: Prom Kultury Saska Kępa

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Saska Kępa
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Prom Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23, 03-973 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Pokazy będą odbywały się w budynku PROM Kultury Saska Kępa, przy ul. Brukselskiej 23 w dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, na pięknej sali widowiskowej. Do domu kultury jest łatwy dostęp środkami miejskiej komunikacji. W obiekcie jest sala widowiskowa ze sceną, kawiarenka, szatnia, winda.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Organizacja nieodpłatnych pokazów naukowych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat i ich rodziców, prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie spektakli scenicznych pobudzających zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy, aktywizujących dzieci i rodziców. Pokazy odbywać się będę w PROM Kultury Saska Kępa dzielnicy Praga Południe.
Opis projektu
Projekt będzie polegał na organizacji nieodpłatnych rodzinnych pokazów naukowych, prowadzonych przez nauczycieli akademickich warszawskich uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie spektakli na sali widowiskowej, aktywizujących uczestników i pobudzających ich zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy. Spotkania będą miały charakter rodzinny i przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat oraz ich rodziców. Uczestnicy będą mieli możliwość obserwacji doświadczeń, wyciągania wniosków, zadawania pytań, poznawania historii niezwykłych naukowców i naukowczyń oraz zapoznania się z nowinkami i informacjami dotyczącymi otaczającego nas świata. Umiejscowienie pokazów na sali widowiskowej z odpowiednim światłem, scenografią i prezentacją multimedialną, da uczestniczącym poczucie, że wiedza to również emocje, niesamowite efekty, duża satysfakcja i świetna zabawa.

MIEJSCE: Sala widowiskowa PROM Kultury Saska Kępa
LICZBA POKAZÓW: Przewiduje się 10 pokazów, w których uczestniczyć będzie mogło do 120 osób (dzieci i rodzice).
KIEDY: Pokazy zorganizowane zostaną w okresie od stycznia do grudnia 2019 roku, głównie w weekendy, w godzinach dogodnych dla grupy odbiorców w porozumieniu z domem kultury. Ewentualnie również w czasie wakacji i ferii, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
CZAS TRWANIA: Jednorazowe spotkanie potrwa 60-70 min.
PRZEWIDYWANE TEMATY: Do wyboru poniższe dziedziny wiedzy:
chemia, przyroda, fizyka, geografia i kultura krajów - podróże, inżynieria, historia, technologie przyszłości, archeologia.
Uzasadnienie realizacji projektu
Praga Południe, w tym rejon Saska Kępa, to jedna z dzielnic, w których mieszka najwięcej rodzin z dziećmi w Warszawie. Istnieje tutaj potrzeba organizacji zajęć skierowanych do dzieci oraz rodzin, w szczególności zajęć, które pozwolą rozwinąć i rozbudzić zainteresowania, pokażą jak ciekawie i twórczo spędzić czas oraz staną się impulsem do wspólnych rozmów i zacieśniania rodzinnych więzi. Nieodpłatny charakter projektu umożliwiłby korzystanie z zajęć grupie dzieci z mniej zamożnych rodzin. Realizacja projektu w PROM Kultury Saska Kępa z jego wyjątkową lokalizacją, walorami estetycznymi budynku oraz atmosferą, przyczyniłaby się do dostępności projektu dla szerokiego grona odbiorców oraz do jakości odbioru zajęć.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Organizacja 10 warsztatów z wybranych dziedzin wiedzy o łącznym koszcie 15000 zł
Koszt jednego pokazu wynosi 1500 zł ( w tym: honoraria prowadzących, organizacja, materiały, pomoce, opieka, scenografia, wypożyczenie kostiumów, sprzętu lub akcesoriów, zaangażowanie aktora w przypadku zajęć historycznych
2. Projekt, druk i dystrybucja plakatów, ogłoszenia sponsorowane w mediach społecznościowych 2000 zł
3. Koszt obsługi technicznej w PROM Kultury Saska Kępa: koszt jednego pokazu 300 zł, 10 pokazów x 3000 zł
Razem 20000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany