Leśny plac zabaw w Parku Młocińskim dla młodzieży i dorosłych oraz rewitalizacja polany

692
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Agnieszka Gola
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
750 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 2078 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Zwiększenie atrakcyjności Parku Młocińskiego dla młodzieży oraz osób dorosłych poprzez budowę leśnej, naturalnej ścieżki zdrowia, wymianę wiat piknikowych na polanie, ustawienie tablic edukacyjnych dotyczących użytku ekologicznego i przyrody parku oraz wyrównanie nawierzchni pętli Młocińskiej od strony ul. Pułkowej.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.03.2020 15:39

Wykonano zaplanowane prace - odnowiono wyposażenie polany rekreacyjnej przy ul. Papirusów - ustawiono nowe wiaty, ławki, stoły, kosze na śmiecie, oraz posadzono drzwa i krzewy. Powstała nowa lokalizacja przy obwodnicy - labirynt - urzadzenie do krealtywnego spedzania czasu dla młodszych i starszych. Dodatkowo powstały ławki i tablice przy fragmencie wyremontowanej nawierzchni obwodnicy.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Lasy Miejskie - Warszawa

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Młociński - polana, ścieżka biegowa od ul. Pułkowej oraz droga spacerowa w kierunku plaży
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Młociński jest zlokalizowany na przedłużeniu ul. Papirusów, projekt dotyczy polany, Użytku ekologicznego, ścieżki bignącej równolegle do ul. Pułkowej oraz pobocza drogi prowadzącej do Bielańskiej Plaży nad Wisłą.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zwiększenie atrakcyjności Parku Młocińskiego dla młodzieży oraz osób dorosłych poprzez budowę leśnej, naturalnej ścieżki zdrowia, wymianę wiat piknikowych na polanie, ustawienie tablic edukacyjnych dotyczących użytku ekologicznego i przyrody parku oraz wyrównanie nawierzchni pętli Młocińskiej od strony ul. Pułkowej.
Opis projektu
Projekt składa się z następujących części:
1) Leśny plac zabaw - budowa leśnej ścieżki zdrowia wzdłuż drogi prowadzącej w kierunku Plaży nad Wisłą umożliwiającej wspinanie się przeskakiwanie, huśtanie, poszukiwanie i podobne aktywności ruchowe z wykorzystaniem naturalnych elementów typu pnie, pieńki, głazy, kamienie, gałęzie, mchy, trawy, formy terenu itp. Wszystkie te elementy powinny być wkomponowane w otoczenie, nawiązywać do przyrody Parku Młocińskiego, pełnić funkcje rozrywkowe, sprawnościowe i edukacyjne. Wiek korzystających powyżej 12 r.ż. Wykorzystanie terenu znajdującego się w zarządzie Lasów Miejskich Warszawy.
2) wymiana wiat piknikowch na polanie na nawiązujące stylem i charakterem do Bielańskiego Placu Zabaw;
3) ustawnie tablic edukacyjnych dotyczących Użytku eklologicznego oraz przyrody występującej w parku i informujących o zasadach korzystania z atrakcji parku.
4) remont nawierzchni ścieżki spacerowo-biegowej znajdującej się od strony ul. Pułkowej - wyrównanie jej poprzez nasypanie odpowiedniego matriału z zachowaniem szczególnej ostrożności, by nie naruszyć systemu korzeniowego drzew wrastających w ścieżkę. Celem remontu jest zwiększenie bezpieczeństwa korzystających, ułatwienie przemieszczanie się osobom z wózkami i na wózkach.
Uzasadnienie realizacji projektu
Park Młociński jest bardzo lubianym miejscem wypoczynku dla mieszkańców Bielan i Warszawy. W ostatnich latach jego atrakcyjność jeszcze wzrosła poprzez realizację projektów BP, inwestycje Lasów Miejskich, UD BIelany i budowę przystani. Jednak w obecnej ofercie brakuje atrakcji dla młodzieży, a istniejąca, dawna infrastruktura nie współgra z nowymi inwestycjami. Projekt ma za zadanie ujednolicenie całości, uzupełnie brakujących elementów i renowację miejsc wyeksploatowanych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Leśna ścieżka zdrowia - 300 000,00 zł
Wiaty piknikowe - 10 sztuk po 20 tys. - 200 000,00 zł
Tablice informacyjne - 5 sztuk po 10 tys. - 50 000,00 zł
Remont ścieżki spacerowej - 200 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
750 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
sprzątanie polany, konserwacja, remonty urządzeń - 50000,00zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
50 000,00 zł

Modyfikacje

25.01.2018 16:53
slacek
12.04.2018 16:50
Koordynator w Lasach Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Projekt w pełni popieram ale zastanawia mnie "kosmiczny" koszt tablic informacyjnych - 10tys./szt.. Co to za tablice? Chyba nie są to zwykłe panele z blachy lub tworzywa z nadrukiem wykonanym w technologii sitodruku? Może jednak z nich zrezygnować.

  To samo tyczy się kosztu wiat 20tys./szt - to też bardzo dużo. Już za mniej niż 10 tys. można kupić piękne drewniane (świerkowe) domki o pow. 9m2 z tarasem 3m2. z dwuspadowym dachem, otwieranymi oknami z okiennicami. Koszt transportu takiego domku 400zł.

  Szkoda, że mieszkańcy mają fajne pomysły ale na projektach miejskich wykonawcy próbują zarobić dwa razy tyle co w zamówieniach prywatnych.
  Mieszkaniec15216  21.06.2018 20:42
 • Racja, pewnie uda się to przesunąć na coś sensowniejszego :-)
  Agnieszka Gola  21.06.2018 21:23 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany