Włochowskie Czwartki Biegowe

1590
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Włochy
Włochy
Autor pomysłu Włochowski Biegun
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
11 000 zł
Kategoria
  • sport
  • zdrowie
  • sąsiedzkość
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Aktywizacja społeczności lokalnej poprzez najbardziej naturalną formę aktywności fizycznej, jaką jest bieganie. Budowanie relacji sąsiedzkich. Wyciągniecie ludzi z internetu do przestrzeni publicznej. Stałe godziny treningów. Trening dla każdego - 2 poziomy zaawansowania: początkujący (od marszobiegu do biegania), średnio-zaawansowani (przygotowanie do startu na 5-10 km), zaawansowani amatorzy (przygotowanie do startu do półmaratonu).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Włochy
Obszar objęty pomysłem:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Kombatantów, Park Cietrzewia
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biegać można wszędzie, ale ze względu na atrakcyjność otoczenia preferowane są parki miejskie. Dla projektu jest istotne, aby było to stałe miejsce (oraz pora), aby łatwiej przyzwyczaić mieszkańców do regularnego treningu (czwartkowe bieganie - łatwiej się wybrać na trening, jak wiemy gdzie i o której bez sprawdzania).
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Aktywizacja społeczności lokalnej poprzez najbardziej naturalną formę aktywności fizycznej, jaką jest bieganie. Budowanie relacji sąsiedzkich. Wyciągniecie ludzi z internetu do przestrzeni publicznej. Stałe godziny treningów. Trening dla każdego - 2 poziomy zaawansowania: początkujący (od marszobiegu do biegania), średnio-zaawansowani (przygotowanie do startu na 5-10 km), zaawansowani amatorzy (przygotowanie do startu do półmaratonu).
Opis projektu
Celem projektu jest aktywizacja mieszkańców poprzez najbardziej naturalną formę ruchu, jaką jest bieganie. Biegamy w ustalony dzień tygodnia, zawsze o tej samej porze. Dzięki temu wprowadzamy rytuał, np. w każdy czwartek o 19.00 biegamy w Parku Kombatantów. Ponieważ mamy we Włochach ludzi na różnym poziomie sprawności, a najbardziej zależy nam na aktywizacji osób biernych, chcemy zrobić 2 grupy zaawansowania. Bardzo ważne, aby działała grupa początkujących, w której jako metoda treningowa dominują: marszobieg oraz wzmocnienie kluczowych grup mięśniowych, rozciąganie. Chodzi o to, aby na każdym etapie projektu mogła dołączyć osoba rozpoczynająca treningi biegowe. We Włochach są osoby biegające. Istotą projektu dla takich osób z punktu widzenia sportu jest wymiana doświadczeń biegowych, wsparcie mentalne w cięższym treningu oraz integracja. Drugim profitem projektu jest budowanie relacji sąsiedzkich. Bieganie to wspaniała okazja, żeby ze sobą pogadać.
Aby zapewnić regularność treningów, a także bezpieczną formę ich realizacji potrzeba 2 instruktorów/animatorów biegania, którzy będą co tydzień o ustalonej godzinie w tym samym miejscu czekali na biegaczy. Na miejscu ustalane jest tempo oraz dystans i trasa. Animator powinien być doświadczonym biegaczem, który będzie dzielić się swoim doświadczeniem z osobami chętnymi do doskonalenia swoich umiejętności biegowych. Dla chętnych będą przygotowania do biegu ulicznego na dystansie 5-10 km w przypadku osób początkujących lub po urazie oraz do półmaratonu lub maratonu dla zaawansowanych amatorów (np. Biegnij Warszawo, Warszawska Triada Biegowa czy Maraton Warszawski). Zostanie zakupionych 50 koszulek do biegania dla najbardziej "wytrwałych" biegaczy, tj. np. z największa ilością zaliczonych treningów lub dla tych, którzy najwcześniej zrealizują 15 treningów - takie drobne gadżety świetnie wzmacniają motywację do biegania, a także budują przynależność do lokalnej społeczności. Z informacją o projekcie warto dotrzeć do maksymalnej liczby osób w dzielnicy. W tym celu trzeba wykorzystać kanały, z których realnie korzystają mieszkańcy: prasa lokalna, grupy lokalne w Internecie. Komunikat powinien być prosty, pozytywny oraz atrakcyjny.
Uzasadnienie realizacji projektu
Bieganie oraz życie społeczne leżą w naturze człowieka. Zmiany cywilizacyjne powodują, że stajemy się bierni fizycznie oraz społecznie. Dlaczego bieganie? Ponieważ bariera wejścia w bieganiu jest niska (każdy umie, każdego na to stać), a po złapaniu bakcyla ludzie zostają biegaczami na lata z korzyścią dla swojego zdrowia (redukcja masy, poprawa wydolności oraz odporności).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
ANIMATORZY
godzina pracy instruktora 100 zł, okres realizacji marzec-listopad – 36 tygodni, łącznie 2 godz.x36 tyg. x 100zł = 7200 zł;
PROMOCJA zajęć i biegania
koszulki do biegania z logo dzielnicy dla „najbardziej wytrwałych” max 50 szt. cena 60 zł/1szt. łącznie max 3000 zł;
promocja projektu, w tym oznaczenie BP2019 poprzez: ulotki, plakaty, w tym oznaczenie projektu oraz promocja w "social media" np. umieszczanie na FB Dzielnicy Włochy - zdjęć z treningów, publikacje informacji o zajęciach w gazetce Moja Dzielnica Włochy, w Biuletynie Informacyjnym i na stronie internetowej Dz. Włochy, tablice ogłoszeń, dystrybucja materiałów promocyjnych pocztą wewnętrzną (kontakty Urzędu z placówkami oświatowymi, instytucjami) – razem promocja ok 800 zł;

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
11 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.01.2018 19:09
Autor projektu
05.02.2018 09:02
Koordynator w Dzielnicy Włochy
08.02.2018 10:25
Koordynator w Dzielnicy Włochy
16.04.2018 14:12
WSW_Włochy
16.04.2018 14:32
WSW_Włochy
16.04.2018 14:41
WSW_Włochy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany