Trener sportowy - zajęcia sportowe na boisku piłkarskim GKS ŚWIT

1444
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1069 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Zapewnienie trenera sportowego, na boisku trawiastym, zajęcia z piłki nożnej na terenie boiska Klubu Piłkarskiego GKS ŚWIT WARSZAWA dla osób w wieku 35+.
Zajęcia w miesiącach od marca do listopada jeden raz w tygodniu całe boisko lub 2 razy w tygodniu pól boiska. Grafik do ustalenia, w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
27.03.2020 10:22

W ramach projektu w czwartki w godz. 19.30-21.30 na boisku piłkarskim GKS ŚWIT są organizowane zajęcia sportowe dla osób w wieku 35+. Wstęp wolny!

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bemowo

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Klub Piłkarski GKS ŚWIT ul. Oświatowa 12, 01-366 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Boisko mieści się w bardzo atrakcyjnym miejscu na terenie Klubu Piłkarskiego GKS ŚWIT WARSZAWA ul. Oświatowa 12, w sąsiedztwie dużych skupisk bloków na terenie dużego osiedla Jelonki. W pobliżu znajduje się centralna ulica Bemowa Powstańców Sląskich, Plac Kasztelański doskonale skomunikowana z pozostałą częścią dzielnicy (autobusy i tramwaje). Przy obiekcie znajdują się miejsca postojowe dla samochodów.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zapewnienie trenera sportowego, na boisku trawiastym, zajęcia z piłki nożnej na terenie boiska Klubu Piłkarskiego GKS ŚWIT WARSZAWA dla osób w wieku 35+.
Zajęcia w miesiącach od marca do listopada jeden raz w tygodniu całe boisko lub 2 razy w tygodniu pól boiska. Grafik do ustalenia, w godzinach popołudniowych i wieczornych.
Opis projektu
Projekt ogólnodostępny dla grup wiekowych tzw. Oldboy i weteran czyli 35+ - darmowe zajęcia z piłki nożnej. Boisko mieści się w bardzo atrakcyjnym miejscu na terenie Klubu Piłkarskiego GKS ŚWIT WARSZAWA ul. Oświatowa 12. Stałe dni w tygodniu 2 godziny jeden raz w tygodniu w czwartki dostępne całe boisko piłkarskie o wymiarach 100 x 67 m, bądź 2 razy w tygodniu po pół boiska piłkarskiego. Grafik do ustalenia, który będzie obowiązywać - zajęcia pomiędzy godzinami od 17 do 21, w zależności od pory roku i temperatury powietrza. W tych godzinach również można uprawiać biegi wokoło boiska. Zajęcia będą odbywać się na terenach trawiastych Klubu Piłkarskiego ŚWIT, posiadający własną bazę i zaplecze sportowe oraz potrzebny sprzęt do gry w piłkę nożną. Projekt gwarantuje szatanie, WC i możliwość skorzystania z prysznica oraz wodę butelkowaną pitną. Warunki boiska zapewnia w ramach projektu osoba, która dba o stan nawierzchni i trawy oraz przygotowuje do gry, zapewniając piłki, bramki i tzw znaczniki do podziału na drużyny. Liczba osób nie jest ogranicza. Przewidywana liczba osób około 20 – 50 osób i więcej podczas jednego spotkania w ciągu dnia, w 2 godzinnych zajęciach. Idea - każdy może się przyłączyć.
Przy wykorzystaniu całego boiska można zorganizować grę dla co najmniej 20 osób, bądź w sytuacji większego zainteresowania danego dnia ponad 40 osób, można podzielić boisko piłkarskie na 2 części, a nawet 3 części grając równolegle na 4 czy 6 drużyn, zapewniając 4 do 6 bramek. Do tego niezbędne jest zakup 2 bramek aluminiowych z siatką o wymiarach 2 x 5 m.
Uzasadnienie realizacji projektu
Obecnie z boisk szkolnych na terenie Dzielnicy Bemowo ani OSIR BEMOWO nie mogą bezpłatnie korzystać. Bemowo nie posiada tzw. Orlików, bazy sportowej pełniących funkcje otwartych obiektów dla dorosłych. Boisko trawiaste bezpieczne ze względów zdrowotnych (stawy) dla osób obawiających się przeciążenia stawów nóg na twardym podłożu.
Osoby zainteresowane rekreacją na prawdziwym boisku piłkarskim, po południu.
Projekt ten służy do zachęcenia do podniesienia kultury rekreacji społeczeństwa, dla kobiet i mężczyzn w wieku 35+, często osób nie mających możliwości skorzystania bezpłatnych zajęć ruchowych i grach zespołowych, będzie alternatywa na organizację wolnego czasu dla korzystających. Poznanie ciekawych osób, nawiązywanie znajomości i spędzenia czasu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
a) koszt wynajem obiektu wraz zakresem i pracami na obiekcie:
479zł brutto/godzina (389,43 zł netto) z zakresem prac:
- konserwacja boiska trawiastego - tzn : koszenie, wałowanie (paliwo + traktor), podlewanie, rozłożenie trawy w rolkach i w ziarnach, oznaczenie liniami z kredy, pachołkami, zbierania trawy po koszeniu i sprzątanie boiska, uzupełnianie wyrwanej ubytków trawy)
-koszty w konserwacji boiska: kupno trawy, wody do podlewania , oswietlenia boiska,
- koszty komplementarne użycia obiektu : koszt korzystania z 2 szatni, 4 natrysków, toalety, zużycia wody, pogrzania wody, woda do prania znaczników wraz z środkami piorącymi, oświetlenie szatni, ogrzewania (wiosna i jesień) szatni, sprzątanie pomieszczeń i natrysków wraz z środkami, sprzątanie chodnika przy boisku z trawy i ziemi z boiska, wywóz śmieci z koszy

b) koszty trenera:
50zł brutto/godzina

c) zakup sprzętu:
2 szt. bramki aluminiowe przenosne wraz z siatkami 2439zlnetto x 2 szt = RAZEM 6000zł brutto;
- ewentualnie z zaoszczędzonej i pozostałej kwoty zakup znaczników do podziału na grupy - znacznik 25zł netto /30,75zl brutto.(20 sztuk);
- 4 piłki futbolowe 325,2 zł netto/szt. 400 zł brutto/sztuka = RAZEM 1600 zł brutto;
- kupno wody butelkowanej ok. 2500szt, plakaty
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

21.03.2018 17:22
pstrzelczyk
08.05.2018 10:10
pstrzelczyk

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany