Rekreacyjna strefa dla Juniora i Dorosłych

1059
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Służewiec
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
320 500 zł
Kategoria
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt obejmował będzie modernizację istniejącego placu zabaw, który jest ogólnodostępny, modernizację istniejącej siłowni plenerowej o drabinki i sprzęt do Street workoutu, wyposażenie terenu w 24 betonowe ławki z drewnianym oparciem ustawione naprzeciw siebie, postawienie dwóch stołów do gry w piłkarzyki i stołu do tenisa stołowego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Służewiec
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Środek osiedla między ulicami Bryły i Arciszewskiego była Langego.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren ogólnodostępny. Działka nr 4/13 z obrębu 1-04-02 należąca do Spółdzielni Mieszkaniowej "Mokotów" znajdująca się w środku osiedla Domaniewska II.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmował będzie modernizację istniejącego placu zabaw, który jest ogólnodostępny, modernizację istniejącej siłowni plenerowej o drabinki i sprzęt do Street workoutu, wyposażenie terenu w 24 betonowe ławki z drewnianym oparciem ustawione naprzeciw siebie, postawienie dwóch stołów do gry w piłkarzyki i stołu do tenisa stołowego.
Opis projektu
Projekt obejmował będzie modernizację istniejącego placu zabaw który jest ogólnodostępny, modernizację istniejącej siłowni plenerowej która jest ogólnodostępna o drabinki i sprzęt do Street workoutu (kalisteniki), ustawienie betonowych ławek z drewnianymi oparciami ustawione naprzeciw siebie, postawienie dwóch stołów do gry w piłkarze i stołu do tenisa stołowego.
Plac zabaw: Zaprojektowanie i zniwelowanie terenu oraz nawiezienie piasku na teren całego placu zabaw, montaż pająka linowego typu piramida, montaż nowej huśtawki typu gniazdo i nowych huśtawek dla dzieci w wieku do 3 lat od 3 do 6 lat i od 6 do 12 lat, montaż piaskownicy z zadaszeniem, montaż nowej zjeżdżalni, montaż mini ścianki wspinaczkowej. Siłownia plenerowa: Montaż kompleksowego wyposażenia do Street workoutu (kalisteniki). Teren w środku osiedla postawienie naprzeciwko siebie 24 ławek betonowych z drewnianymi oparciami by można było porozmawiać odpocząć i pograć przy składanych stolikach w szachy, montaż dwóch stołów do gry w piłkarze i stołu do tenisa stołowego.

Uzasadnienie realizacji projektu
Teren w środku osiedla jest bezpiecznym, zadrzewionym i tętniącym życiem miejscem gdzie nie ma ruchu samochodowego z którego korzystają mieszkańcy osiedla innych przyległych osiedli i budynków a także dzieci uczęszczające do szkoły i przedszkola mieszczących się w okolicy osiedla. Gęsta zabudowa biurowa mocno zurbanizowana okalająca teren pobliskich osiedli szkoły i przedszkola nie sprzyja aktywności fizycznej. Celem projektu jest stworzenie terenu rekreacji i integracji dla osób w różnym wieku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Modernizacja placu zabaw 150000 zł
Sprzęt do Street workoutu (kalisteniki) 65000 zł
Ławki 24 sztuk x 1500 zł = 36000 zł
Piłkarze stołowe 2 x 2500 = 6000 zł
Stół do tenisa stołowego 3500 zł
Prace projektowe 20000 zł
Prace ziemne 40000 zł


Szacunkowy koszt realizacji projektu:
320 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty eksploatacji ponosiła będzie Administracja zarządzająca terenem.
Koszt eksploatacji i przeglądów.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
6 000,00 zł

Modyfikacje

22.01.2018 17:06
Autor projektu
01.06.2018 13:47
akrawczynska

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Fajny i potrzebny projekt, ale jest zlokalizowany na terenie w użytkowaniu spółdzielni mieszkaniowej. Dlatego będzie potrzebna zgoda spółdzielni na zmiany. Poza tym miasto nie może wydawać pieniędzy na roboty gruntowe na terenach użyczonych, więc obawiam się, że z niwelacji terenu nic wie wyjdzie.

  Proponuje pomyśleć, czy nie można przesunąć projektu w miejsce, gdzie nie potrzeba niwelacji gruntu.
  Robert Buciak  23.01.2018 14:55
 • Mieszkam na Bryły 3, więc znam sytuację na osiedlu i uważam, że wiele rzeczy z projektu jest niepotrzebnych. Ławek jest dużo, zawsze znajdzie się jakaś niezajęta. Po co dodatkowe 24 ławki?
  Stół do tenisa stołowego jest i praktycznie nikt z niego nie korzysta.. po co wydawać fundusze na następne?
  Koszt kalisteników jest o wiele za duży... Chociaż pomysł dodatnia całkiem trafiony.
  Modernizacja placu zabaw jest dobrym pomysłem, chociaż nie podoba mi się całkowite pokrycie piachem.
  Mieszkaniec15226  23.06.2018 20:15
 • ..może niech mieszkańcy ocenią, czy potrzebują takiego projektu... . Dla jednych pomysł chybiony o ławki, czy stół pinpongowy, inni dopatrują się dodatkowych kosztów niwelacji gruntu.., a to dlaczego miasto ma takiego kosztu nie ponieść, skoro już tyle bezsensownych kosztów poniosło na wszelkiej maści kontraruchy i kontrapasy dla rowerzystów, które są mega niebezpieczne dla ..wszystkich? Tyle słupków już nastawiano, coraz to nowe roszczenia rowerzystów, a p. Buciak pierwszy do tych chorych pomysłów, które teraz będzie realizował jako prezes "pieszej Polski". To się nazywa umiejętność "pływania" za pieniądze z budżetu :-( :-( :-(
  Ten projekt przynajmniej NIKOMU nie szkodzi, a może i pomoże wielu, więc wart jest wsparcia.
  Mieszkaniec13885  30.06.2018 01:36
  • mnie nie przekonuje wyrzucanie pieniędzy w błoto, po to aby miasto nie wykonało bezsensownego projektu.. Przecież można zrobić wiele sensownych rzeczy, które miasto ma w d.. przykładowo remont chodnika na Domaniewskiej na odcinku Kaczmarskiego-Puławskiej. Na osiedlu Domaniewska 2 odmalować pasy na przejściach i oznaczyć lepiej przejścia. Notorycznie samochody stają na pasach przy przejściu obok przedszkola. To takie przykłady na szybko, ale jakby się zastanowić to na pewno można wykombinować sensowne projekty
   Mieszkaniec15226  30.06.2018 11:13
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany