Dwustronna ścianka tenisowa

918
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Krzysztof Kaniewicz
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
210 000 zł
Kategoria
  • sport
  • zdrowie
  • rekreacja
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Dwustronna paraboliczna ścianka do tenisa ziemnego o wysokości 3 m i szerokości 8 m, z przedpolami wykonanymi z nawierzchni polipropylenowej, z narysowaną na ściance linią odpowiadającą wysokości siatki, z wyrysowanym na przedpolach obszarem odpowiadającym wielkości kortu singlowego ze wszystkimi liniami, z piłkochwytem, nieogrodzona

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
W pobliżu skrzyżowania ul. Wyszogrodzkiej z ul. Chodecką – na niezagospodarowanym fragmencie Parku Bródnowskiego na tyłach budynku komisariatu Policji w pobliżu nowo postawionych grilli terenowych.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren jest niewykorzystany. Nie ma na nim drzew które wymagałyby usunięcia dla zrealizowania projektu. Jest w centrum Bródna, ogólnodostępny. Wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej pobudowano niedawno zatoczkę parkingową. Niepotrzebny jest dodatkowy parking . Teren jest równy. Można na nim zrealizować projekt bez dodatkowych prac ziemnych
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Dwustronna paraboliczna ścianka do tenisa ziemnego o wysokości 3 m i szerokości 8 m, z przedpolami wykonanymi z nawierzchni polipropylenowej, z narysowaną na ściance linią odpowiadającą wysokości siatki, z wyrysowanym na przedpolach obszarem odpowiadającym wielkości kortu singlowego ze wszystkimi liniami, z piłkochwytem, nieogrodzona
Opis projektu
Projekt obejmuje postawienie dwustronnej parabolicznej ścianki tenisowej o dł. 8 metrów i wysokości 3 metrów, instalacji nad i obok ścianki piłkochwytu ze stalowej siatki o wys. 1,5 metra nad ścianką oraz po 1 m z każdej ze stron i budowę nawierzchni polipropylenowej na przedpolach o wymiarach 10 m szerokości i 15 m długości z każdej ze stron (w sumie 300 m podłoża polipropylenowego).
Ścianka miałaby zostać zbudowana z elementów gotowych.
Jej montaż musi zostać poprzedzony wykonaniem betonowego fundamentu stanowiącego podstawę do ścianki oraz wykonaniem nawierzchni po obu bokach ścianki. Ścianka musiałaby posiadać odpowiednie wygłuszanie lub być wykonana w technologii, która gwarantuje niski poziom hałasu np. beton polimerowy ze względu na wygodę grających i otoczenia. Na przedpolach byłyby narysowane linie odpowiadające wielkości kortu dla lepszego zorganizowania gry i wywołania wrażenia przebywania na korcie. Podobnie linia wyznaczająca linie siatki byłaby namalowana na ściance. Na ściance byłyby namalowane także prostokąty ułatwiające wybranie miejsca odbicia piłki i doskonalenie powtarzalności odbić. W założeniu po jednej stronie mogłoby ćwiczyć dwóch graczy.
Obszar nie będzie ogrodzony ani oświetlony.
Uzasadnienie realizacji projektu
W minionych latach zlikwidowano na Bródnie kilka obiektów tenisowych, w tym trzy ścianki tenisowe. Ścianka nie zastąpi kortów, jednak stanowi dobry obiekt szkoleniowy dla miłośników tego sportu. Zaproponowana lokalizacja to ogólnodostępny niewykorzystany skraj Parku Bródnowskiego. Wszyscy mamy dzieci i wiemy jak pochłaniają je informatyczne rozrywki. Dajmy im coś, co ich zachęci do wyjścia z domu. Ze ścianki może korzystać każdy bez względu na wiek i umiejętności tenisowe.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Dwustronna paraboliczna ścianka tenisowa z górnym piłkochwytem - 120 000 zł
Przedpola z nawierzchni poliuretanowej 300 m2 (z przygotowaniem podłoża i ułożeniem) - 85 000 zł (180 zł nawierzchnia polipropylenowa z ułożeniem plus 50 zł przygotowanie terenu za - 1 m2)
Dodatkowy boczny piłkochwyt - 5 000 zł (600 zł za 1 m2)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
210 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany