Cykl spotkań kryminalistycznych

1073
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
43 600 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 914 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Tematy poruszane podczas spotkań będą obejmować zagadnienia prawne i psychologiczne, dotyczyć będą aspektów związanych z kryminalistyką z takich dziedzin nauki jak biologia, chemia oraz fizyka. Na spotkaniach pojawią się pracownicy uczelni wyższych, policji, firm detektywistycznych, technicy kryminalni, antropolodzy sądowi, radcy prawni, czy eksperci z poszczególnych dziedzin związanych z kryminalistyką.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
27.03.2020 10:24

Projekt zrealizowany.

W ramach projektu, w Miejscu Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki” przy ul. Powstańców Śląskich 44, zorganizowano łacznie 23 spotkania i warsztaty o tematyce kryminalistycznej. Pierwsze spotkanie, pt. "Zbrodnia doskonała. Zabójstwo bez ciała?" odbyło się 4 kwietnia 2019 r. Udział jest bezpłatny, jednak przez ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Szczegóły oraz informacje o kolejnych spotkaniach na stronie: http://bemowskie.pl/https://www.facebook.com/Bemowskie.Centrum.Kultury lub https://www.facebook.com/dwajelonki/

fot. Bemowskie Centrum Kultury

Jednostka odpowiadająca za realizację: Bemowskie Centrum Kultury

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dwa Jelonki - Miejsce Aktywności Lokalnej
Powstańców Śląskich 44
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Tematy poruszane podczas spotkań będą obejmować zagadnienia prawne i psychologiczne, dotyczyć będą aspektów związanych z kryminalistyką z takich dziedzin nauki jak biologia, chemia oraz fizyka. Na spotkaniach pojawią się pracownicy uczelni wyższych, policji, firm detektywistycznych, technicy kryminalni, antropolodzy sądowi, radcy prawni, czy eksperci z poszczególnych dziedzin związanych z kryminalistyką.
Opis projektu
Projekt zawiera szereg aktywności mających na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat nauk kryminalistycznych oraz sądowych. Obejmuje działania związane z popularyzowaniem wiedzy na temat prawa, pracy służb mundurowych - policji, straży miejskiej, działań prawników, sędziów, śledczych, czy detektywów. Tematy poruszane podczas spotkań mają obejmować zagadnienia prawne i psychologiczne, dotyczyć mają również aspektów związanych z kryminalistyką z takich dziedzin nauki jak biologia, chemia oraz fizyka. W ramach projektu nawiążemy współpracę między innymi pracownikami i pracowniczkami uczelni wyższych, policji, straży miejskiej, firm detektywistycznych, antropologami sądowymi, radcami prawnymi,technikami kryminalistyki, czy ekspertami z poszczególnych dziedzin związanych z kryminalistyką.
Podczas spotkań eksperci odpowiedzą, co się dzieje na miejscu zbrodni, kiedy wkraczają specjaliści od wykrywania i zabezpieczania śladów. Jak działają profilerzy, czy w dzisiejszych czasach można popełnić zbrodnię doskonałą ?
Na warsztatach zainscenizujemy miejsce zbrodni i zamienimy się w techników kryminalistyki zbierając dowody zbrodni.
Projekt będzie realizowany przez cały rok,poprzez cykl spotkań prowadzonych w różnej formule - wykłady, seminaria, warsztaty, study case. Spotkania odbywać się będą w Miejscu Aktywności Lokalnej "Dwa Jelonki" - opieka merytoryczna i realizacja projektu powierzona będzie Bemowskiemu Centrum Kultury.
Cykl wpłynie na zmianę postawy społecznej i zwiększenie świadomości na temat nauk kryminalistycznych i sądowych.Zwiększenie wiedzy na temat metod działania pracowników związanych z kryminalistyką i sądownictwem.
Projekt podsumowywany będzie w cyklach półrocznych w postaci publikacji zawierającej ewaluację pracy oraz materiały i wiedzę z odbytych spotkań.

Pomysł zakłada kontynuację cyklu przez 2 lata.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie mieszkańców tematyką kryminalistyczną i sądową. Wiedza podana w przystępny sposób rozwieje wątpliwości dotyczące aspektów prawnych i oswoi uczestników z na co dzień niedostępną dziedziną nauki. Spotkania mają też na celu zachęcenie studentów i starszej młodzież do poszerzania swojej wiedzy z dziedziny nauk ścisłych takich jak biologia, chemia czy fizyka.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynagrodzenia prelegentów - 24x 1000zł - 24000zł
Koordynacja cyklu - 6000zł
Poczęstunek dla uczestników spotkań - 24x 150zł - 3600zł
Materiały warsztatowe - 6000zł
Promocja - 3000zł
Krzesła 20x 50zł - 1000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
43 600,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Zakładam kontynuację projektu przez kolejne 2 lata
koszt 47100zł w roku 2020 i 2021
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
47 100,00 zł

Modyfikacje

10.04.2018 18:48
kwasilewska
29.05.2018 09:37
pstrzelczyk

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany