Międzypokoleniowe Miejsce Spotkań - sąsiedzki pawilon parkowy na Skwerze Ormiańskim

1001
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Miasto Ogród Sadyba
Autor pomysłu Katarzyna Molska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
418 500 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • tworzenie więzi społecznych
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 376 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Stwórzmy miejsce łączące pokolenia, integrujące mieszkańców dzielnicy. Potrzebujemy przestrzeni, gdzie każdy może spotkać się ze znajomymi i poznać nieznajomych, pograć w gry towarzyskie, przedstawić własne dokonania, zorganizować wystawę, odczyt, prezentację, wziąć udział w bezpłatnych zajęciach. Projekt przewiduje zorganizowanie lokalu integracyjnego w specjalnie w tym celu wybudowanym pawilonie parkowym na Sadybie.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
26.08.2021 13:43

W lutym 2019 roku zawarto umowę na wykonanie dokumentacji projektowej.

Zlecono wykonanie otworów badawczych oraz opracowanie dokumentacji geotechnicznej.

W kwietniu 2019 r. odebrano projekt architektoniczno- budowlany.

Od maja Wykonawca opracowuje projekt wykonawczy dla obiektu. Z uwagi na trudności w uzyskaniu dla projektowanego pawilonu warunków technicznych zasilania w wodę na cele przeciwpożarowe nastąpiło opóźnienie w wykonaniu dokumentacji. Konieczne było uzyskanie odstępstwa od warunków technicznych i wymagań ochrony przeciwpożarowej do Wojewódzkiego Komendanta Straży Pożarnej. Do uzyskania tego odstępstwa niezbędne było wykonanie dodatkowej ekspertyzy przeciwpożarowej. 

ZZW dysponuje kosztorysem inwestorskim wykonany na podstawie zaakceptowanego przez Wydział Architektury Urzędu Dzielnicy Mokotów.

W okresie marzec-lipiec 2021 r. :zaktualizowano kosztorysy inwestorskie; wystąpiono o zwiększenie mocy przyłączeniowej oraz procedowano aneks do umowy przyłączeniowej  z Innogy ws. zmiany warunków przyłączenia; opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych i elektroenergetycznych;

Sierpień 2021: ZZW ogłosił postępowanie przetargowe na wybór Wykonawcy zadania pn.:   Budowa pawilonu parkowego na Skwerze Ormiańskim w Warszawie

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Miasto Ogród Sadyba
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
park Skwer Ormiański przy ul.Powsińskiej / Okrężnej, w miejscu wskazanym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla lokalizacji pawilonu parkowego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego Miasta-Ogrodu Sadyba istnieje możliwość ustawienia pawilonu parkowego na terenie Skweru Ormiańskiego, w rejonie istniejącej górki saneczkowej. By nie pozbawiać mieszkańców możliwości zjeżdżania na sankach, pawilon zostanie wkomponowany w skarpę, a górka lekko podniesiona.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Stwórzmy miejsce łączące pokolenia, integrujące mieszkańców dzielnicy. Potrzebujemy przestrzeni, gdzie każdy może spotkać się ze znajomymi i poznać nieznajomych, pograć w gry towarzyskie, przedstawić własne dokonania, zorganizować wystawę, odczyt, prezentację, wziąć udział w bezpłatnych zajęciach. Projekt przewiduje zorganizowanie lokalu integracyjnego w specjalnie w tym celu wybudowanym pawilonie parkowym na Sadybie.
Opis projektu
Projekt przewiduje budowę pawilonu parkowego na Sadybie, na terenie Skweru Ormiańskiego, w celu zorganizowania w nim lokalu integracyjnego dla mieszkańców. Ma to być ogólnodostępne miejsce łączące pokolenia, gdzie każdy może spotkać się ze znajomymi i poznać nieznajomych, wypić kawę, pograć w gry towarzyskie, przedstawić własne dokonania, zorganizować wystawę, odczyt, prezentację, wziąć udział w bezpłatnej imprezie sąsiedzkiej.
Projekt obejmuje projekt i budowę całorocznego pawilonu, jego pełne wykończenie i wyposażenie w meble i sprzęt multimedialny. W wyniku realizacji projektu ma powstać lokal integracyjny gotowy do natychmiastowego użytkowania. Budowla ma mieć powierzchnię 80-100m2, obejmie obszerne pomieszczenie z możliwością wydzielenia ruchomą ścianą sali dla potrzeb prowadzenia zajęć, niewielkie zaplecze oraz toaletę dostępną dla niepełnosprawnych. Pawilon będzie schowany w skarpie istniejącej górki, która zostanie w tym celu podwyższona i w większości będzie przykryty ziemią. Odpowiednią ilość światła słonecznego zapewnią dwie przeszklone elewacje od strony południowo-zachodniej.
Na początku NGO lub wolontariusze, a w przyszłości być może obecni na miejscu pracownicy, doradzą wybór książki do przeczytania na miejscu i pomogą dzieciom odrobić lekcje.
W pawilonie ma funkcjonować czytelnia edukacyjno-artystyczno-rozrywkowa, dostępne będą atrakcyjne gry planszowe i bezpłatne wifi. Można będzie przynieść i zjeść swoją kanapkę i wypić na miejscu kawę czy herbatę.
Aktualny operator (początkowo NGO) zapewni bieżące informowanie na temat działalności obiektu, aktualnych i planowanych wydarzeń, zarówno w formie biuletynu w zewnętrznej gablocie, jak i poprzez internet (www, fb, udostępnianie informacji lokalnym mediom).
Nasze Międzypokoleniowe Miejsce Spotkań stanie się unikalnym mokotowskim ośrodkiem integracji i interakcji lokalnego społeczeństwa.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzielnicowe inwestycje w kulturę i integrację od lat szerokim łukiem omijają Sadybę. Brakuje nam lokalu, w którym możemy się zintegrować, wziąć udział w ciekawych bezpłatnych zajęciach, zorganizować spotkanie czy wystawę, obcować z kulturą przez małe i duże K, gdzie dzieci otrzymają pomoc w odrabianiu lekcji, a seniorzy wypiją tanią kawę i mile spędzą czas poza domem. Projekt zakłada zorganizowanie przestrzeni, w której każdy znajdzie swoje miejsce, niezależnie od zasobności portfela. Ma to być miejsce, gdzie można spędzić czas w zrównoważony, zdrowy emocjonalnie sposób. Taki lokal jest bardzo potrzebny nam wszystkim, zwłaszcza seniorom, których przybywa i będzie coraz więcej.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1) Przyłącze wod.-kan. w zależności od długości – 40.000,00 PLN + 23% VAT
2) Przyłącze elektryczne – 10.000,00 PLN + 23% VAT
3) Projekt budowlany i wykonawczy wielobranżowy – 20.000,00 PLN + 23% VAT
4) Wykonanie budynku z wykończeniem – 270.000,00 PLN + 23% VAT
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
418 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty eksploatacji będą zależały od sposobu i formy użytkowania pawilonu. Przewidywane podstawowe koszty obejmują prąd, wodę, wifi, sprzątanie, bieżącą konserwację, monitoring.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
40 000,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

21.01.2018 23:36
Autor projektu
23.04.2018 11:46
Koordynator w Zarządzie Zieleni
23.04.2018 11:48
Koordynator w Zarządzie Zieleni

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany